RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Визнання недійсним свідоцтва про спадщину

Ваше имя:    EMail: 

Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

24/04/11 01:38  Rupinskiy > Victoria_M    25/03/08 15:06Дерево
Перепрошую що піднімаю стару тему, але є питання по її суті. Судом було прийнято рішення скасування свідоцтва на спадщину (підстава - 1301 ЦКУ) та визнано частки за старим та новими спадкоємцями (підстава невідома).
Фабула - і моєї тітки помер син - по ньому залишились - жінка та 2 непутящих синів (обидвоє наркомани котрі регулярно його били та за життя відбрали гроші, один з них лікувався в псих диспансері). По ньому заяви на прийняття спадщини подали: жінка (не вказала своїх синів та не оформила спадщину), моя тітка (внуків не вказала по зрозумілим причинам, свідоцтва отримала та власність узаконила). Сини пропустили строки на поданні відповідних заяв та звернулись до суду. Вимоги базувались виключно на ст. 1301 ЦКУ. В суді надавали пояснення - нас ввели в оману - моя тітка ніби-то повідомила про те що вони не мають права на спадщину; ми перебували в іншій області та доглядали дідуся. Доказом були довідки від імені селищного голови та історія хвороби дідуся. Про оману - тільки слова. По довідках - я їх оскаржував - оскільки 1.) Селищний голова не вправі стверджувати невідлучний та безперервний факт перебування в селі, 2.) Позивачі підтвердили що по місцю відкриття спадщини в установлені строки вони приїзджали. Крім того про факт бесіди з тіткою про відсутність права на спадщину вони заперечили. Третя особа - Державний нотаріус в судовому засідані визнала що допустила помилки при видачі оспорюваних свідоцтв в частині встановлення часток. Проте на мою думку на момент видачі цих свідоцтв вона не порушила прав Позивачів, оскільки про них вони не заявили в обумвлений законом строк. Моя позиція судом була відкинута. Було прийняте рішення про визнання цих свідоцтв частково недійсними з тих мотивів що нотаріус допустила помилки та моя тітка не вказала Позивачів при подані заяви. Також судом була відкинута вимога про поновлення строків - на його переконання строки не пропущені оскільки Позивачі дізнались про своє прав на спадщину за кілька днів до подачі позову. Крім того суд не описавши законні підстави перевизначив частки в спадковій масі. Я хочу подати апеляцію - планую посилатись на Постанову №7 - обовязковість поновлення строків, на те що немає обєктивних та непереборних причин для пропуску строку (юридична неграмотність та незнання не є такими), фактичне визнання Позивачами можливості звернутись до нотаріуса з відповідповідними заявами, відсутність підтвердження про введення в оману, відсутність порушення прав власне Позивачів виликаних помилками нотаріуса, відсутність підстав для застосування норма ст. 1301 ЦКУ та неправильне формулювання тексту рішення (немає поссиань на норми ст. 392 ЦКУ). Як на Вашу думку може піти розгляд за таких обставин в Апеляції ?

25/03/08 15:06  Victoria_MОтправить письмо > tkachenko-vladimir07    25/03/08 13:47Дерево
Вот уж на этом основании, думаю, точно нет

25/03/08 13:47  tkachenko-vladimir07Отправить письмо > tkachenko-vladimir07    25/03/08 13:14Дерево
Мені цікаво, чи зможуть вони доказати те, що свідоцтво недійсне в звязку з тим, що не було повідомлено про сестру.

25/03/08 13:14  tkachenko-vladimir07Отправить письмо > Victoria_M    25/03/08 12:46Дерево
Докази того, що вона знаходилась на лікуванні є. Але на протязі часу лікування її виписували з лікарні, потім вона була на денному стаціонарі. Та і лікувалась вона в тому самому місті де нотаріус знаходився.

25/03/08 12:46  Victoria_MОтправить письмо > tkachenko-vladimir07    25/03/08 12:35Дерево
Если Ваша сестра предоставит суду доказательства того, что она 6 месяцев провела в стационаре больницы, то это на самом деле может стать уважительной причиной для продления срока принятия наследства и тогда на самом деле раздел наследства будет пересмотрен. Но оправдание нотариуса считаю совершенно неуместными. Вы не обязаны действовать в интересах сестры и кого-то о чем-то уведомлять. Дело нотариуса принять все поступившие заявки и по истечении 6 месяцев их удовлетворить, выдав соответствующеее свидетельство

25/03/08 12:46  tkachenko-vladimir07Отправить письмо > tkachenko-vladimir07    25/03/08 12:35Дерево
І тепер посилаючись на ст. 1301 ЦК хоче визнати недійсним свідоцтво
.

25/03/08 12:35  tkachenko-vladimir07Отправить письмо > Victoria_M    25/03/08 12:29Дерево
Сестра с самого початку звернулась з позовом "Про надання додаткового строку для прийняття спадщини" причини неподання вона вказала те, що була хвора та знаходилась на лікуванні. Але свідоцтво уже видано. В звязку з чим вона подала клопотання про доповнення позовних вимог, а саме визнання свідоцтва недійсним.

25/03/08 12:29  Victoria_MОтправить письмо > tkachenko-vladimir07    25/03/08 12:19Дерево
А почему сестра в шестимесячный срок не обратилась к нотариусу с заявлением о желании принять наследство? Есть же установленный законом 6 месячный срок, в течение которого определяетсся круг наследников и восстановить который можно только по уважительной причине.

25/03/08 12:20  tkachenko-vladimir07Отправить письмо > tkachenko-vladimir07    25/03/08 12:19Дерево
Позов подала рідна сестра.

25/03/08 12:19  tkachenko-vladimir07Отправить письмо   Дерево
До нас звернулись з позовною заявою "Про визнання свідоцтва про право на спадщину недійсним". Посилання йдуть на те, що ми під час подання заяви на прийняття спадщини не повідомили нотаріуса про наявність рідної сестри. Чим завідомо умисно надали нотаріусу неправдиві дані. Посилання йдуть на ст. 1301 ЦК України.
Хоча під час звернення до нотаріуса в розміві йому повідомлялося про наявність сестри. Крім цього, після подання заяви на прийняття спадщини, ми чекали ще рік поки нотаріус не оформив документів.
Як нам вирішити дану ситуацію?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100