RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

ЖКХ / ОСББ / ОСМД

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Перерозподіл витрат на опалення за опалювальний сезон 2020/2021

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

27/08/21 08:55  BizzОтправить письмо > Иванович    5/08/21 17:06Дерево
Не знаю, чи підуть, але відповісти можуть таке

ЗАЯВА
про невизнання заборгованості перед КП «Київтеплоенерго», про завдання мені з боку КП «Київтеплоенерго» моральної шкоди та про усунення безпідставних вимог КП «Київтеплоенерго» щодо виплати мною заборгованості

Я _____________, є власником квартири № ___ за адресою вул. __________ м. Київ.

Я отрима__ рахунок-повідомлення від КП «Київтеплоенерго» станом на _____ 2021 р., а/н _________________, в якому в розділі «Перерахунок» зазначено мою заборгованість в розмірі __________ грн.

Я не визнаю зазначену заборгованість перед КП «Київтеплоенерго» і вважаю її безпідставною.

КП «Київтеплоенерго» має ліцензії на здійснення господарської діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії.

Відповідно до Статуту КП «Київтеплоенерго» останнє утворене з метою отримання прибутку від провадження господарської діяльності.

Господарська діяльність, що здійснюється з метою одержання прибутку, є підприємництвом. Підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність. Підприємці зобов'язані не порушувати права та законні інтереси громадян і їх об'єднань.

Таким чином КП «Київтеплоенерго» є організацією, яка професійно (інакше б не отримало ліцензії) займається виробництвом, транспортуванням та постачанням теплової енергії, і здійснює це на власний ризик.

В своєму рішенні в справі Кантоні проти Франції 1996 р. Європейський суд з прав людини зазначив, що від осіб, що здійснюють професійну діяльність, для яких дотримання надзвичайної обачності при виконанні ними своїх функцій є звичайною справою, можна у зв’язку з цим очікувати приділення особливої уваги оцінці ризиків, з якими пов’язана така діяльність.

Та обставина, що КП «Київтеплоенерго» використовувало неправильну методику, неправильно нараховувало протягом 2020-2021 років плату за свої послуги і в результаті отримало рекомендації Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, є власним ризиком та прорахунком КП «Київтеплоенерго», а не моїм, тому перекладення на мене цього ризику вважаю безпідставним.

КП «Київтеплоенерго» має відповідати за власний рахунок за неправильне ведення власної підприємницької діяльності.

Я є споживачем і слабкою стороною у відносинах з КП «Київтеплоенерго». Конституційний Суд України в рішенні № 7-рп/2013 від 11 липня 2013 року зазначив, що з огляду на приписи частини четвертої статті 42 Конституції України участь у договорі споживача як слабкої сторони, яка підлягає особливому правовому захисту у відповідних правовідносинах, звужує дію принципу рівності учасників цивільно-правових відносин та свободи договору.

До серпня 2021 р. у мене не було заборгованостей перед КП «Київтеплоенерго». Я розраховую на те, що КП «Київтеплоенерго» своєчасно, правильно, достовірно нараховувало і нараховує мені суми до оплати.

Однак, враховуючи вищевказаний рахунок-повідомлення, виявилося, що КП «Київтеплоенерго», користуючись тим, що я слабка сторона і не маю фахової підготовки у питаннях регулювання господарської діяльності з теплопостачання, весь опалюваний сезон 2020-2021 року та пізніше обманювало мене і надсилало мені недостовірну інформацію про суми та стан моїх розрахунків з КП «Київтеплоенерго», і саме порушувало законодавство про теплопостачання.

Тепер, коли проявилася власна недбалість КП «Київтеплоенерго», останнє намагається заробити на мені гроші і перекрити власні витрати. Це я вважаю нечесною підприємницькою практикою та зловживанням правами з боку КП «Київтеплоенерго».

Пред’явлення КП «Київтеплоенерго» мені вимог зі сплати заборгованості, пов’язаної з перерахунком, нібито викликаним рекомендаціями Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, обман протягом попередніх місяців, нечесна підприємницька практика, зловживання правами з боку КП «Київтеплоенерго» та виявлене Антимонопольним комітетом України неправильне застосування КП «Київтеплоенерго» законодавства та тарифікації викликають у мене неспокій, хвилювання, душевні страждання, тривожність, невпевненість у моєму майбутньому та моєї родини, зневіру у добросовісності та професійності КП «Київтеплоенерго» і дотриманні ним ліцензійних вимог.

Всі ці негативні наслідки виникли внаслідок обставин, які створило саме ж КП «Київтеплоенерго». Цим самим КП «Київтеплоенерго» завдало мені моральну шкоду. Розмір завданої мені з боку КП «Київтеплоенерго» моральної шкоди я оцінюю в розмірі суми заборгованості, яку КП «Київтеплоенерго» нарахувало мені в результаті перерахунку, викликаного рекомендаціями Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, на які посилається КП «Київтеплоенерго».

Якщо КП «Київтеплоенерго» продовжує наполягати на тому, що я маю перед КП «Київтеплоенерго» заборгованість, пов’язану з перерахунком, викликаним рекомендаціями Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, то цим зверненням я заявляю до КП «Київтеплоенерго» вимогу про відшкодування мені вищевказаної моральної шкоди у розмірі заборгованості (разом з додатковими нарахуваннями, якщо такі зроблені КП «Київтеплоенерго»), яку КП «Київтеплоенерго» нарахувало мені в результаті перерахунку, викликаного рекомендаціями Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, на які посилається КП «Київтеплоенерго».

