RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Разрешения, Лицензии и Проверки

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Ліцензування передачі та постачання електроенергії


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
11/07/18 14:53  gus1979Отправить письмо > Ritsen    9/04/18 23:31Дерево
В Киевском НКРЕКП сказали. что в договоре прописываете "КОМПЕНСАЦИЯ КОМУНАЛЬНЫХ И ЭЛЕКТРОЭНЕРГИИ..." и берите с них деньги спокойно. Вы не ПЕРЕПРОДАЕТЕ (на что нужна лицензия) электроэнергию.

9/04/18 23:31  Ritsen > Ritsen    15/12/17 14:20Дерево
Питання ще дуже актуальне

15/12/17 14:20  Ritsen > rommkopf    14/12/17 13:44Дерево
Турбує той факт, що у ліцензійних умовах провадження діяльності з передачі ел енергії вказано, що організаційно-правовою формою ліцензіата має бути АО де 100% акцій у статутному капіталів якого належить державі, цце як розуміти?

14/12/17 13:44  rommkopf > Ritsen    14/12/17 10:11Дерево

14/12/17 10:11  Ritsen > Sid    31/07/01 17:59Дерево
Доброго дня, знайшов цю тему, так як теж цікавить дане питання.
Чи потрібна зараз ліцензія на передачу ел. енергії місцевими (локальними) електромережами, як вказувалось вище (Велике підприємство є основним споживачем електроенргії по відношенню до численних субспоживачів, яким передає електроенргію, за що отримає кошти за обслуговування мереж. При чому ця діяльність не є основною діяльністю підприємства).
В Постанові від 09.11.2017 № 1388 (яка ще не вступила в силу) сказано, що ліцензія потрібна, прошу вашу думку.
Дякую.

28/08/01 02:05  Lora > Sid    23/08/01 17:13Дерево
Региональная НКРЕ дала мне следующий совет: для того, что бы не было проблем с лицензией, не заключайте договор "про надання доступу до місцевої (локальної) електромережі" и "про постачання електричної енергії" (для занятия данными видами деятельности действительно нужна лицензия), заключите договор на оказание услуг по передаче эл.энергии, что не подпадает под лицензирование. На практике, однако, не все так просто. У нас в договоре с облэнерго указаны "субспоживачі" и всю ответственность за своевременность расчетов и лимиты возложена на нашу организацию. Облэнерго отказывается заключать с ними договора на поставку на прямую, аргументируя, тем что доступа к нашим эл сетям у них нет, а следовательно, они не могут гарантировать бесперебойную поставку. Работаем в этом направлении. Было бы интересно узнать Ваше мнение по поводу письма НКРЕ "Щодо розрахунків за електроенергію із субспоживачами" N 05-34-11/1778 від 18.07.2001, а так же относительно п. 8.2 Правил "користування" эл эн. Может быть кто-нибудь опробовал их на практике.

27/08/01 20:14  Sid > nsz    27/08/01 15:30Дерево
А как же быть с Законом “Про енергетику”? Он ведь не отсылает к законодательству. А просто так говорит, что "передача та постачання електроенергії підлягає ліцензуванню". И, что думает, интерестно, по этому поводу налоговая?

27/08/01 15:30  nsz > Sid    23/08/01 17:13Дерево
Основной потребитель может, но не обязан получать лицензию на поставку э/э, никакой привязки к тому является этот вид деятельности основным или не является нет (например, ж/д имеет лицензию, но, естественно, это не осн. вид ее деятельности); НКРЭ с большой неохотой выдает такие лицензии (т.к. многие предприятия - основные потребители ее получали, но по ней не работали), отсылая к законодательству, в котором сказано, что осн. потребители поставляют э/э субпотребителям на основе договоров.

23/08/01 17:13  Sid > Lоra    17/08/01 03:12Дерево
Так отож і я про це. Если подходить с формальной стороны - то нужна. А на практике, по крайней мере в нашей области, при поставке ел.енергии собпотребителям осн. потребители лицензии не берут. Обласное упр. НКРЕ привязывает все к основной деятельности. Мол, если передача и поставка ел.енергии основная деятельность основного потребителя - то лицензия нужна, если не основная - работайте себе спокойно без лицензии. Но закон же не разграничивает основную и не основную деятельность. Поэтому и до боли интересно как там на практике? Юристы осн. потребителей, соеденяйтесь и делитесь опытом или размышлениями. Спасибо за внимание.

