RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение

Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

С иском к БТИ в админ суд или районный общей юрисдикции?

Ваше имя:    EMail: 

Теги: БТИсудпроцесс
Страницы:    Всего: 1

Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]

5/08/08 12:06  Галя-Краля > Помічник_судді    27/03/08 16:24Дерево
Помічник судді... вот именно из-за таких как ві, молодой человек, не особо хорошего мнения о помощниках... кидаться статьями кодекса и копировать их, відавая всю єту кашу за "туманній и очИнь умній ответ" - ума много не надо..но, если ві помощник, то по существу проблемі достаточно біло сказать только три слова: Окружной административній суд", ну, можно біло добавить еще и четвертое: "соответствующий"))))

5/08/08 12:02  Галя-Краля > Александр Субботин    6/06/08 16:21Дерево
Ві меня извините, пожалуйста, такие дебаті вокруг такого ГАЛАБАЛЬНОГО вопроса...я просто и в хозяйственном суде работала, и в адміністративном...поєтому практика рассмотрения мне знакома не по наслішке... спорі с БТІ рассматриваются как хозяйственнім (випадки є поодинокими и имеют сугубо индивидуальній подход), так и в адміністративном суде... Лучше в адміністративном... Третейский суд не вариант, поскольку требуется дальнейшая видача исполнительного листа (местнім или хозяйственнім судом) иначе БТІ исполнять решение БТІ не будет, но...тут, простите коллизия..одним законом такая видача предусмотрена, а всеми остальніми нет...так что тут тупик...или опять-таки в случае "поодиноких випадків з індівідуальним підхідом" до особистості, яка звертається з проханням до органів БТІ...
поєтому, милая девушка, подавайте в соответствующий Окружной административній суд, ибо общие местніе , как административніе рассматривать такие иски не могут все по тому же КАСУ.
простите за мой суржик, буду рада, если информация окажется полезной.

6/06/08 16:21  Александр СубботинОтправить письмо > Ядвига    6/06/08 16:18Дерево
Думаю третейский лучше всего или ищите лазейку, но думаю найти будет не легко...

6/06/08 16:18  ЯдвигаОтправить письмо > Александр Субботин    6/06/08 15:50Дерево
Написали просто "площадь".

6/06/08 15:50  Александр СубботинОтправить письмо > Ядвига    6/06/08 15:46Дерево
Думаю между Вами и БТИ нет предмета спора относительно права собственности, поэтому и дело ХС закроет (практики море).
Понятие Апартаменты - вообще отсутствует в ДБН и СНиП. Вот БТИ как захотела так и зарегистрировала.
А как эти "апартаменты" в эксплуатацию принимались. В акте обычно пишется, жилая площадь, не жилая, общая?

6/06/08 15:46  ЯдвигаОтправить письмо > Александр Субботин    6/06/08 15:37Дерево
Новострой (по сути-многоквартирный дом) БТИ зарегистрировало как нежилые помещения, т.к. при регистрации собственник обозвал квартиры "апартаментами", а не квартирами. Теперь собственник хочет продавать эти апартаменты как квартиры, т.е. как жилой фонд. Требование собственника к юристам - подать иски о признании права собственности на жилые помещение, якобы переоборудованые в жилые из нежилых. В самом БТИ сказали - будет решение суда, зарегистрируем как жилые помещения.

6/06/08 15:37  Александр СубботинОтправить письмо > Ядвига    6/06/08 15:34Дерево
Чего-то мне не понятно...Думаю не только мне...
Что БТИ заставило? Кроме того под словом "заставило" можно также понять ипотеку...
Если хотите чтоб коллеги делились информацией, опишите суть дела, а то минимум информации и не бось ждете максимум отдачи!?

6/06/08 15:34  ЯдвигаОтправить письмо > Александр Субботин    6/06/08 15:22Дерево
БТИ и заставило)) Третейский не пойдет, душа склоняется к хозяйственному

6/06/08 15:22  Александр СубботинОтправить письмо > Ядвига    6/06/08 14:38Дерево
Тогда думаю в третейский!
Хозяйственный закроет производство (если вообще примет иск) по причине отсутствия предмета спора (как я понимаю БТИ отказывается регистрировать право собственности т.к. помещения переоборудовано без всех разрешений?).
Кстати редкое дело, обычно жилые в нежилые переводят! Инетересно что заставило Вас из самогона сахар гнать?

