RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Хто секретар? Хто підписує протокол?


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
22/04/08 12:41  anna_borschevskayaОтправить письмо > Niyshka    18/04/08 11:16Дерево
Зверніть увагу на наступне: Учасники зборів, які беруть участь у зборах, реєструються з зазначенням кількості голосів, яку має кожний учасник. Цей перелік підписується головою та секретарем зборів. (ст. 60 ЗУ "Про господарські товариства")Я зустрічала два варіанти застосування цієї норми: 1. протокол містить перелік учасників, що беруть участь у зборах, і підписання протколу вважається підписанням вищезазначеного переліку; 2. голова та секретар зборів підписують реєстр учасників, де також містяться підписи самих учасників. Обидва варіанти є абсолютно законними, проте другий, на мій погляд, більш переконливий. Щодо підписання протоколу зборів учасників ТОВ жоден нормативний акт не визначає правила його підписання та коло осіб, що підписують такий протокол. За аналогією закону можна застосувати норму щодо підписання протоколів зборів в АТ (ст. 41 ЗУ «Про господарські товариства»: Протокол загальних зборів акціонерів підписується головою і секретарем зборів і не пізніш як через три робочих дні після закінчення зборів передається виконавчому органу акціонерного товариства). Повторюючи викладені нижче думки, зазначу, що секретарем зборів може бути будь-яка особа (не обовязково учасник товариства). Якщо взяти до уваги Вашу конкретну ситуацію і однозначну можливість оскарження рішення, що було прийняте на цих зборах, краще підписати протокол таким чином, щоб і голова і секретар були учасниками товариства і сума часток, що їм належить була б якомога більшою (найкраще - на 1% більше кількості, що необхідна за Вашим статутом для прийняття такого рішення).

18/04/08 11:16  NiyshkaОтправить письмо > lemur    18/04/08 11:05Дерево
Дело в том, что мы собрание уже провели. Голову собрания выбрали, а относительно секретаря говорили, но собрание было настолько скандальное, всем одновременно хотелось покричать что толком никто и не понял кто секретарь. То, что участников некоторых исключили очень им не понравилось, мягко говоря. Поэтому размышляю, может пока не поздно, прописать секретарем кого-то из участников, который был на собрании и доля которого в уст.ф. 45%.

18/04/08 11:05  lemurОтправить письмо > Niyshka    18/04/08 10:59Дерево
протокол подписывают голова и секретарь; если Вы опасаетесь обжалований - проведите техническую фиксацию собрания, мы на скандальных собраниях так делали не раз

18/04/08 11:04  NiyshkaОтправить письмо > Irka    18/04/08 11:02Дерево
Я понимаю что можна использовать как аргумент, поэтому и советуюсь с учасниками форума по поводу "секретаря", чтобы поменьше аргументов было на случай......

18/04/08 11:02  Irka > Niyshka    18/04/08 10:59Дерево
Я и не спорю, ноэто потом можно использовать как аргумент в свою пользу.

18/04/08 10:59  NiyshkaОтправить письмо > Irka    18/04/08 10:47Дерево
А в якому нормативному акті зазначена вимога що підписують протокол "всі учасники" зборів???
А відносно обрати голову і секретаря Зборів, так ми обрали, всі присутні (88,49% учасників)проголосували "За".

18/04/08 10:47  Irka > Niyshka    18/04/08 10:33Дерево
ИМХО, на собринии, выбирая голову ОСУ, выбираете и секретаря.Этот протокол подписывают все учасники, а потом уже голова и секретарь.

18/04/08 10:33  NiyshkaОтправить письмо > Attorney at Law    17/04/08 21:18Дерево
Так я погоджуюсь, обмежень чи прямої вказівки в законі немає. Статут толком не прописаний, не вказано хто може бути секретарем чи хто підписує протокол - всі чи тільки голова і секретар.
А ситуація у нас конфліктна, людей виключили в примусовому порядку. Компенсація, яку пропонують їм, їх не влаштовує, тому 99% що будуть скаржитись. На протоколі їх підписів не буде, буде тільки голова і секретар. В реєстрі всі присутні на зборах розписалися.
От і виникає думка, чи могла бути секретарем прямо кажучи постороння для підприємства людина, яка ще й підписує протокол?
Саме тому хочеться почути думки інших, ситуації із практики.
Вам дякую! Я розумію що в ідеалі потрібні підписи на протоколі всіх учасників і тоді секретарем нехай буде хто завгодно, ні в кого претензій не буде. Але ситуація саме така, яку я пояснила, і в ідеалі вже не буде, а секретаря ще можна поміняти в протоколі.

17/04/08 21:18  Attorney at LawОтправить письмо > Niyshka    17/04/08 18:51Дерево
Нет, такого ограничения я не встречал.
Сколько помню своих протоколов и собраний участников, никогда секретарем не был сотрудник предприятия. К тому же "брати участь", как я всегда понимал, имеется ввиду выступать, вносить правки, выдвигать проекты решений на голосование и т.д. Кроме того, ст.60 Закона говорит: "Брати участь у зборах з правом дорадчого голосу можуть члени виконавчих органів, які не є учасниками товариства." т.е. речь, опять же, идет о дорадчем голосе, т.е. о праве высказатся, рекомендовать и все остальное, что должно быть занесено в протокол.
То же самое по "голове зборів".
Вообще Закон наводит на мысль, что вроде не обязательно, но раз проблева не урегулирована Законом значит должно быть урегулировано Уставом. В частности в Уставах всех моих компаний сказано, что секретарем - кто угодно, а Головой - только один из участников, которого выбрали остальные участники (не включая тех, у которых только "дорадчий" голос).
По протоколу, тоже самое. Если в Уставе сказано - Голова і Секретар, значит так тому и быть. Если ничего не сказано, то я бы не рисковал и поставил бы подписи всех участников на протоколе, хотя опять же, если исходить из обратного, то какие возможны правовые последствия ??? Признание недействительными собрания через суд ? Тогда Вы в суд несете реестр и закрываете все вопросы.
Поправьте если не прав.


17/04/08 18:51  NiyshkaОтправить письмо   Дерево
Доброго дня шановні форумчани. Поділіться будь-ласка досвідом: Проводимо Загальні Збори ТОВ, присутні учасники (9 штук)- 83%, також директор(не учасник) ТОВ та 2-є юристів, які не є ні учасниками ні працівниками ТОВ. Чи можливий варіант призначення секретарем одного із юристів? Чи є передбачені нормативними актами вимоги , а саме:хто може бути секретарем? хто підписує протокол: годова і секретар? всі учасники? Ст. 58 ЗУ "Про госп. товариства" визначає, що загальні збори складаються з учасників і їх представників, можуть брати участь члени виконавчих органів. Схиляюсь до думки, що присутній юрист - не учасник ТОВ, і не представник ,і не працівник ТОВ не може бути секретарем Загальних Зборів.
І ще питання: якщо присутні 9 учасників, а протокол підписують двоє: голова зборів (учасник) і ще один учасник, частка яких разом 74%, решту підписів учасників немає, тільки реєстр з їхніми підписами про присутність на Зборах.
Важливо, оскільки збори вирішують питання про примусове виключення 19 учасників, частка яких 26%.
Буду вдячна за допомогу!

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100