RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Визнання спадщини відумерлою


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
17/06/21 10:21  decisionmakerОтправить письмо > decisionmaker    17/06/21 09:47Дерево
У звязку з цим і виникає дилема.
З одного боку рішення суду є одночасно і правостановлючим докуентом і буде зручно подавати саме апеляцію і його скасовувати.
З іншого боку дане рішення суду не є приюдиційним для співласника і його скасування не буде мати підстав для реєстрації цього майна за співласником.
Можливо відразу подавати і апеляцію в окремому проваджені. І окремий позов в позовному провадженні. Чи не буде це зловживання правами ?

17/06/21 09:47  decisionmakerОтправить письмо > Евгений Осычнюк    16/06/21 18:07Дерево
"А чим ця особа займалась, коли треба було приймати спадщину,"
Це не спадкоємець, це співласник.

16/06/21 19:03  Ігоряня > decisionmaker    16/06/21 16:00Дерево
Дякую.
І взагалі дякую всім за допомогу. Завдяки вам, зрозумів що по чому)
Ще раз дякую!!!

16/06/21 18:07  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > decisionmaker    16/06/21 16:19Дерево
"Особа згадала" - це як розуміти? А чим ця особа займалась, коли треба було приймати спадщину, цікаво? По суті - так, це однозначно позовне провадження, бо наявний спір про право. Чи є перспиктиви апеляції - це залежить від того, чи вжив суд належних заходів, щоб встановити коло заінтересованих осіб, і залучити їх у справу. А для цього треба бачити матеріали.

16/06/21 16:19  decisionmakerОтправить письмо > Rossi    16/06/21 15:10Дерево
Поряд з цим хотів почути думку колег з наступної ситуації.
Є рішення суду першої інстанції про визнання спадщини відумерлої.
Особа згадала, що частина даного майна яке визнано відумерлою спадщеною належить саме їй, а не особі, яка померла.
Як вищезазначеній особі краще захистити своє право: Подати позов про витребування майна до ОМС. Чи краще подати апеляцію на рішення про відумерлість спадщини ?
Хотілось просто подати апеляцію на рішення суду про відумерлість спадщини, але хвилює ч. 6 ст. 294 ЦПК - якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз’яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Судовий розгляд це впринципі всі три інстанції, але якщо бути обєктивним то під час розгляду судом першої інстанції дійсно був відсутній спір про право і у суду були відсутні підстави для залишення заяви без розгляду.
Які в кого будуть думки з даного приводу ?

16/06/21 16:00  decisionmakerОтправить письмо > Ігоряня    16/06/21 12:12Дерево
Згідно Ваших пояснень Вам взагалі непотрібно розбиратись з позовною давністю в справі окремого провадження.
Вам необхідно подавати позов в загальному провадженні, а в справі окремого провадження заявити клопотання про залишення заяви прокурора без розгляду оскільки наявний спір про право (ваш позов до органу місцевого самоврядування про визнання правва власності).

16/06/21 15:10  Rossi > Ігоряня    15/06/21 21:17Дерево
Естественно ограничения по сроку нет и быть не может (что, по-вашему, должно быть с имуществом наследодателя, не имеющего наследников, по истечению искомого срока?).

При этом не нужно путать/смешивать признание вымороченным имущества, принадлежащее не имеющему наследником наследодателю, со спором о принадлежности имущества. Если вы считаете, что имущество принадлежало не наследодаелю, а вам, то это и доказывайте.

Если забежать наперед и обсудить вашу ситуацию, то оснований претендовать на имущество у вас не усматривается, поскольку не было соблюдено обязательное условие отчуждения недвижимого имущества - нотариальный договор.

16/06/21 14:42  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Ігоряня    16/06/21 14:24Дерево
погано, що Ви цього не помітили

16/06/21 14:24  Ігоряня > ОК АКА Олюня    16/06/21 13:13Дерево
Пробачте, але в якому місці я нахамив?
Я намагаюся розібратися в ситуації. З огляду на те, що думки кардинально розділилися і не тільки тут, відбувається простий суперечка про можливість захистити громадянина. Ось і все, що відбувається. Кожен, хто бере участь в суперечці, відстоює свою точку зору. Хіба це хамство?

