RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Допоможіть будь ласка! Питаня по визнанню права на безхозне нерухомемайно


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
12/04/08 21:25  I am LEXОтправить письмо > Polovets    8/04/08 15:19Дерево
шо ви таке кажете??????????як це може бути?????? по - перше э загальні правила припинення діяльності юр.особи...і тому подібне!!!!!!!!!!!!!!!!!у вас якесь неправильне місто!!!!!!!!!))))))))))))

9/04/08 12:52  senkОтправить письмо > Polovets    8/04/08 15:19Дерево
Думаю, що інститут визнання права власності тут застосовувати не можна. Ви можете подати позов про спонукання місцевої ради укласти договір оренди - наймач, який належно виконує свої обов'язки за договором найму, після спливу строку договору має переважне право перед іншими особами на укладення договору найму на новий строк. Або викупити дане майно.
Ще один нюанс, з Ваших висловлювань не дуже зрозуміло це приміщення жиле чи нежиле (8/04/08 16:42 - жиле; 8/04/08 15:19 - нежиле). Про передачу у власність на тих підставах, що Ви зазначали - просто нереально.

8/04/08 20:34  SolimОтправить письмо > Polovets    8/04/08 20:03Дерево
ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
СУДОВА ПАЛАТА У ГОСПОДАРСЬКИХ СПРАВАХ

ПОСТАНОВА

від 16 серпня 2005 року

Відповідно до п. 1 прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України, цей Кодекс набирає чинності з 1 січня 2004 р., а п. 8 цих положень встановлено, що правила статті 344 Цивільного кодексу України про набувальну давність поширюються також на випадки, коли володіння майном почалося за три роки до набрання чинності цим Кодексом. Таким чином, визнання права власності за набувальною давністю не може мати місця раніше 1 січня 2011 р.

8/04/08 20:24  Перо > Polovets    8/04/08 15:19Дерево
А тут и нет другого выхода, кроме как подать в суд иск к местному совету. Только не по ст. 344 -эта статья применяется, если владение началось 31.12.2000 г. (см. п. 8 Приконечных и переходных положений ГК).

8/04/08 20:03  PolovetsОтправить письмо > Polovets    8/04/08 15:19Дерево
Все ще актуально

8/04/08 18:32  PolovetsОтправить письмо > Polovets    8/04/08 15:19Дерево
На яких ще підставах можна визнати право власості за орендарем?
Чи траплялись у когось в практиці такі ситуації, коли "суд" по спливу строків зазначеих у ст 344 задовільяв вимоги щодо визаня права власності?


Дякую за коментарі

8/04/08 16:26  senkОтправить письмо > Polovets    8/04/08 16:05Дерево
Шановний, по-перше, територіальна громада за законодавством України ніколи не визнавалася юридичною особою.Тому ваша теза "стара громада як юр особа припинила своє існуваня" мені не зрозуміла.
По-друге, у нас лише по Конституції територіальна громада управляє майном, що є в її комунальній власності. Насправді, майном управляють відповідні місцеві ради від імені і в інтересах територіальної громади.
По-третє, однією з ознак для набуття права власності за набувальною давністю є та, що володіння має бути безтитульним.У цьому контексті питання - коли закінчився строк дії договору оренди?
По-четверте, що за рішення суду, про що в ньому йдеться?

8/04/08 16:05  PolovetsОтправить письмо > Polovets    8/04/08 15:19Дерево
UP

8/04/08 15:50  PolovetsОтправить письмо > Polovets    8/04/08 15:30Дерево
UP

8/04/08 15:30  PolovetsОтправить письмо > Polovets    8/04/08 15:19Дерево
Ау!

8/04/08 15:19  PolovetsОтправить письмо   Дерево
Ситуація наступна:
1. В 1993 році було уладено Договір оренди комуналього майна - нежитлового приміщеня.
2. При формуванні майна нової територіальної громади міською радою було припущено помилки - частину будівлі не передали новосформованій територіальній громаді, а стара громада як юр особа припинила своє існуваня. Тобто на даний момент власник в приміщення відсутній, що підтверджено довідкою БТІ та встановлено в судовому рішенні.
3. На даний час стоїть питання про те чи можна в порядку наказового провадження визнати право власості на нежитлове приміщея за Орендарем, в якого єдиного є документ про право на користування приміщеням.
Згідно ч 3 ст. 344 3. Якщо особа заволоділа майном на підставі договору з його
власником, який після закінчення строку договору не пред'явив
вимоги про його повернення, вона набуває право власності за
набувальною давністю на нерухоме майно через п'ятнадцять, а на
рухоме майно - через п'ять років з часу спливу позовної давності.

Стаття 346. Підстави припинення права власності

11) припинення юридичної особи чи смерті власника.

Питання : чи можна на підставі того, що колишнього власника ліквідовано, а майно, що належало йому не передавалося новому власнику(внаслідок помилки в рішенні ради)подати заяву про визнаня права власності орендарем як єдиною особою, що має на даний час законні підстави користуватися цим безхозним майном.



Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100