RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Разрешения, Лицензии и Проверки

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Пожарники


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
31/01/08 09:20  Jon_BowОтправить письмо > IFC Consultant    30/01/08 20:37Дерево
Спасибо. Для информации...

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ОБ’ЄКТІВ БУДІВНИЦТВА
ДБН В.1.1.7–2002
1.3 Під час реконструкції, реставрації або капітального ремонту пам’ятки архітектури допускаються обгрунтовані відхилення від вимог цих Норм з метою недопущення зниження її архітектурної цінності.
Примітка. Це положення не поширюється на випадки зміни функціонального призначення будинку, який є пам’яткою архітектури.

1.4. Проектні рішення, на які не встановлено норм щодо забезпечення пожежної безпеки, а також обгрунтовані відхилення від обов’язкових протипожежних вимог НД, слід узгоджувати з органами державного пожежного нагляду у порядку, встановленому НАПБ Б.02.014.

И достаточно интересный ресурс по данному вопросу - firehelp.org.ua

30/01/08 20:37  IFC ConsultantОтправить письмо > Jon_Bow    30/01/08 10:30Дерево
Согласно ДБН В.1.1.7–2002 «ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ОБ’ЄКТІВ БУДІВНИЦТВА» :

5.13. З будинку, з кожного поверху та з приміщення слід передбачати не менше двох евакуаційних виходів, за винятком випадків, обумовлених НД.
Допускається передбачати один евакуаційний вихід із:
а) приміщення з одночасним перебуванням не більше як 50 людей, якщо відстань від найвіддаленішої точки підлоги до зазначеного виходу не перевищує 25 м;
б) приміщення площею не більше як 300 м2, розташоване у цокольному, підвальному, підземному поверхах, якщо кількість людей, які постійно перебувають у ньому, не перевищує 5 осіб. При кількості людей від 6 до 15 допускається передбачати другий вихід через люк з розмірами не менше як 0,6 м х 0,8 м з вертикальними металевими сходами завширшки не менше 0,45 м або через вікно з розмірами не менше як 0,75 м х 1,5 м і з пристосуванням для виходу. Вихід через приямок повинен бути обладнаний металевими сходами (або скобами) в приямку;
в) цокольного, підвального, підземного поверхів площею не більше 300 м2 та призначених для одночасного перебування не більше 5 людей. При кількості людей від 6 до 15 з поверху повинен передбачатися додатковий вихід відповідно до підпункту б) цього пункту.
5.9. Виходи відносяться до евакуаційних, якщо вони ведуть із приміщень:
а) першого поверху - назовні безпосередньо або через коридор, вестибюль (фойє), сходову клітку;
б) будь-якого надземного поверху, крім першого: через коридор, хол, (крім холу, зазначеного в підпункті а) пункту 5.22), фойє до сходової клітки або сходів типу С3; безпосередньо до сходової клітки або сходів типу С3;
в) у сусіднє приміщення на тому ж поверсі, яке забезпечено виходами, зазначеними в підпунктах а) та б), за винятком випадків, обумовлених НД;
г) цокольного, підвального, підземного поверхів - назовні безпосередньо, через сходову клітку або через коридор, який веде до сходової клітки, що має вихід назовні безпосередньо або ізольований від розташованих вище поверхів.
Допускається:
д) евакуаційні виходи з цокольних, підвальних та підземних поверхів передбачати через загальні сходові клітки з окремим виходом назовні, який відокремлюється від іншої частини сходової клітки суцільною протипожежною перегородкою 1-го типу на висоту одного поверху;
е) евакуаційні виходи із фойє, гардеробних, приміщень для паління та санітарних вузлів, розташованих у цокольних, підвальних та підземних поверхах будинків громадського призначення, передбачати у вестибюль (фойє), коридор першого поверху по окремих сходах типу С2.
5.10. Евакуаційні виходи не влаштовуються через розсувні та піднімально-опускні двері й ворота, двері, що обертаються, та турнікети, що обертаються або розсуваються.
5.18. Двері евакуаційних виходів і двері на шляхах евакуації повинні відчинятися у напрямку виходу людей з будинку.
Не нормується напрямок відкривання дверей для:
а) квартир у житлових будинках;
б) приміщень з одночасним перебуванням не більше 15 осіб, крім приміщень категорій А та Б, а також парильних саун;
в) комор і технічних приміщень площею не більше за 200 м2 і без постійних робочих місць;
г) технічних поверхів, в яких розміщується тільки інженерне обладнання будинку та без постійних робочих місць;
д) балконів, лоджій (за винятком дверей, що ведуть до зовнішньої повітряної зони сходових кліток типу Н1);
е) виходів на площадки сходів типу С3;
ж) санітарних вузлів.
5.19. Двері евакуаційних виходів з коридорів поверху, сходових кліток, вестибюлів (фойє) не повинні мати запорів, що перешкоджають їх вільному відкриванню зсередини без ключа.