6/06/08 14:38  ЯдвигаОтправить письмо > Помічник_судді    27/03/08 14:34Дерево
А если юридическое лицо обращается с иском к БТИ, суть - признание права собственности на жилое помещение, которое было переоборудовано в жилое из нежилого? Хозяйственный или админ?

27/03/08 16:26  Помічник_суддіОтправить письмо > Мимо проходящий    27/03/08 15:46Дерево
Подивись практику ВГСУ, якщо знаеш де її шукати, і подивись хто розглядає величезну кількість спорів до БТІ.

27/03/08 16:24  Помічник_суддіОтправить письмо > Мимо проходящий    27/03/08 15:46Дерево
І до чого ти оце тут пишеш. Я написав, що не завжди з позовом до БТІ звертаються до адміністративного суду. Чи ти хочеш зі мною поспорити з цього приводу.
Навіщо показувати який ти розумній намагаючись принизити інших людей. Я що тобі щось зробив?

27/03/08 15:46  Мимо проходящий > Помічник_судді    27/03/08 15:28Дерево
І до чого були оці "мислі по дрєву" стосовно заданого питання в цій темі.

Так само можна було б написати, що можна і в Конституційний суд України якщо звернутися за тлумаченням норм п. 5 Прикінцевих положень Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень” щодо делегованості певних повноважень БТІ.

...

27/03/08 15:42  Котикова > Бомбочка    27/03/08 15:31Дерево
спасибо большое всем за обсуждение! надеюсь, что именно так и нужно подавать иск!

27/03/08 15:39  Помічник_суддіОтправить письмо > Бомбочка    27/03/08 15:31Дерево
уже да )))))

27/03/08 15:31  Бомбочка > Помічник_судді    27/03/08 15:28Дерево
т.е. Вы склоняетесь тоже к КАСУ?

27/03/08 15:28  Помічник_суддіОтправить письмо > Мимо проходящий    27/03/08 15:13Дерево
Ви мабуть мене не зрозуміли.
Поняття “справа адміністративної юрисдикції” визначено у статті 3 КАС України, і під такою справою розуміється переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є суб'єкт, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Отже, справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.
Якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює зазначені владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, то такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом.

27/03/08 15:22  Бомбочка > Котикова    27/03/08 11:49Дерево
На самом деле действительно иногда нужно подавать не в админ.производство. В Вашем случае Вы побуждаете БТИ к выполнению определенных действий. Подавайте по админ.кодексу.

27/03/08 15:13  Мимо проходящий > Помічник_судді    27/03/08 14:34Дерево
Ну і який же такий ГОСПОДАРСЬКИЙ ДОГОВІР, з якого виникне спір, може мати місце (буде укладений, укладався раніше) між суб"єктом господарювання і органами БТІ при здійсненні останнім державної реєстрації прав власності на майно?

Як мені здається, то у вашому прикладі мають місце відносини безпосередньо: між суб′єктами господарювання і органами державної влади і місцевого самоврядування, кол прямо між ними існує договір, зокрема, ті, що Вами перераховувалися.

У випадку, про який говорить автор цієї теми, договір існує між одним суб"єктом господарювання та бругим таким же суб"єктом господарювання.

БТІ в цьому договорі не є стороною, воно лише виконує делеговані йому державою функції по реєстрації права власності, і при цьому обовязок у БТІ по реєстрації прав виникла не у звязку із договором між БТІ и суб"єктами господарювання, а внаслідок укладення договору безпосередньо між суб"єктами господарюванняу.

...

27/03/08 15:09  Котикова > Помічник_судді    27/03/08 14:34Дерево
Спасибо Вам за участие!я - физ лицо.
т.е значит подавать мне иск в районный суд города в порядке административного судопроизводства (т.к. , как говорил Y&N) ?

