RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Финансы

Финансы и Ценные Бумаги

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Обязательно ли нотариальное удостоверение договора дарения акций ОАО между физлицами?

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

12/10/05 15:31  VP_Son > Владимир    11/10/05 16:50Дерево
"Нормальная логика торговца"???
Якщо мати на увазі - комісійні отримав, а далі хоч трава не рости - то "номальна"! ;-)
А позов в суд від такого продавця ще не отримували?
Якому протилежна сторона у кофлікту запропонувала більшу ціну.
Про введення в оману та повернення БЕПІДСТАВНО списаних акцій?
Що Ви йому по телефону іншу ціну називали і він вважав договір заключеним в усній формі та на іншу суму і під той (перший) договір зробив передавальне.
А ваш договір він НЕ ВИКОНУВАВ і ніяких дій по ньому не вчиняв!!!

11/10/05 16:50  ВладимирОтправить письмо > DDT    11/10/05 11:39Дерево
Поддерживаю. Нормальная логика торговца. Когда я из Харькова договаривался купить акции в Киеве, то просил передаточное сделать заранее. Я приезжаю - подписываю договор, меняем деньги на передаточное, пожимаем руки и разъезжаемся. Все оперативно и законно. Ни разу, ни у одного регистратора проблем с перерегистрацией не возникло.

11/10/05 16:49  VP_Son > DDT    11/10/05 11:39Дерево
1. "з точки зору ПОРУШЕННЯ НОРМАТИВНИХ ДОКУМЕНТІВ":
Ця логіка не моя, а Цивільного кодексу України: пп.1)п.2 ст. 11, Глава 47 (зокрема ст. 509), Глава 48 (зокрема ст.526)
"Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є:
1) договори та інші правочини;"
"Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору"

2. Що мені дасть знання реєстратора?
Дуже просто. Я подзвоню до цього реєстратора і попрошу його більше не робити таких помилок. Оскільки коли помиляєтесь лише Ви - то це Ваша особиста проблема. А коли помиляється Реєстратор, та ще й великий, то це може бути проблемою дуже багатьох.

3. Що мене може переконати?
В першу чергу - ЛОГІКА! ;-)))

P.S. Листи Мінюсту та ДКЦПФР не дорого коштують. А от Роз'яснення ДКЦПФР зареэстроване Мінюстом мене влаштує. ;-)
P.P.S. Листи ПАРД не носять "офіційного" статусу. Але за консультацією Ви можете звернутися. Наприклад до Влада Басистого. Розумний хлопець.

11/10/05 11:39  DDTОтправить письмо > VP_Son    11/10/05 11:17Дерево
З точкі зору ЛОГІКИ Ви праві. А з точки зору ПОРУШЕННЯ НОРМАТИВНИХ ДОКУМЕНТІВ - ні. Де заборона??!!!

PS "Тоді вже також - cпочатку Акт виконаних робіт, а потім Договір до нього. :-)" - аналогія не доказ.
PPS В такому іронічному контексті ("...ФФ..." тощо) не буду. Тай що це Вам дасть? Це ж не аргумент, який Вас переконає.
Я вважаю, що Вас в цьому питанні вже нічого не переконає. 1 - Якщо Ви реєстратор і відмовите здійснювати перереєстрацію, 2 - якщо Вам принесуть такі документи, 3 - якщо власник звернеться до суду, 4 - якщо суд винесе рішення не на Вашу користь, 5 - якщо Ви навіть виконаєте рішення суду - (+ безліч "якщо") - ВСЕ ОДНО ВИ ЗАЛИШИТЕСЬ ПРИ СВОЇЙ ДУМЦІ. Що Вас може переконати - офіційний лист юридичного департаменту ПАРД? Лист Мінюсту? Роз'яснення ДКЦПФР?
З повагою.

11/10/05 11:17  VP_Son > DDT    11/10/05 10:49Дерево
Ага.
Дісно буде. Тільки вони не відповідають одне одному.
Зобов'язання спочатку повинне ВИНИКНУТИ (договір), а вже ПОТІМ повинно бути ВИКОНАНЕ(передавальне). А не навпаки.
Тоді вже також - cпочатку Акт виконаних робіт, а потім Договір до нього. :-)

P.S. Все ж хотів би знати у якого високопроФФесійного "реєстратора з дуже високою репутацією" Ви провели операцію.

11/10/05 11:14  AK > DDT    11/10/05 10:49Дерево
Тоді є пропозиція длч всіх колективно обговорити п. 4.3 Рішення ДКЦПФР від 26.05.1998 року N 60.