4.13. Частини будинків і приміщення різного призначення повинні розділятися між собою протипожежними перешкодами або огороджувальними конструкціями з нормованими межами вогнестійкості та межами поширення вогню по них.
4.14. Типи протипожежних перешкод і вимоги до огороджувальних конструкцій з нормованими межами вогнестійкості та межами поширення вогню по них встановлюються з урахуванням призначення, категорії за вибухопожежною та пожежною небезпекою, величини пожежного навантаження, площі приміщень, наявності інженерно-технічних засобів захисту від пожежі, ступеня вогнестійкості, висоти (поверховості) будинку.

Согласно ДБН В.2.2-9-99 «ГРОМАДСЬКІ БУДИНКИ ТА СПОРУДИ»

4.37 У пожежонебезпечних господарських та технічних приміщеннях (коморах для зберігання горючих матеріалів, електрощитових, вентиляційних камерах та ін.) перегородки повинні бути протипожежними 1-го типу, а двері - протипожежними 2-го типу з межею вогнестійкості не менше 0,6 години.

Согласно Правил пожарной безопасности в Украине:

4.2.4. Отвори у протипожежних стінах, перегородках та перекриттях повинні бути обладнані захисними пристроями (протипожежні двері, вогнезахисні клапани, водяні завіси і тощо) проти поширення вогню та продуктів горіння.
Не допускається встановлювати будь-які пристрої, що перешкоджають нормальному зачиненню протипожежних та протидимних дверей, а також знімати пристрої для їх самозачинення.

Также примите к сведению, что госпожнадзор имеет право согласовывать проектные решения, на которые не установлены нормы и правила, а также обоснованные отклонения от обязательных требований нормативных документов, что в ряде случав применимо к пам’ятникам архитектуры в целях сохранения их исторической целостности (при условии обеспечения выполнения других компенсационных проивопожарных мероприятий).

Перечнем памятников архитектуры г. Харькова, к сожалению, не располагаю.

30/01/08 12:25  Jon_BowОтправить письмо > Жилец    30/01/08 12:10Дерево
Спасибо

30/01/08 12:12  ЖилецОтправить письмо > Жилец    30/01/08 12:10Дерево
5.16. Висота та ширина у просвіті евакуаційних виходів (дверей) для будинків різного призначення встановлюється відповідними НД. При цьому висота цих виходів повинна бути не меншою за 2,0 м, а ширина – 0,8 м.

30/01/08 12:10  ЖилецОтправить письмо > Jon_Bow    30/01/08 11:53Дерево
ДБН В.1.1.7–2002 ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ОБ’ЄКТІВ БУДІВНИЦТВА

Я читал здесь [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

30/01/08 11:53  Jon_BowОтправить письмо > Жилец    30/01/08 11:37Дерево
Спасибо. Очень интересная информация. Но не увидел ссылок на нормы регулирующие заданные вопросы.

30/01/08 11:37  ЖилецОтправить письмо > Jon_Bow    30/01/08 10:45Дерево

30/01/08 10:45  Jon_BowОтправить письмо > Jon_Bow    30/01/08 10:30Дерево
up... Где можно найти перечень памятников архитектуры г. Харькова?!

30/01/08 10:30  Jon_BowОтправить письмо   Дерево
Добрый день! Три вопроса по пожарным нормам... первый - какими ДБН, СНиП'ами регулируется вопрос обеспечения здания 2м эвакуационным выходом (здание - памятник архитектуры); второй - какими ДБН, СНиП'ами регулируется вопрос установки дверей на эвакуационных выходах; третий - какими ДБН, СНиП'ами регулируется вопрос исполнения дверей в помещении противопожарными... И последнее в догонку, где можно найти перечень памятников архитектуры г. Харькова...

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100