RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Звільнення заступника головного лікаря району (депутата місцевої ради) за прогул - чи все враховано?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
10/01/08 13:07  Помощнік главного доктора > Draft    10/01/08 10:53Дерево
Ещё раз спасибо, в оригинале там все выделено, что считаю важным.

Просто здесь в форуме я не знаю как это выделение делать...

10/01/08 10:53  DraftОтправить письмо > Помощнік главного доктора    10/01/08 10:11Дерево
Ага. Разве что литературнее выделить то, что важно именно вам, чтоб читающий правильно понял

10/01/08 10:50  Кутузов > Помощнік главного доктора    10/01/08 09:36Дерево
Виноват, не доглядел. Каюсь. Спасибо.
И это разумно, что такую норму убрали из закона.

10/01/08 10:11  Помощнік главного доктора > RA-lex    10/01/08 10:05Дерево
Согласен, спасибо за помощь...
Я так понимаю, что процедурно в моём написанном "умозаключении" учтены все требования законодательства для привлечения работника-депутата местного совета к дисциплинарной ответствености...

10/01/08 10:05  RA-lexОтправить письмо > Помощнік главного доктора    10/01/08 09:44Дерево
Так я и предлагаю - попробовать Вашу позицию о прогуле через выговор, пусть обжалует в суде. Все равно увольнение только за один такой случай ИМХО выглядит недальновидным, начнутся жалобы о преследовании по политическим соображениям и прочая вонь :(

ЗЫ Все равно "политик такого уровня" будет периодически сбегать с работы по партийным делам - главное все фиксировать.

10/01/08 09:44  Помощнік главного доктора > RA-lex    9/01/08 17:31Дерево
Как вариант - может быть только в части действительно ли описанное отсуствие работника на работе с учётом его статутса депутатат местного совета - есть прогулом.
Кроме того при выговоре не нужно согласия профкома и письменного уведомления совета, а также при выговоре суд не установит степень грубости нарушения работником, что давало бы 100% основания руководителю для увольнения.

С ув...

10/01/08 09:36  Помощнік главного доктора > Кутузов    9/01/08 17:20Дерево
Ну, так цей закон уже втратив чинність ще в 2002 році і діє вже інший ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад" від 11.07.2002 р. за № 93-IV, а в отанньому, здається, такі норми відсутні...

9/01/08 17:31  RA-lexОтправить письмо > Помощнік главного доктора    9/01/08 16:56Дерево
Есть вариант - объявить выговор за прогул, пусть обжалует в суде - там и разберетесь (всё равно туда придется идти при обжаловании замом своего увольнения, а так хотя бы зарплату за вынужденный прогул не надо платить в случае проигрыша) ;)

9/01/08 17:20  Кутузов > Помощнік главного доктора    8/01/08 16:28Дерево
ЗУ "Про статус депутатів місцевих Рад народних депутатів"
N 3949-XII, 04.02.1994,
ст.28
Депутат місцевої Ради народних депутатів не може бути з ініціативи адміністрації (власника) підприємства, установи, організації, навчального закладу звільнений з роботи чи від займаної посади, виключений з колгоспу, кооперативу або навчального закладу (крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації), а також переведений в порядку дисциплінарного стягнення на нижчеоплачувану роботу (посаду) без попереднього погодження з відповідною Радою народних депутатів, а в період між пленарними засіданнями Ради - з головою Ради за попередніми висновками комісії мандатної, з питань депутатської діяльності та етики"

9/01/08 16:56  Помощнік главного доктора > Помощнік главного доктора    9/01/08 10:35Дерево
Може в когось ще будуть якісь думки, тільки без політики, будь-ласка.

Дякую...

9/01/08 10:35  Помощнік главного доктора > Draft    9/01/08 10:14Дерево
Чого ви ото прицепилися до тих партій... Оце не потриндівши про політику та іншу єресь - мабуть Вам і дійсно нема натхнення.

Я ж говорив, що політика тут не до чого, в т.ч. і будь-яка партія, - я ж напмисав, що дана ситуація проста і банальна, навіть з огляду на те, що глибока районна провінція від столиці...

9/01/08 10:14  DraftОтправить письмо > Помощнік главного доктора    9/01/08 10:10Дерево
Залежить від ступеню зненависті до партії, а так - нема натхнення. Що вам до того - назовіть вже її

9/01/08 10:10  Помощнік главного доктора > Draft    9/01/08 10:04Дерево
:) Неаааа!

А по суты можна щось додатково порадити до того, що мною уже написано?

...

9/01/08 10:04  DraftОтправить письмо > Помощнік главного доктора    9/01/08 09:52Дерево
Натяк поняв. Якщо кум, то НУ. Я вірно зрозумів?

9/01/08 09:52  Помощнік главного доктора > Draft    9/01/08 09:35Дерево
Називаю, - це питання мені задав щодо свого батька (головного лікаря) кум моєї дружини!

Все банально і просто...


9/01/08 09:35  DraftОтправить письмо > Помощнік главного доктора    8/01/08 16:28Дерево
Скажіть назву партії для творчої наснаги

9/01/08 09:26  Помощнік главного доктора > Помощнік главного доктора    8/01/08 16:28Дерево
Невже ніхто не допоможе?

8/01/08 16:28  Помощнік главного доктора   Дерево
Допоможіть будбь-ласка порадою чим все сною враховано для того, щоб у чіткій відповідності до вимог закону звільнити працівника - можливо ящось не врахував, оскільки на практиці не дуже часто зустрічаюся з такими питаннями.