11/10/05 10:49  DDTОтправить письмо > VP_Son    10/10/05 18:30Дерево
Я б розставив акценти таким чином:
"7.16. Внесення у систему реєстру записів про перехід права власності на іменні цінні папери за наслідками цивільно-правових угод."
При внесенні у систему реєстру записів про перехід права власності у реєстроутримувача буде і цивільно-правова угода (письмовий договір), і належним чином оформлене передавальне розпорядження, а в реєстрі є ЦП, які належать продавцю (дарувальнику) на правах власності. От реєстратор і внесе запис на підставі передавального за наслідками договору. І ніхто не давав реєстратору права здійснювати слідчі дії щодо співвідношення дат документів, тому що підписання передавального розпорядження ДО підписання договору НІЯКИМ НОРМАТИВНИМ ДОКУМЕНТОМ НЕ ЗАБОРОНЕНА!!! Значить - дозволена!!!

(PS - Щоб знову не повторювати: Шановні АК та VP_Son! 10/10/05 18:22 DDT > VP_Son 10/10/05 17:36)
З повагою.

11/10/05 10:11  AK > DDT    10/10/05 18:22Дерево
Ділова репутація - сукупність підтвердженої інформації про особу, що дає можливість зробити висновок про професійні та управлінські здібності такої особи, її порядність та відповідність її діяльності вимогам закону.

Як Ви розумієте, при перевірках (дуже часто) звертають увагу (лише) на останнє. Але у обговорюваному випадку саме ця частина (як складова визначення репутації) не доведена Вами. Бажання покладатися лише на репутацію контрагента у якості єдиного аргументу зрозуміле, але ІМХО хибне. З пов.

10/10/05 19:36  VP_Son > Барристер    10/10/05 19:03Дерево
Яке відношення має заробіток нотаріуса до реєстратора???

10/10/05 19:03  Барристер > VP_Son    10/10/05 17:38Дерево
>"регистратор (он же поверенный покупателя)" може ви спутали Реєстратора з Торгівцем?
>Реєстратор НЕ МОЖЕ БУТИ "поверенным покупателя".

Не спутал, это одни и те же люди, сидят в одном офисе. Естественно, работают они через две фирмы (торговца и регистратора), но сути сказанного это не меняет. Я акцентировал внимание на мотиве таких требований - желание регистратора совместно с нотариусом заработать дополнительные деньги.

10/10/05 18:30  VP_Son > DDT    10/10/05 18:22Дерево
7.16. Внесення у систему реєстру записів про перехід права
власності на іменні цінні папери за наслідками цивільно-правових
угод
.
А у Вас же, шановний DDT, є НЕВИКОНАНА угода дарування і передавальне за наслідками ВІДСУТНЬОЇ угоди.

"Останню таку операцію я провів на минулому тижні" вірю і одразу! ;-)))
"у реєстратора з дуже високою репутацією" - НЕ ВІРЮ! (або репутація дута)

Назвіть цього реєстратора, Ви ж вважаєте, що праві і цим його не підставите.

10/10/05 18:22  DDTОтправить письмо > VP_Son    10/10/05 17:36Дерево
"... відмовив би в проведенні операції. Підстава - п 7.13. - невідповідність вхідних документів до цивільно-правових угод ...".
Після такого "вбивчого" аргумента залишається тільки суд :о))).

Шановні АК та VP_Son!
Я, напевне, Вас не переконаю. Та і Ви мене теж. Останню таку операцію я провів на минулому тижні у реєстратора з дуже високою репутацією, який не відноситься до таких, що нехтує законом.
Я визнаю, що краще робити спочатку договір, а потім передавальне (або день в день). Але, якщо так склалися обставини, що це неможливо, то порушення тут немає. Залишається тільки переконати в цьому реєстратора: або по-доброму, або через суд.
Почекаємо, як це пройде у автора теми Rome0.

10/10/05 18:11  DDTОтправить письмо > AK    10/10/05 17:41Дерево
1. "тобто, операція проводиться за договором".
Яка операція? Без сумнівив Ви праві, якщо маєте на увазі операцію(-ії) щодо зміни прав власності, яка(-і) здійснюється(-ються) в системі реєстру. А договір у реєстратора буде.
2. Про реквізит в передавальному "вид операції" я і сам писав в пості: 10/10/05 16:58 DDT > VP_Son 10/10/05 16:46 що він є обов'язковим, але до дати договору це не має ніякого відношення.

