RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

чи можливе відсторонення керівника підприємства під час служб розслідування на підставі ст. 46 КЗпП?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
19/09/08 15:13  energylady > Infoman    31/01/08 19:07Дерево
У п. 24 Науково-практичного коментаря до законодавства України про працю (шосте видання) (стор. 287) до ст. 46 КЗпП пропонується в контрактах з керівниками встановлювати як додаткові підстави право власника (органу управління) відстороняти керівника підприємства під час служб розслідування. Правовою підставою такого включення є ч. 3 ст. 21 КЗпП.

9/04/08 16:45  Infoman > ОК АКА Олюня    31/01/08 19:57Дерево
Дякую, усе дисципліновано продививися ще перед створенням теми ;-) На жаль, відповіді немає :-(
Чи я щось прогледів?...

31/01/08 19:57  ОК АКА ОлюняОтправить письмо > Infoman    31/01/08 19:07Дерево

31/01/08 19:07  Infoman > Infoman    31/01/08 14:18Дерево
Колеги, невже ніхто не стикався з цим питанням? Адже "просто так" звільнити керівника (як і будь-якого працівника) важко, а терміново припинити зловживання необхідно.

31/01/08 14:18  Infoman   Дерево
Це виглядає дуже правильною та зручною процедурою для власника, який хоче розібратися, що до чого, а факту порушення з боку керівника ще не встановлено. Але є великий сумнів у законності такої дії. Ст. 46 КЗпП встановлює, коли можна відсторонити, а також "в інших випадках, передбачених законодавством." Для державних органів є спеціальні нормативні акти, які встановлюють процедуру службового розслідування і відсторонення керівника від роботи, тобто ці випадки передбачені законодавством.

А що робити на недержавному підприємстві? Керівники ж зловживають не гірше, ніж на державних :-) Можна встановити процедуру внутрішнім положенням, але чи буде вона законною? Може, хтось навіть мав досвід перевірки цієї концепції у суді?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100