17/08/01 03:12  Lоra > Sid    26/07/01 17:01Дерево
Подскажите пожалуйста, нужна ли лицензия для передачи эл.энергии,а так же для поставки эл.энергии субпотребителям?

16/08/01 18:33  Я&Н > Sid    31/07/01 17:59Дерево
Неужели все настолько трансцедентно? А ведь так иногда хочется пообщаться...

31/07/01 17:59  Sid > Sid    26/07/01 17:01Дерево
А -у-у! Уважаемые коллеги! Я немного упрощу вопрос. Может у кого была следующая практическая ситуация. Большое предприятие является основным потребителем електроенргии по отношению к многочисленным субпотребителям, которым передает и продает електроенргию. При чем эта деятельность не является основной деятельностью предприятия. Лицензии на передачу и снабжение елекроенергии нет. Подвергалось ли в подобной ситуации наказаниям "Ваше" предприятие за отсутствие лицензии. В частности не было ли признания ГНИ соответсвующих договоров передачи и снабжения електроенергией недействительными и применения санкций за уменьшение обязательств по НДС. Заранее благодарен.

26/07/01 17:01  Sid   Дерево
Шановні колеги! Буду вдячний, якщо ви висловите думку або поділитись досвідом з приводу такої ситуації. "Відповідно до ст. 13 Закону України “Про енергетику” передача та постачання електроенергії підлягає ліцензуванню. Згідно з ст.1 зазначеного закону
передача енергії – це транспортування енергії за допомогою мереж на підставі договору; постачання електричної енергії – це надання електричної енергії споживачу за допомогою технічних засобів передачі та розподілу електричної енергії на підставі договору;
споживачі енергії – це суб'єкти господарської діяльності та фізичні особи, що використовують енергію для власних потреб на підставі договору про її продаж та купівлю.
Підприємство являється основним споживачем відносно низки суб‘єктів господарської діяльності, яким товариство передає тапостачає електроенергію, отриману від ВАТ ¬________обленергој.

Відповідно до загальних положень Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України N 28 від 31.07.96 (далі – Правила), основний споживач – це споживач електричної енергії, мережі якого приєднані до електромереж електропередавальної організації та якими частина електроенергії передається субспоживачам; субспоживач - це споживач, якому електрична енергія постачається електропостачальною організацією через мережі електропередавальних організацій та основного споживача, до мереж якого він приєднаний. Згідно п.1.7 Правил у разі укладання субспоживачем договору про постачання електроенергії із електропостачальною організацією субспоживач зобов'язаний укласти з основним споживачем договір про послуги з передачі електроенергії. Пункт 1.10 Правил передбачає, що основні споживачі, які передають та постачають електричну енергію субспоживачам, укладають з електропостачальною організацією договір на загальний (сумарний) обсяг електроенергії. Взаємини споживачів та субспоживачів, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договорами про постачання електроенергії та про надання послуг з передачі електричної енергії, що укладаються між ними.
Субспоживач, який уклав договір про постачання електроенергії із електропостачальною організацією, повинен укласти із основним споживачем договір про послуги з передачі електричної енергії.

Із наведених вище норм випливає, що з субспоживачами товариство повинно укласти або два договори: на постачання і на передачу електроенергії, або один – на передачу електроенергії, якщо субспоживач уклав договір на постачання електроенергії з електропостачальною організацією (в даному випадку з ВАТ ¬____________обленергој).
Таким чином, при буквальному тлумаченні зазначених вище норм чинного законодавства випливає необхідність отримання товариством ліцензій на передачу та постачання (або тільки на передачу) електроенергії субспоживачам.

Воодночас передача і постачання електроенргії не є основною діяльністю товариства.

У товариства ліцензій немає і ніхто його з цього приводу не турбував.
Чи доцільно товариству все-таки отримати відповідні ліцензії? "

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100