27/03/08 14:34  Помічник_суддіОтправить письмо > Котикова    27/03/08 14:12Дерево
ну якщо ви юридична особа, або суб'єкт господарювання то в господарський суд, якщо фіз особа то в місцевий загальний.
Згідно роз'яснень "Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам"

У господарських судах мають вирішуватися усі спори, що виникають з господарських договорів між суб′єктами господарювання і органами державної влади і місцевого самоврядування, включаючи угоди, які укладаються шляхом проведення конкурсу, біржових торгів, аукціонів тощо. До таких договорів відносяться, зокрема, угоди: про відчуждення об′єктів приватизації (крім приватизації державного житлового фонду); передачу державного або комунального майна в оренду; закупівлю товарів (робіт, послуг) для державних потреб; пов′язані з примусовою реалізацією майна суб′єкта господарювання в порядку, передбаченому Законом України «Про виконавче провадження» та Законом України «Про порядок погашення зобов′язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

27/03/08 14:17  Мимо проходящий > timmix    27/03/08 13:20Дерево
А какая разница при обжаловании действий или решения БТИ, исходя из второй части поста 27/03/08 11:54 Y&N относительно?

27/03/08 14:15  Котикова > timmix    27/03/08 13:20Дерево
мы оспариваем их отказ. т.е. Вы считаете, что надо действовать так , как сказал Y&N ?

27/03/08 14:12  Котикова > Помічник_судді    27/03/08 12:42Дерево
БТИ отказывает в регистрации договора. поэтому хотим через суд заставить их это сделать

27/03/08 13:20  timmix > Помічник_судді    27/03/08 12:42Дерево
Спор из договора выходит?

Если оспариваем действия, то иск можно подавать в районный суд как в административный.

27/03/08 12:42  Помічник_суддіОтправить письмо > Y&N    27/03/08 11:54Дерево

Не зовсім так, все залежить від предмету спору.

Котикова, який предмет спору???

27/03/08 12:33  Котикова > Y&N    27/03/08 11:54Дерево
можно Вам задать ещё один вопрос?!
Знакомый юрист сказал, что нужно к БТИ подавать по ГПК, т.е. в районный суд, конечно (но не административный). Им это было сказано без ссылок на какие-либо статьи, а со ссылкой, что именно так происходит на практике. Я, конечно, считаю, что Ваша позиция правильная и обоснованная, но скажите пожалуйста, на практике эта позиция также находит своё полтверждение (если, конечно, Вы сталкивались с этим на практике)?

27/03/08 12:14  Котикова > Y&N    27/03/08 11:54Дерево
спасибо Вам громадное за такой полный ответ!

27/03/08 11:54  Y&N > Котикова    27/03/08 11:49Дерево
Згідно п. 5 Прикінцевих положень Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень”, п.п. 1.3 Тимчасового положення про порядок реєстрації права власності на нерухоме майно до створення єдиної системи органів реєстрації, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру, реєстрація об’єктів нерухомості проводиться комунальними підприємством бюро технічної інвентаризації.
Відповідно, БТІ на основі законодавства делеговані владні повноваження, пов’язані зі здійсненням від імені держави дій щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно.

Таким чином, БТІ в розумінні п. 7 ст. 3 КАС України є суб’єктом владних повноважень.

У відповідності до ч. 2 ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.
Відповідно до ч. 5 ст. 18 КАС України у разі невизначеності цим Кодексом предметної підсудності адміністративної справи така справа розглядається місцевим адміністративним судом за вибором позивача.
Згідно із ч. 1 ст. 20 КАС України місцевими адміністративним судами є місцеві загальні суди та окружні адміністративні суди.

Отже, на підставі зазначених вище норм позов може подаватися за місцем знаходженням та за вибором позивача до відповідного районного суду м.Києва.

27/03/08 11:49  Котикова   Дерево
Помогите пожалуйста! в какой суд обращаться с иском к БТИ и по какому кодексу? Всем заранее спасибо!

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100