Ситуація слідуюча.

Працівник районної поліклініки обіймає посаду заступника головного лікаря району, а також одночасно є депутатом районної ради.
В свою чергу такий працівник нікого не питаючи та не попереджуючи зібрався і поїхав до обласного центру. Пізніше в своїх пояснення головному лікарю (т.б. своєму начальству) поямснив, що він їздив за проханням керівника його партії до області для участі в прийнятті до лав партії нових членів. При цьому, працівник в таких поясненнях зазначив, що головний лікар, просячи у нього письмових пояснень щодо причин відсутності протягом робочого дня на роботі та особливою зацікавленістю таких причин відсутності, тим самим перешкоджає йому в здійснення ним як депутатом районної ради депутатських повноважень.

Для того, щоб остаточно визначитися головному лікарю із заходами стягення до працівника, виникла потреба в зясуванні підстав та порядку застосування такого стягення, зокрема, як звільнення.

НИЖЧЕ ПРИВЕДЕНА, як на мій погляд, ПРОЦЕДУРА ТА ОСОБЛИВОСТІ ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ, ЯКІ Є ДЕПУТАТАМИ МІВСЦЕВИХ РАД, ОДНАК НЕ ЗОВСІМ ВПЕВНЕНИЙ, ЩО ТУТ ВСЕ ПЕРЕДБАЧЕНО ТА ВРАХОВАНО.

ДОПОМОЖІТЬ ІЗ ПОРАДОЮ, ЯКЩО ЩОСЬ МНОЮ УПУЩЕНО.

"Щодо питання звільнення з роботи заступника головного лікаря,
який є депутатом районної ради за прогул.


У відповідності до ст. 147 КЗпП України за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення:
1) догана;
2) звільнення.

Порушення трудової дисципліні вважається вчинення працівником прогулу. Прогулом визнається відсутність працівника на роботі як протягом усього робочого дня, так і більше трьох годин безперервно або сумарно протягом робочого дня без поважних причин (наприклад, самовільне використання без погодження з власником або уповноваженим ним органом днів відгулів, чергової відпустки, залишення роботи до закінчення строку трудового договору чи строку, який працівник зобов'язаний пропрацювати за призначенням після закінчення вищого чи середнього спеціального учбового закладу).

Таким чином, власником або уповноваженим ним органом (особа, яка наділена правом прийняття та звільнення на роботу працівників) за вчинення дисциплінарного проступку у вигляді прогулу до працівника може застосувати один із видів стягення, передбаченого ст. 147 КЗпП України, дотримавшись при цьому встановленого законом порядку.

Так, згідно норм ч. 1 ст. 149 КЗпП України до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення.
З огляду наданих працівником пояснень власник або уповноважений ним орган при обранні виду стягнення повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника.
Якщо працівник є депутатом районної ради, то при кваліфікації дій працівника як порушення трудової дисципліни у вигляді прогулу, слід врахувати, що згідно ч. 1 ст. 119 КЗпП України на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.
В даному випадку, слід з‘ясувати, де передбачено в чинному законодавстві, що виконання депутатом відповідної ради державних або громадських обов'язків можуть здійснюватись у робочий час.
Статтею 32 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на час сесії чи засідання постійної комісії місцевої ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших передбачених законом випадках депутат місцевої ради звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків. У разі здійснення депутатських повноважень у робочий час депутату місцевої ради за основним місцем роботи відшкодовуються середній заробіток та інші витрати, пов'язані з депутатською діяльністю, за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.
Оскільки працівник (заступник головного лікаря) свою відсутність на роботі пояснив поїздкою до області на прохання керівника осередку своєї партії для участі в процедурі прийняття нових членів в лави партії, то є очевидним, що така діяльність працівника не пов‘язана із участю в сесії або засіданні постійної комісії місцевої ради. На ряду з цим, із змісту ст. 32 КЗпП України випливає, що під здійсненням депутатських повноважень розуміється здійснення працівником діяльності, яка обумовлюється його статусом як депутата місцевої ради і пов‘язана із депутатською діяльністю.

Згідно п. 4 ст. 40 Кодексу законів про працю України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом, зокрема, у випадку прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.
Відповідно до ст. 148 КЗпП України дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

Отже, якщо власник або уповноважений ним орган, з врахуванням всіх обставин вчинення працівником прогулу, прийме рішення про необхідність застосування до працівника, який допустився дисциплінарного порушення, такого заходу стягнення як звільнення, то в цьому випадку необхідно врахувати, що згідно:
- ч. 3 ст. 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради може бути звільнений з роботи з ініціативи власника або уповноваженого ним органу від займаної посади за умови його попередження в порядку, встановленому законом. Про таке попередження відповідний власник або уповноважений ним орган письмово повідомляє не менш ніж за 15 днів відповідну місцеву раду;
- ст. 43 КЗпП України при звільненні працівника з роботи (розірвання трудового договору) в т.ч. і з підстав п. 4 ст. 40 КЗпП України, тобто за прогул, отримати на це попередню згоду профспілкового органу.


Таким чином, при вирішенні питання застосування дисциплінарного стягнення до працівника слід враховувати вищевикладені особливості, що стосуються депутатів місцевої ради".


ЗАЗАДАЛЕГІТЬ ВДЯЧНИЙ ЗА ОПЕРЕТИВНУ ДОПОМОГУ.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100