RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Обязателен ли аукцион при продлении договора аренды земли?

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

22/05/08 20:09  ут3ей > фрост    22/03/08 22:33Дерево
В 2003 в году были куплены коровники право собственности было на жене в этаже время она заключила договор аренды на землю под хоздворы, пастбища и сенокосы в июле 2007 года право собственности на здания были оформлены на мужа, было написано заявление в сельсовет об отказе право пользования землей со стороны жены и одновременно заявление на право аренды той же землей со стороны мужа сельсовет написал клопотання на райгос-администрацию с просьбой передачи земли в право пользования мужу до настоящего времени никаких письменных отказов или согласий не поступало.В устной форме был дан отказ на право пользования землей, предложили взять в аренду 4 га под хоздвор вместо 10 га согласно старого договора за 33га пастбищ в устной форме был дан отказ ссылаясь на распределение земли на конкурсной основе.Правомерны ли действия райгос-администрации и как мне быть с вопросом аренды земли под хоздворы, пастбища и сенокосы?

25/03/08 17:20  2208 > Денис Сергеевич    25/03/08 10:15Дерево

25/03/08 14:16  Помічник_суддіОтправить письмо > RA-lex    25/03/08 14:00Дерево
Подивіться постанову ВГСУ від 05.03.2008р. за №1/244-пн-07, нажаль інші я не записав, пошукайте по "поновлення договору оренди землі".

25/03/08 14:00  RA-lexОтправить письмо > Помічник_судді    25/03/08 10:03Дерево
Вы можете скинуть ссылки на решения?

25/03/08 12:46  Помічник_суддіОтправить письмо > Денис Сергеевич    25/03/08 11:31Дерево
А Вам? вам тяжко подивитись практику, не хочете, не треба. А мене повчати, що мені "совет" не потрібно. Причипився!!! В кожному своєму пості я писав "як я зрозумів, на мою думку і т.д.", тобто я не писав зі 100 відсотковою впевненістю. Помилки я своєї не бачу. Якщо вам не відомо, через ваш слабкий досвід або відстутність знань, то я вам повідомлю, що всі суди використовують практику яка устоялася, і тільки в певних випадках, за певних обставин, що вбачаються з матеріалів справи виходять за їх межі. Все. переписка з вамизакінчена.

25/03/08 12:22  DiggerОтправить письмо > Помічник_судді    25/03/08 11:07Дерево
Реквизиты постанов ВХСУ не подскажете? Если не сложно.

25/03/08 11:31  Денис СергеевичОтправить письмо > Помічник_судді    25/03/08 11:07Дерево
а закон вам, как не совет?

25/03/08 11:07  Помічник_суддіОтправить письмо > Денис Сергеевич    25/03/08 10:45Дерево
Можливо. Однак, все одно подивіться практику ВГСУ за 2008 рік.

25/03/08 10:45  Денис СергеевичОтправить письмо > Помічник_судді    25/03/08 10:28Дерево
Так в законе написано, что будет , а если применить сюда еще ч.2 ст.642 Гражданского кодекса, то все будет! (уплатите арендную плату)

25/03/08 10:39  DiggerОтправить письмо > Помічник_судді    25/03/08 10:22Дерево
Ну не то чтобы совсем ничего не делать - продолжать пользоваться участком, платить арендную плату...
Срок-то истек и договор подлежит возобновлению, но сроки совершения арендатором необходимых действий для этого возобновления законом не установлены. Поэтому, теоретически можно продолжать пользоваться на прежних условиях. Это, с одной стороны неправильно, но с другой - какие могут быть санкции? Ситуация похожая на переоформление права пользования.

25/03/08 10:28  Помічник_суддіОтправить письмо > Денис Сергеевич    25/03/08 10:15Дерево
я там писав, про випадок, якщо рада не дає відповідь на ваші запити про поновлення строку дії договору. То, в такому випадку, як я зрозумів, автоматичного поновлення не буде.

25/03/08 10:24  Помічник_суддіОтправить письмо > Денис Сергеевич    25/03/08 10:15Дерево
Звісно, якщо рада розглянула Ваше питання про поновлення строку дії договру, то, мабуть, без питань.

25/03/08 10:22  Помічник_суддіОтправить письмо > Денис Сергеевич    25/03/08 10:09Дерево
Если ничего не делать, то строк действия договора истек.