16/06/21 13:13  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Ігоряня    16/06/21 12:22Дерево
а нахіба хамити людині, яка допомагає Вам розібратися?

16/06/21 12:22  Ігоряня > Евгений Осычнюк    16/06/21 08:04Дерево
По перше, не треба так нервувати.
По друге, вже є рішення навіть другої інстанції, де задоволена заява прокурора про визнання спадщини відумерлою.
Але, я вбачаю порушення строків подання заяви, цей будинок вже 2 роки, як знятий з балансу житлово-комунального підприємства (рішенням міської ради) і не переданий нікому, навіть керівничої компанії немає. Технічної документації на цей будинок немає. Питання, що та від кого захищає прокурор. Виходить, що ця нерухомість у повітрі, тобто це не приватна власність, не комунальна власність і не державна?
А що це тоді?

16/06/21 12:12  Ігоряня > decisionmaker    16/06/21 10:33Дерево
На підставі розписки про передачу грошей, тобто авансу за купівлю квартири. Власниця квартири померла і не встигла зробити документи. А людина, яка заплатила аванс, живе в цієї квартирі вже понад 15 років, жодної заборгованості не має, сплачує всі комунальні послуги від свого ім'я. Є свідки - сусіди, які часто приходять в гості до цієї людини.

16/06/21 10:33  decisionmakerОтправить письмо > Ігоряня    15/06/21 21:29Дерево
А як прокурор намагається відібрати у людини право ?
Тобто на якій підставі людина володіє нерухомим майном .

16/06/21 08:04  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Ігоряня    15/06/21 21:29Дерево
Що "нове"? А Вас не бентежить, що видача свідоцтва про право на спадщину також не обмежена строками? Якщо прокурор щось "намагається відібрати", то це вже ознаки спору про праву (позовне провадження + застосування давності).

15/06/21 21:32  Ігоряня > Ігоряня    15/06/21 21:29Дерево
А тому, я роблю висновок, що за моєю думкою, слід застосовувати норми статті 257 ЦКУ

15/06/21 21:29  Ігоряня > Евгений Осычнюк    15/06/21 20:29Дерево
Але ж йдеться про майнове право, яке намагається прокурор відібрати у людини, яка володіє цим майном.
ЦКУ передбачає спеціальні терміни позовної давності, але вони не стосуються майнових правовідносин.

15/06/21 21:17  Ігоряня > Евгений Осычнюк    15/06/21 20:29Дерево
Так, навіть 3 рази перечитав.
Ви наполягаєте, що вказане окреме провадження взагалі ніякими термінами не обмежується?
Щось нове.

15/06/21 20:29  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Ігоряня    15/06/21 20:14Дерево
Ви уважно прочитали, що я написав?

15/06/21 20:14  Ігоряня > Евгений Осычнюк    15/06/21 19:26Дерево
Так, я розумію. Однак спору немає ніякого. Прокуратура подала заяву про визнання нерухомість (квартира у багатоквартирному будинку)спадщиною відумерлого. я не буду розписувати, що окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. Однак, я про застосування давнини. Чи застосовується в таких випадках?

15/06/21 19:26  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > Ігоряня    15/06/21 18:38Дерево
Давність тому і називається "позовна", що стосується позовного провадження. А визнання спадщини відумерлою - окреме провадження, і не передбачає наявність спору про право.

15/06/21 18:38  Ігоряня   Дерево
У відповідності до ч. 2 ст. 1277 ЦКУ заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу 1 року з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 2 ст. 1220 ЦКУ часом відкриття спадщини є день смерті особи.
А строк позовної давності, відповідно до ст. 257 ЦКУ застосовується до цих правовідносин?
Тобто, якщо заява до суду надана через 10 років, після смерті, то чи застосовується загальний строк позовної давнини у 3 роки?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100