RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

житлова проблема


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
16/05/08 17:02  karakuraОтправить письмо > lawyeranele    16/05/08 15:44Дерево
і ще раз - дякую. якщо що - звертатимусь.

16/05/08 15:44  lawyeraneleОтправить письмо > karakura    15/05/08 19:47Дерево
Стаття 1224 Цивільного кодексу України
Усунення від права на спадкування

1. Не мають права на спадкування особи, які умисно позбавили життя спадкодавця чи будь-кого з можливих спадкоємців або вчинили замах на їхнє життя.
Положення абзацу першого цієї частини не застосовується до особи, яка вчинила такий замах, якщо спадкодавець, знаючи про це, все ж призначив її своїм спадкоємцем за заповітом.
2. Не мають права на спадкування особи, які умисно перешкоджали спадкодавцеві скласти заповіт, внести до нього зміни або скасувати заповіт і цим сприяли виникненню права на спадкування у них самих чи в інших осіб або сприяли збільшенню їхньої частки у спадщині.
3. Не мають права на спадкування за законом батьки після дитини, щодо якої вони були позбавлені батьківських прав і їхні права не були поновлені на час відкриття спадщини.
Не мають права на спадкування за законом батьки (усиновлювачі) та повнолітні діти (усиновлені), а також інші особи, які ухилялися від виконання обов'язку щодо утримання спадкодавця, якщо ця обставина встановлена судом.
4. Не мають права на спадкування за законом одна після одної особи, шлюб між якими є недійсним або визнаний таким за рішенням суду.
Якщо шлюб визнаний недійсним після смерті одного з подружжя, то за другим із подружжя, який його пережив і не знав та не міг знати про перешкоди до реєстрації шлюбу, суд може визнати право на спадкування частки того з подружжя, хто помер, у майні, яке було набуте ними за час цього шлюбу.
5. За рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані
6. Положення цієї статті поширюються на всіх спадкоємців, у тому числі й на тих, хто має право на обов'язкову частку у спадщині, а також на осіб, на користь яких зроблено заповідальний відказ.

15/05/08 19:47  karakuraОтправить письмо > lawyeranele    15/05/08 19:25Дерево
і ще одне, знайшла посилання про те, що можна визнати спадкоємців не гідними спадку, якщо у суді можна довести, що вони не дбали про спадкодавця при його хворобі. у цьому випадку це довести просто. це правда, що є такий пункт? чи це неможливо? легше з нотаріусом, бо суд - то складно, чи бо інакше неможливо? про всяк випадок, буду дуже вдячна ще і за відповідь на це запитання.

15/05/08 19:44  lawyeraneleОтправить письмо > karakura    15/05/08 19:40Дерево
Успіху.. Звертайтесь в приват, якщо щось "делікатне" ;)

15/05/08 19:40  karakuraОтправить письмо > lawyeranele    15/05/08 19:25Дерево
дякую). думатимем над цим питанням.

15/05/08 19:25  lawyeraneleОтправить письмо > karakura    15/05/08 19:18Дерево
Привести нотаріуса )

15/05/08 19:18  karakuraОтправить письмо > lawyeranele    15/05/08 19:02Дерево
у неї іноді дуже рідко бувають прояснення, коли вона згадує, що у неї взагалі є діти. імен не пам"ятає.

що легше - привести нотаріуса, коли вона буде при свідомості (це складно), чи потім відсудити право?

15/05/08 19:02  lawyeraneleОтправить письмо > karakura    15/05/08 18:54Дерево
"при смерті" - це як? Вона здатна усвідомлювати свої дії? Можливий виклик нотаріуса на дім

15/05/08 18:54  karakuraОтправить письмо > lawyeranele    15/05/08 17:37Дерево
саме про це і йдеться.
молодша сестра ухиляється від того, щоб дбати про матір. до того, як старша сестра переїхала жити з матір"ю, молодша провідувала матір лиш зрідка і відомо, що користувалась пенсією старої. натомість, не годувала. не прибирала. молодша сестра і її родина всі безробітні і завжди були безробітними. молодша працювала, але її вигнали за лодирство. коли стара злягла, старша сестра переїхала до матері. і ось вже три роки вона не може її залишити навіть на кілька днів, бо молодша сестра відмовляється залишатись з лежачою. звісно, всі витрати за поховання також будуть на страшій сестрі. це очевидно.