25/03/08 10:15  Денис СергеевичОтправить письмо > Денис Сергеевич    25/03/08 10:09Дерево
Вообще-то логики мало! Если нет возражений, то подлежит "поновленню", а если не "поновыты" в "почему-то" судебном порядке , то он ......, а что тогда ОН,считается расторгнутым? Как-то не логично! А исходя из каких соображений ВГСУ решил, что необходимо именно так "поновляты"? почему это не может быть - доп. соглашение,(обмен письмами, телеграммами, открытками в конце концов?). В конце концов у у нас не прецендентное право!Вроде и ст.150 конституции не отменяли!

25/03/08 10:09  Денис СергеевичОтправить письмо > Помічник_судді    25/03/08 09:58Дерево
Мда! Наш суд самый гуманный и самый умный суд в мире! Интересно, а если ничего не делать и в суд не идти?

25/03/08 10:08  фрост > Помічник_судді    25/03/08 09:47Дерево
Так я и не говорю об автоматическом возобновлении договора, а только о необходимости аукциона при его продлении.

Кстати, есть еще другое решение [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

25/03/08 10:03  Помічник_суддіОтправить письмо > Земеля1    25/03/08 10:02Дерево
Рішення 3-4 ВГСУ за 2008 рік, вибачте часу на більше не має.

25/03/08 10:02  Земеля1Отправить письмо > Помічник_судді    25/03/08 09:58Дерево
Скільки рішень Вами було проаналізовано і по яким областям?

25/03/08 09:58  Помічник_суддіОтправить письмо > Помічник_судді    25/03/08 09:47Дерево
Короче кажучи, як я зрозумів, аукціону не потрібно. Однак, автоматичного поновлення теж не буде. Необхідно звернутися з позовом до суду про зобов'язання поновити договір та провести державну реєстрацію. Доказами буде звенення до органу про поновлення строку та відсутність його відповіді, тобто рішення ради про розгляд вашого питання.
До такого висновку я дійшов з практики ВГСУ да 2008 рік.

25/03/08 09:47  Помічник_суддіОтправить письмо > фрост    25/03/08 08:34Дерево
Продивився трохи практики ВГСУ, так пишуть наступне,
Стаття 33 Закону України "Про оренду землі" передбачає, що після закінчення строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки відповідно до умов договору, має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору. У разі поновлення договору оренди землі на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди, то за відсутності письмових заперечень орендодавця протягом одного місяця після закінчення строку договору він підлягає поновленню на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. Письмове заперечення здійснюється листом-повідомленням.

Тобто цією нормою не передбачений порядок автоматичного поновлення договору оренди земельної ділянки в разі відсутності заперечень з боку сторін, а лише визначено, що в цьому разі договір підлягає поновленню.

25/03/08 08:34  фрост > Victor    23/03/08 09:59Дерево
А если продление происходит не во время действия договора, а после его окончания в порядке молчаливого согласия сторон (ч.3 ст.33 закона об аренде), то в этом случае также не происходит приобретения права? Строго говоря, договор-то уже истек. Тогда аукцион?

23/03/08 17:16  сумнів > Victor    23/03/08 09:59Дерево
Можливо Ви праві, але в мене є певні сумніви з цього приводу. Міркування наступні.
Згідно з ч.1 ст.33 закону про оренду землі сумлінний орендар має за інших рівних умов переважне право на поновлення договору.
Ч.6 ст.16 того ж закону у попередній редакції (до останніх змін) зазначала, що у разі надходження декількох заявок на оренду однієї земельної ділянки проводиться конкурс (аукціон).
Зіставлення двох цих норм дозволяло стверджувати, що якщо після закінчення дії договору оренди на цю земельну ділянку крім попереднього орендаря претендував ще хтось, то мав проводитися конкурс (аукціон), де переважне право орендаря лише давало йому змогу отримати право оренди (продовження), якщо він погодиться на умови, запропоновані претендентом. Отже попередня оренда земельної ділянки не виключала для орендаря необхідності брати участь в аукціоні для здобуття права продовження договору.
Що ж змінилося? Нинішня редакція ст.16 закону про оренду землі лише зробила проведення аукціону обов'язковим.
Виходить, аукціон таки потрібен, але з можливістю застосування зазначеного переважного права орендаря?
Чи я десь помилився?

23/03/08 09:59  VictorОтправить письмо > фрост    22/03/08 22:33Дерево
Требование аукциона (ст.124 ЗКУ, ст.16 ЗУ об аренде земли) относится к приобретению права аренды. ПРи продлении договора такого приобретения не происходит - изменяются условия договора в части срока его действия.

22/03/08 22:33  фрост   Дерево
На форуме в разных темах проскальзывают противоположные точки зрения на то, обязательно ли проведение аукциона при продлении договора аренды земли.
Так все-таки нужен аукцион в этом случае или нет? Я думаю, что нет.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100