10/10/05 17:41  AK > DDT    10/10/05 17:37Дерево
http://www.liga.net/conf/MessageTree.asp?msgid=501858&did=41041
Дивіться виділення курсивом. Звісно, що цей аргумент не є прямим - саме тому я його розмістив на другому місці в пості 10/10/05 17:15 AK > DDT 10/10/05 16:58.

Але чому Ви нічого не скажете про "вид операції", про який я згадав там же?

10/10/05 17:38  VP_Son > Барристер    10/10/05 17:11Дерево
"регистратор (он же поверенный покупателя)" може ви спутали Реєстратора з Торгівцем?
Реєстратор НЕ МОЖЕ БУТИ "поверенным покупателя".

10/10/05 17:37  DDTОтправить письмо > AK    10/10/05 17:15Дерево
"- вказати "суму договору, за яким проводиться операція з цінними паперами (необов'язкове для заповнення);"
От і не заповнюйте. Тим більше, що вимог до зазначення в передавальному розпорядженні реквізитів договору, наприклад: Договір купівлі-продажу (міни, дарування тощо) № 7-К від 10.10.2005 - немає.

10/10/05 17:36  VP_Son > DDT    10/10/05 16:58Дерево
Передавальне підписується на ВИКОНАННЯ договору.
Отже, у разі коли надаються документи з датою передавального більш ранньою чим дата договору, це може означати тільки одне - передавальне підписане на виконання ІНШОГО договору.
Я б, на місці реєстратора, поступив саме так, як вказав АК - відмовив би в проведенні операції. Підстава - п 7.13.
- невідповідність вхідних документів до цивільно-правових
угод чи інших документів, згідно з якими виникла подія, в частині,
визначеній цим Положенням;

10/10/05 17:21  AK > DDT    10/10/05 16:58Дерево
тобто, операція проводиться за договором

10/10/05 17:15  AK > DDT    10/10/05 16:58Дерево
Зараз не можу повністю обгрунтувати, але я б так не робив. Принаймні, нам реєстратори такі документи колись повертали з вимогою "дата в дату", або "передавальне - пізнішою датою, ніж договір". ІМХО.

Наприклад, в тому ж пункті Положення є вимоги вказати:
- вид операції з цінними паперами (купівля-продаж, обмін, дарування, успадкування, передача до статутного фонду, передача цінних паперів від власника до номінального утримувача або від номінального утримувача до власника, або від номінального утримувача до номінального утримувача, інші операції);
- вказати "суму договору, за яким проводиться операція з цінними паперами (необов'язкове для заповнення);"

10/10/05 17:11  Барристер > Роме0    10/10/05 16:36Дерево
Такая передача будет ничтожной, т.к. будет произведена до заключения договора в нужной форме. В моей практике было, когда регистратор (он же поверенный покупателя) потребовал заключить договор купли-продажи акций в нотариальной форме, а когда ему продавец сказал, что мол без проблем, но вы сами оплатите услуги нотариуса поскольку об этих затратах мы не договаривались, сделка была совершена в обычной письменной форме.

10/10/05 16:58  DDTОтправить письмо > VP_Son    10/10/05 16:46Дерево
А де порушення, шановний VP_Son?
Почитайте уважно Положення № 60: Розділ 4 "Вимоги до документів системи реєстру", п. 4.4.1.
Обовязково зазначати "вид операції" з ЦБ. Коли завіряється підпис фізособи у нотаріуса, то договір Ви не надаєте. А про умови угоди Ви можете з контрагентом домовитись попередньо (якщо Ви йому вірите), підписати передавальне, а потім укласти договір.

10/10/05 16:46  VP_Son > DDT    10/10/05 16:41Дерево
Те, що "проходило", не означає, що "законно".

10/10/05 16:46  VP_Son > Роме0    10/10/05 16:36Дерево
Можуть.

10/10/05 16:41  DDTОтправить письмо > Роме0    10/10/05 16:36Дерево
Ні. Проходило не один раз. Абсолютно законно.

10/10/05 16:39  DDTОтправить письмо > Роме0    10/10/05 16:28Дерево
Ну так ставте в договорі відповідну суму - і до реєстратора. Покажіть йому ст. 718 ЦКУ.

10/10/05 16:36  Роме0 > Роме0    10/10/05 16:35Дерево
могут ли возникнуть проблемы, если договор дарения например от 11.10, а передавалка от 06.10

10/10/05 16:35  Роме0 > Rossi    10/10/05 16:32Дерево
та понял уже :(

чтож, теперь и договор делать и передавалку переделывать? мне шеф убъет, если я его опять к нотариусу потяну..