тому то і цікавить питання, чи є спосіб обійти спадковість на двох - бо молодша сестра просто не підпише документи на відмову - певно, на жодну суму, бо знає. що старша хоче тут жити.

ось такий комплекс обставин.

стара вже присмерті і не відомо, чи реально зараз оформити заповіт і як це зробити?

15/05/08 17:37  lawyeraneleОтправить письмо > karakura    15/05/08 12:24Дерево
По- перше, особа може бути визнана недієздатною лише за рішенням суду. Отже, за Ваших обставин на даний час мати вважається дієздатною, оскільки рішенням суду не встановлено зворотнє.
По- друге, те, що дочка дбає про хвору матір, це добре, але які пільги при спадкуванні Ви маєте на увазі при цьому? Якщо усунення від спадкувсання інших спадкоємців за законом, то це залежить від комплексу обставин [Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

15/05/08 12:24  karakuraОтправить письмо > lawyeranele    14/05/08 17:01Дерево
мені сказали, що я не правильно поставила питання. цікавить, чи отримує дитина, яка дбає про недієздатну матір якісь пільги при розгляді справи про спадок? чи потрібні довідки з лікарні про те, що вона три роки дбає про недієздатну матір?

15/05/08 12:23  karakuraОтправить письмо > авантЮРИСТКА    15/05/08 01:03Дерево
матір вже не дієздатна три роки. і старша сестра дбає про неї всі три роки. мені сказали, що я не правильно поставила питання. цікавить, чи отримує дитина, яка дбає про недієздатну матір якісь пільги при розгляді справи про спадок? чи потрібні довідки з лікарні про те, що вона дбає про недієздатну матір?

15/05/08 01:03  авантЮРИСТКАОтправить письмо > karakuramara    14/05/08 15:08Дерево
З огляду на це матері (за умови, що вона є дієздатною, тобто розуміє значення своїх дій та може крувати ними)потрібно скласти заповіт на користь старшої доньки, а потім у разі смерті матері зертатись до суду та доказуати факичне прийняття спадщини матірю після діда.

14/05/08 17:01  lawyeraneleОтправить письмо > karakuramara    14/05/08 15:08Дерево
"Хата, яка належить матері...записана на діда, що помер.." То хто ж є власником і на підставі якого документу?
"Домовились..що хата відходить до старшої сестри...Сестра ..більше не хоче віддавати хату.."
Старша сестра не власник після "домовленості" і "віддавати" їй нІчого.
"Якщо дійде до судового розбирання" З приводу чого? Сестри або спадкоємиці за законом (рівні права), або спадкоємців визначає заповіт власника будинку.

14/05/08 15:08  karakuramara   Дерево
ситуація така:

є дві сестри і стара мати (вже не при свідомості). хата, яка належить матері не відписана ні на кого, записана на діда, що помер вже років двадцять як. старша сестра - жила в києві, менша сестра живе тут же, в селі.

старша сестра доглядає матір вже третій рік - повернулася з києва з розрахунку жити в селі. молодша сестра маьтір не доглядала ніколи, хоч і живе тут же, в селі. з молодшою домовились, що хата відходить до старшої. старша сестра затіяла ремонт хати, оформила частину документів.

через ремонт хати вартість її зросла. і стало зрозуміло, що молодша сестра більше не хоче віддавати хату.

питання
1: якщо діло дійде до судового розбирання, як оцінювати хату?

і таке - абстрактне: як боротись з "бідними" родичами-алкоголіками, які на все готові піти, аби хоч щось отримати на шару?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100