RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Чи можлива іпотека майнових прав на нерухоме майно (квартиру) право власності ще не зареєстровано?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
6/06/08 13:18  Fler > Лука Мудищев    20/03/08 19:45Дерево
Так все-таки...может ли передавться в ипотек имущественное право на недвижимость, право собственности на которую возникнет в будущем?..например в ЗУ о ФФСах (ст. 10) говорится о том, что в ипотек управителю передается:
- имущественное право на недвижимое имущество, которая является объектом строительства; либо
- объект незавершенного строительства (по ЗУ об ипотеки - права на земельный участок;
- недвижимое имуществою.
Можно ли считать, что в первом случае передается имущественное право на недвижимое имущество (право (требовать) получить имущество в собственность) по договору подряда, который заключается между застройщиком и подрядчиком? В данном случае два разных объекта: право на недвижимость и объект незавершенного строительства. получается так? но ведь, как правильно было замечено, обязательственное право передается в залог, а не в ипотеку. с другой стороны, ЗУ об ипотеке упоминает об имущественных правах на недвижимость.
Практики, подскажите, пожалуйста, что передается управителю ФФС в ипотеку?

20/03/08 19:45  Лука МудищевОтправить письмо > инкод    20/03/08 17:31Дерево
у меня есть время подумать?:)

20/03/08 17:31  инкод > инкод    20/03/08 17:02Дерево
ДЛЯ ЛУКИ МУДИЩЕВА:
уточню: майнових прав на нерухомість, будівництво якої незавершено.
Думаю, таке формулювання повязано з особливістю іпотеки незавершених будівництвом об"єктів (ст.16 Закону про іпотеку), коли в іпотеку передається не сам об"єкт, а права на землю під ним і права на набуття цього об"єкта в іпотеку, коли його буде збудовано. Як я для себе пояснюю, по суті така іпотека є набуттям права на виникнення іпотеки в майбутньому. Можна довго дискутувати про природу іпотеки незавершеного будівництва, але чи доцільно зараз поринати в теорію? Я вважаю, що у даній ситуації застосуванню підлягає закон про заставу. при наймні в частині вимог до предмета застави. На мою думку, застосування до застави норм закону про іпотеки, що встановлюють вимоги до предмету іпотеки, не тільки не випливає з норм законодавства, але й є нелогічним. Не хочу припускати, що ви мали на увазі чи що хотіли висловити своїм повдіомленням6 згоду чи незгоду. Якщо ви не згідні, буде дуже цікаво послухати вашу думку, щоправда, трохи більш конкретно сформульовану.

20/03/08 17:02  инкод > Йцукен    20/03/08 15:54Дерево
дійсно, покриваються (перечитуючи питання)принаймні, якщо я вірно розумію ситуацію.
але ж питання поставлене про можливість застави майнових прав на нерухомість, яка ще не зареєстрована. тож, не бачу перешкод (звісно, якщо я їх не бачу, це не означає, що їх нема, і якби ви знали такі, було б цікаво дізнатись).
Я лише вказую, що в даному випадку не треба ототожнювати іпотеку і заставу майнових прав на нерухомість (як на існуючу, так і на таку, що з"явиться в майбутньому), а коли так, то немає перешкоди укладати договір застави майнових прав на незареєтровану нерухомість. Я помиляюсь?

20/03/08 15:55  Лука МудищевОтправить письмо > инкод    20/03/08 14:26Дерево
я не совсем понимаю тогда ст. 1 ЗУ "Об ипотеке" "Застава... бла-бла-блу...майнових прав на нерухомість .... бла-бла-блу....., регулюється за правилами, визначеними цим Законом"/

20/03/08 15:54  Йцукен > инкод    20/03/08 15:48Дерево
А ці права не покриваються заставою цільових облігацій?

20/03/08 15:48  инкод > Йцукен    20/03/08 15:39Дерево
не зовсім розумію питання. наприклад, в мене є пай, що складається з майнових прав на нерухомість. що заважає мені надати його в заставу

20/03/08 15:39  Йцукен > инкод    20/03/08 14:26Дерево
А які майнові права на квартиру передаються в заставу?

20/03/08 14:26  инкод > Дякую!    20/03/08 14:19Дерево
не зовсім. оли вам в банку говорили, вони просто атвоматично застосували термін іпотеку. у вашому випадку йдеться про заставу. Співвідношення понять: іпотеки є окремим випадком застави, коли в заству передається об"єкт нерухомого майна. У вашому випадку в заставу передаються майнові права на квартиру а не сама квартира, і тому це не є іпотекою. Застосовується інший акт. Дивіться Закон України "Про заставу" + відповідні положення цивільного кодексу, що стосуються договору застави

20/03/08 14:19  Дякую!   Дерево
Чи можлива іпотека майнових прав на нерухоме майно (квартиру) право власності ще не зареєстровано? Я хочу придбати цільові облігації, які обмінюються згодом на житло. В банку кажеть що необхідно укласти договір застави цінних паперів і договір іпотеки майнових прав на квартиру. Згідно ЗУ "Про іпотеку" в іпотеку передається нерухоме майно право на яке зареєстроване. Я правий?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100