RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Стягнення позикових % за ЦК 1963р. по д-ру між ф.о.


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
4/04/08 00:17  Позичальник > Позичальник    29/03/08 17:39Дерево
?

29/03/08 17:39  Позичальник   Дерево
Між фізичинми особами строком на три роки було укладено договір позики за старим ЦК. При цьому договором було передбачено сплату офігенних відсотків за користування позикою, що не допускалось на той час між фіз.особами. Строк дії договору закінчився до прийняття нового ЦК.
Однак і після закінчення строку дії договору, а також після набуття чинності новим ЦК гроші (%)по договору позики деякий час реально сплачувались. При цьому продовження строку дії договору юридично не оформлювалось.

Суд здійснив висновок, що оскільки боржники сплачували гроші (%) після закінчення строку дії договору, то вони вчинили дії, що свідчать про продовження його дії на невизначений строк.
Окрім того, суд здійснив наступний висновок: оскільки дії боржників свідчать про продовження на невизначений строк дії укладеного між фізичними особами договору позики, який було укладено за старим ЦК та умовами якого передбачалась сплата відсотків за позику, то можливо застосувати положення нового ЦК, який допускає стягнення відсотків за користування позикою в т.ч. між фіз.особами. Тому суд, окрім основного боргу, стягнув відсотки, передбачені договором, який був укладений в період дії ЦК 1963р., за весь час з моменту набрання новим ЦК чинності. Тобто застосував умови, які були нікчемними за ЦК 1963р., після того, як вони стали можливі за новим ЦК.

Доводи суду фактично грутувались на положеннях п.4 Перехідних положень ЦК.

Ніхто не спорить, що зобов"язання, тобто борг, нікуди не зник. Звичайно, що його треба повернути. Але ж за ЦК 1963р. відсотки за позиками між ф.о. не допускались! Про які тоді % та про яку підставність їх стягнення навіть за умов "продовження" дії договору може йти мова!
Тому навіть якщо погодитись з небезспірним висновком суду про те, що фактичні дії боржника свідчать про продовження договору, то умова про сплату відсотків в будь-якому випадку не могла вважатись продовженою або такою, що могла застосовуватись, оскільки це не допускалась законом, чинним на час укладення договору.
Тобто продовжитись міг лише обов"язок щодо виконання зобов"язання в частині поверення основного боргу. Всі ж сплачені "відсотки" повинні були рахуватись як повернення основного боргу.

Будь-ласка, поправте мене, якщо я не правий!
Заздалегідь вдячний!





Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100