RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Недвижимость

Земля и Недвижимость

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Користування земельною ділянкою успадковується?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
24/01/19 11:43  liubahaОтправить письмо > Евгений Осычнюк    24/01/19 07:18Дерево
Думаю, Держгеокаждастр мав би прийнятя наявне свідоцтво про спадщину навіть без зазаначення в ньому саме "права оренди на земельну ділянку" як достатню підставу для проведення реєстрації

24/01/19 07:18  Евгений ОсычнюкОтправить письмо > liubaha    23/01/19 22:23Дерево
Для правильної відповіді треба бачити всі документи. Теоретично треба вимагати постанову про відмову, після чого: 1) якщо відмова необгрунтована - оскаржити її до суду 2) якщо дійсно відсутні необхідні документи, до звертатись з позовом про визнання права на спадщину в цій частині.

23/01/19 22:23  liubahaОтправить письмо > Victor    31/08/06 21:33Дерево
ДЗК для реєстрації переданого у спадок права оренди землі вимагає "документальне підтвердження" такого права.
При видачі свідоцтва про спадщину нотаріус проігнорувала наявність у спадковадця договору оренди землі сільськогосподарського призначення.
Як в такому випадку документально підтвердити передане у спадок право оренди ділянки: ще раз звертатись до нотаріуса (за додатковим свідоцтвом про спадщину чи про відмову) чи до суду?

1/09/06 09:29  Тарас* > Victor    31/08/06 21:33Дерево
Дякую!

31/08/06 21:33  VictorОтправить письмо > Тарас*    30/08/06 09:49Дерево
З 0,42 га - без проблем приватизувати для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будывль та споруд (присадибная ділянка) 0,25 га (в селі), або 0,15 га (в селищі), або 0,1 га (в місті). решту можна спробувати приватизувати для ведення особистого селянського господарства (те, що раніше називали особистим підсобним господарством). 0,1 га - намагатися приватизувати для ведення особистого селянського господарства. Гарантій успіху немає, оскільки право на земельну ділянку налдежним чином оформлено не було. На вашу користь можна використовувати постанову ВРУ "Про земельну реформу".
Користуйтеся ст.118. Стаття 119 все одно не дає права власності - вона містить лише підставу для клопотання.

30/08/06 10:38  a_zalevskaОтправить письмо > Тарас*    30/08/06 09:49Дерево
Підтримую LeffterА. Дружина може безкоштовно приватизувати цю ЗД оскільки наявний факт правомірного користування ЗД згідно аб. а ч.2. ст. 116 ЗК України.Не треба підіймати питання успадкування та й набувальної давності не слід. Хоча - це також варіант.

30/08/06 09:49  Тарас* > Victor    28/08/06 22:43Дерево
:))
Ви неправильно мене зрозуміли або, скоріше, я не правильно виразився.
Коли я писав, що земельну ділянку надали для "городу", то мав на увазі, що ця земельна ділянка, надана померлому в користування, використовувалась останнім як город.
Щодо рішення, то в мене була невірна інформація.

Насправді вимальовується наступна картина (тільки вчора про це дізнався):

Померлому та його дружині, як працівникам колгоспу був наданий в гористування колгоспний двір, спочаткою площею 0,15 га, потім вона збільшилась до 0,38 га, а з 91 року її плоша становить 0,52 га, з яких 0,42 га - для обслуговування будинку, а 0,1 га в полі - для веденняособистого підсобного господарства, про що є відповідні записи в погосподарських книгах.
В земельнокадастровій книзі (раздел пять. Приусадебные земли личного пользования) останній запис на померлого від 92-го року:
Заг. площа 0,52 га.
Як в такому випадку можна безкоштовно отримати у власність ці землі?

Щодо селян, то яким чином вони можуть приватизовувати ділянки, в порядку ст. 118 ЗК, чи ст.119?

З повагою

28/08/06 22:43  VictorОтправить письмо > Тарас*    25/08/06 12:05Дерево
чому він не міг її безкоштовно приватизувати?
- тому що безоплатна приватизація земельних ділянок для городництва не передбачена. Було б садівництво чи присадибна ділянка, тоді б приватизував би без проблем.

відсотків 90 ,а може і більше, селян, не змогли б безкоштовно отримати у власність земельні ділянки
- ні, оскільки у селян земля як правило не для городництва, а для ведення особистого селянського господарства (особистогопідсобного господарства - за старою термінологією). Тому більшість з них цю землю приватизувати можуть.

рішення сільради, яке можна розглядати як документ, що свідчить про наявність у померлого прав на землю
- Якщо бути точним, то це рішення надає право на отримання земельної ділянки, але не свідчить, що це право булдо використано. Хоча набувальну давність тут використати можна. Але вона не дає права на отримання землі у власність автоматично.

Сільрада може відмовити за наявності підстав для відмови. Наприклад, якщо є інші претенденти (це не стосується ділянки, на якій розташовані об'єкти нерухомості), або якщо надання ділянки з таким цільовим призначенням неможливо через існуючі обмеження.

28/08/06 22:33  VictorОтправить письмо > AM    24/08/06 12:09Дерево
Для приобретательной? Похоже. Да только получение участка в собственность не гарантирует.