Для вирішення спірної ситуації пропоную КП «Київтеплоенерго» взяти на облік зобов’язання КП «Київтеплоенерго» виплатити мені відшкодування моральної шкоди, припинити нараховувати і вимагати від мене сплату заборгованості, про яку йдеться в цьому листі, а також пропоную КП «Київтеплоенерго» здійснити зарахування обов’язку КП «Київтеплоенерго» виплатити мені відшкодування моральної шкоди проти вимоги КП «Київтеплоенерго» щодо виплати вказаної заборгованості, пов’язаної з перерахунком, викликаним рекомендаціями Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Така операція призведе до зарахування зустрічних однорідних грошових вимог і в результаті сторони не матимуть боргу одна перед одною, а репутація КП «Київтеплоенерго» підніметься в моїх очах.

5/08/21 17:06  Иванович > Иванович    5/08/21 17:02Дерево
Саме розпорядження АМКУ: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» рекомендовано вжити вичерпних заходів щодо усунення можливих ознак порушення та здійснити перерахунки споживачам.
Опубліковано 25 червня 2021 року о 11:55
За власною ініціативою Північне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (далі – Відділення) проводило дослідження щодо дотримання КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» законодавства про захист економічної конкуренції під час надання послуг з централізованого опалення.

Як встановлено Відділенням, КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» здійснювало розподіл обсягу спожитих мешканцями м. Києва послуг з централізованого опалення протягом опалювальних періодів 2019/2020 та 2020/2021 років, керуючись методикою, яку не мало права застосовувати. Однак, методика, яка була введена в дію у 2018 році, застосовується до договорів, укладених відповідно до вимог Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги».

Аналогічні роз’яснення щодо застосування методики розміщені на офіційному сайті Міністерства розвитку громад та територій України.

Таким чином, спеціалістами Відділення встановлено, що розподіл КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» між споживачами обсягу спожитих комунальних послуг відповідно до Методики № 315, за умови відсутності нових договорів, може призвести до ущемлення інтересів споживачів таких послуг, шляхом понесення ними додаткових неправомірних витрат. Наведені дії комунального підприємства були б неможливими за умов існування значної конкуренції на відповідному ринку.

Враховуючи вищесказане, адміністративною колегією Відділення 24 червня 2021 року було надано КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» обов’язкові для розгляду рекомендації, зокрема:

1) утриматись від застосування методики, яка була введена в дію у 2018 році, під час розрахунків із споживачами, з якими не укладено договори відповідно до вимог Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги»;

2) здійснити перерахунки споживачам, з якими були укладені до 01.05.2019 договори про надання комунальних послуг, розміру плати за послуги з централізованого опалення відповідно до чинного законодавства.

Про результати розгляду цих рекомендацій КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» зобов’язане повідомити Відділення протягом 20 календарних днів з дати їх отримання.

5/08/21 17:02  Иванович > Иванович    5/08/21 17:00Дерево
КП "КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО"
У будинках, частково обладнаних квартирними лічильниками тепла, проведено перерозподіл обсягів теплової енергії для опалення місць загального користування (МЗК) за опалювальний сезон 2020/2021. Для мешканців 1,3 тис. будинків Києва зроблено перерахунок у бік зменшення або збільшення, залежно від фактичних обсягів споживання тепла.
🟨Що стало передумовою?
Перерозподіл обсягів теплової енергії зроблено згідно з рішенням Антимонопольного комітету України (АМКУ), який зобов’язав КП «Київтеплоенерго» змінити методику розрахунку вартості опалення МЗК.
Раніше Київтеплоенерго застосовувало чинну Методику № 315, за якою витрати на опалення МЗК визначались як відсоток від загального обсягу споживання тепла будинком, який, в свою чергу, залежав від кількості поверхів.
Після рішення АМКУ для розрахунків стала застосовуватись Методика № 359. Відповідно до неї опалення МЗК розраховується за формулами, у яких врахована наявність квартирних лічильників, опалювальна площа МЗК, теплова потужність системи опалення, температура повітря в приміщенні та середньомісячна температура на вулиці.
🟨Як зміна методик відобразилась на практиці?
Наведемо приклад. У житловому будинку на вул. Мишуги,2 відсоток МЗК за методикою № 315 складав 10 %. А за методикою № 359 — майже 20 % від загального обсягу спожитого тепла будинком. Тобто обсяг витрат теплоенергії на опалення МЗК збільшився, але зменшився обсяг на потреби опалення квартир без лічильників. В результаті нарахування за опалення МЗК усім квартирам в цьому будинку збільшаться, а нарахування за опалення житлової площі квартирам без лічильників — зменшаться. Однак, у кожному конкретному випадку збільшення чи зменшення нарахувань за опалення залежатиме від скорегованих показань індивідуальних лічильників, поверховості будинку та від опалювальної площі МЗК.
🟨Що клієнти побачать у платіжках?
У серпневих платіжках мешканці будинків, частково обладнаних квартирними лічильниками тепла, побачать перерахунок за опалювальний сезон 2020/2021 у бік зменшення або збільшення, залежно від фактичних обсягів споживання тепла та відсотку встановлення у будинку індивідуальних приладів обліку.
❗Детальніше тут: [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

5/08/21 17:00  Иванович   Дерево
КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» донарахувала борг за опалювальний сезон 2020/2021 всім власникам квартир з теплолічильником (якщо в будинку квартири обладнані лічильниками частково). Для мешканців 1,3 тис. будинків Києва зроблено перерахунок у бік збільшення боргу за тепло. Як вважаєте чи підуть власники в суд?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100