10/10/05 16:32  Rossi > Роме0    10/10/05 16:28Дерево
являются

10/10/05 16:31  Роме0 > Роме0    10/10/05 16:28Дерево
вот бля

Валютні цінності (валютні кошти)

Валютні цінності (валютні кошти) - матеріальні об'єкти, визначені законодавством України про валютне регулювання як засоби валютно-фінансових відносин, до яких належать:
а) валюта України - грошові знаки у вигляді банкнот, казначейських білетів, монет та в інших формах, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території України, а також вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу, кошти на рахунках, у внесках у банківських та інших кредитно-фінансових установах на території України;
б) платіжні документи та інші цінні папери (акції, облігації, купони до них, бони, векселі (тратти), боргові розписки, акредитиви, чеки, банківські накази, депозитні сертифікати, ощадні книжки, інші фінансові та банківські документи), виражені у валюті України;
в) іноземна валюта - іноземні грошові знаки у вигляді банкнот, казначейських білетів, монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави, а також вилучені з обігу та такі, що вилучаються з нього, але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу, кошти у грошових одиницях іноземних держав і міжнародних розрахункових (клірингових) одиницях, що перебувають на рахунках або вносяться до банківських та інших кредитно-фінансових установ за межами України;
г) платіжні документи та інші цінні папери (акції, облігації, купони до них, векселі (тратти), боргові розписки, акредитиви, чеки, банківські накази, депозитні сертифікати, інші фінансові та банківські документи), виражені в іноземній валюті або банківських металах;
г) золото та інші дорогоцінні метали у вигляді зливків, пластин та монет, а також сертифікати, облігації, варанти та інші цінні папери, номінал яких виражено в золоті, дорогоцінне каміння.

10/10/05 16:28  Роме0 > DDT    10/10/05 16:14Дерево
являются ли акции "валютними цінностями"? я не уверен.

10/10/05 16:28  Роме0 > AK    10/10/05 16:21Дерево
регистратор ЗАО "Компания "Базис-реестр"
номинал 450 000 грн, 25%
фактически этот пакет ничего не стоит, так как предприятие полуживое без активов. Важна передача данных акций с минимальным налогообложенем. В отношении Рішення ДКЦПФР від 26 травня 1998 року N 60, то передавальне розпорядження удостоверено нотариусом, с этим вопросов нет, просто регистратор хочет еще и договор дарения удостовереный. В передавалке стоит "вид операц11" - дарування, но сам договор только на бумаге, сделать задним числом нотариальным договор дарения - хлопотно и дорого.

10/10/05 16:21  AK > Роме0    10/10/05 16:04Дерево
Может, там больше 150?

Рішення ДКЦПФР від 26 травня 1998 року N 60
4.4.1. Передавальне розпорядження містить такі дані:
...Якщо загальна номінальна вартість цінних паперів, відносно яких здійснюється передача прав власності, перевищує 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, справжність підпису власника (уповноваженої особи власника) - фізичної особи на передавальному розпорядженні засвідчується нотаріусом ...

10/10/05 16:18  Василий > Роме0    10/10/05 16:04Дерево
Можно уточнить о каком регистраторе идёт речь?

10/10/05 16:14  DDTОтправить письмо > Роме0    10/10/05 16:04Дерево
"...регистратор уверяет, что обязательно..." - спірне твердження.
Стаття 718. Предмет договору дарування
1. Дарунком можуть бути рухомі речі, в тому числі гроші та цінні папери, а також нерухомі речі.
Тут ЦП віднесено до "рухомих речей", тобто нотаріальна форма не обовязкова.
Я б користувався п.5 ст. 719 - "валютні цінності на суму...". Рахуйте, яка у Вас сума договору дарування.

10/10/05 16:04  Роме0 > Rome0    10/10/05 15:57Дерево
регистратор уверяет, что обязательно. нотариус не понимает, о чем речь. Цивільний кодекс України гласит:
Стаття 719. Форма договору дарування
1. Договір дарування предметів особистого користування та побутового призначення може бути укладений усно.
2. Договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
3. Договір дарування майнового права та договір дарування з обов'язком передати дарунок у майбутньому укладається у письмовій формі. У разі недодержання письмової форми цей договір є нікчемним.
4. Договір дарування рухомих речей, які мають особливу цінність, укладається у письмовій формі. Передання такої речі за усним договором є правомірним, якщо суд не встановить, що обдаровуваний заволодів нею незаконно.
5. Договір дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

может быть я что-то упустил?

10/10/05 15:57  Rome0   Дерево
спасибо за ответ

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100