25/08/06 12:05  Тарас* > Victor    24/08/06 12:00Дерево
Ділянка надана в постійне користування в 70-х роках. Держ акт, зрозуміло, ніхто не оформляв, є тільки рішення сільради про надання цієї ділянки в користусання померлому.

Незрозуміло, чому він не міг її безкоштовно приватизувати?
Адже, згідно ст.81 ЗК, кожен може безкоштовно отримати у власність зем.ділянку за кожним окремим цільовим призначенням.
Якщо виходити з Вашої логіки, то відсотків 90 ,а може і більше, селян, не змогли б безкоштовно отримати у власність земельні ділянки, якими вони постійно користувались роптягом 30-70 років, оскільки у більшості з них немає держактів на право постійного користування цими зем.длянками, є тільки рішення сільрад про надання їм цим ділянок в куористування, а в декого взагалі ці документи відсутн. Є тільки записи про наділи їм зем.ділянок в поземельній книзі.

Допускаю, що в такому випадку цим селянам зем.ділянки передавались у власність за ст.119 ЗК - набувальна давність (про що пише АМ). Але в даному випадку є рішення сільради, яке можна розглядати як документ, що свідчить про наявність у померлого прав на землю.
Крім того, якщо земля була надана в користування померлому, чи може тепер його дружина (не як спадкоємець, а як особа, яка також разом зі своїм чоловіком користувалась і користується зараз зем.ділянкою понад 30 років) отримати її у власність за набувальною давністю?

Також ця земля межує з ділянкою, на якій розташований будинок дружини померлого і колись надавалась в користування разом з зем.ділянкою на якій знаходиться цей будинок. Загальна площа ділянки, яка надавалась складає 0,4 га, з яких 0,1 га це зем.ділянка, для обслуговування будинку, 0,3 га - город.
Зем.ділянка під будинком також не приватизована.
Сільрада розглядає тепер цю зем ділянку (0,4 га) як дві окремі: 0,1 - для обслуговування будинку, яку вона погоджується безкоштовно надати у власність дружини померлої; 0,3 га - про яку вона говорить, що на ній немає будівель і вона не може бути приватизована.
Дружина померлого хоче отримати у власність 0,1 га для обслуговування будинку та 0,3 га - для ведення особистого селянського господарства, чи має вона на це право, і чи має право сільрада відмовити їй у безкоштовні приватизації ділянки пл. 0,3 га для ведення ос.сел.господарства???

24/08/06 12:09  AMОтправить письмо > Victor    24/08/06 12:00Дерево
Похоже на владение для давности.

24/08/06 12:00  VictorОтправить письмо > Тарас*    23/08/06 17:23Дерево
Земельна ділянка була і залишається державної власністю. Отже в свідоцтво про право на спадщину її включити не можна.
Що ж до спадкування права, то з Вашого повідомлення не зрозуміло, яке саме право на землю було у померлого. Бачу три можливих варіанти.
1. Оренда. Це відповідає ст.36 ЗКУ. В цьому випадку "Право на оренду земельної ділянки переходить після смерті фізичної особи - орендаря, якщо інше не передбачено договором оренди, до спадкоємців, а в разі їх відмови чи відсутності таких спадкоємців - до осіб, які використовували цю земельну ділянку разом з орендарем і виявили бажання стати орендарями в разі, якщо це не суперечить вимогам Земельного кодексу України та цього Закону" (ст.7 ЗУ про оренду землі).
2. Постійне користування. Право постійного користування виникає з моменту одержання державного акту про право постійного користування. Такий державний акт спадкоємець не отримає через ст.92 ЗКУ. А орендувати може в загальному порядку (на рівні з іншими).
3. Право користування оформлено ніяк не було. Це найбільш вірогідно, виходячи з фрази "За часів царя Гороха". Переходити немає чому, оскільки за чинним ЗКУ право на земельну ділянку відсутнє.
До речі, приватизувати таку ділянку безкоштовно спадкодавець не міг. І спадкоємець не зможе.

23/08/06 18:09  Лист > Leffter    23/08/06 17:39Дерево
Можно добавить, что это мнение не одного судьи, а очень и очень многих. Хотя есть и обратные прецеденты (особенно если брать во внимание аналогичные правоотношения "собственник земли" -"правопреемник пользователя-юрлица").

23/08/06 17:39  LeffterОтправить письмо > Тарас*    23/08/06 17:23Дерево
В Держкомзема така ж думка як і в вашого судді... Я вважаю, що дружина має право користуватись, оскільки успадковує всі права та обовязки чоловіка. Це питання навіть не земельного, а суто шлюбно-сімейного та цивільного права... Перед виходними не думається зовсім, вибачайте...

23/08/06 17:23  Тарас*   Дерево
За часів царя Гороха, померлому була передана в користування земельна ділянка (для городу), на ній відсутні будівлі. Зем.ділянку він не встиг приватизувати.

На час отримання в користування землі він вже був одружений.
Чи має право дружина померлого користуватись і надалі цією зем.ділянкою та приватизувати її?
Чи може право користування цією земельною ділянкою успадковуватись?

Питаю, бо в судді інша думка ,вона вважає, що право укористування земельною ділянкою припинилось зі смертю чоловіка, і відтепер сльська рада може з нею робити, що хоче (продати, передати в користування комусь іншому і т.п.), я з нею не погоджуюсь.

Хто правий?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100