RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Ч. 2 ст. 530 ГК Украины и претензия


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
29/08/10 15:30  hellohello > hellohello    29/08/10 15:27Дерево
перепутал слегка.часть 1 ст.269 не та что написана, а эта..

1. Строки і порядок встановлення покупцем недоліків поставлених йому товарів, які не могли бути виявлені при звичайному їх прийманні, і пред'явлення постачальникові претензій у зв'язку з недоліками поставлених товарів визначаються законодавством відповідно до цього Кодексу.

и сразу вопрос.
в ст 269 ХК, части 1, написано "1. Строки і порядок визначаються законодавством відповідно до цього Кодексу."

можно по-подробней, где эти сроки и порядок в ХК??

29/08/10 15:27  hellohello > сато    26/08/10 17:06Дерево
Господарський Кодекс даёт ответ на твой вопрос..

Это, что касательно твоего права на получение качественного товара...
Стаття 268. Якість товарів, що поставляються
2. Номери та індекси стандартів, технічних умов або іншої документації про якість товарів зазначаються в договорі. Якщо вказану документацію не опубліковано у загальнодоступних виданнях, її копії повинні додаватися постачальником до примірника договору покупця на його вимогу.
3. У разі відсутності в договорі умов щодо якості товарів остання визначається відповідно до мети договору або до звичайного рівня якості для предмета договору чи загальних критеріїв якості.
4. Постачальник повинен засвідчити якість товарів, що поставляються, належним товаросупровідним документом, який надсилається разом з товаром, якщо інше не передбачено в договорі.
5. У разі поставки товарів більш низької якості, ніж вимагається стандартом, технічними умовами чи зразком (еталоном), покупець має право відмовитися від прийняття і оплати товарів, а якщо товари уже оплачені покупцем, - вимагати повернення сплаченої суми.
8. У разі якщо покупець (одержувач) відмовився від прийняття товарів, які не відповідають за якістю стандартам, технічним умовам, зразкам (еталонам) або умовам договору, постачальник (виробник) зобов'язаний розпорядитися товарами у десятиденний строк, а щодо товарів, які швидко псуються, - протягом 24 годин з моменту одержання повідомлення покупця (одержувача) про відмову від товарів. Якщо постачальник (виробник) у зазначений строк не розпорядиться товарами, покупець (одержувач) має право реалізувати їх на місці або повернути виробникові. Товари, що швидко псуються, підлягають в усіх випадках реалізації на місці.

Вот, что касательно твоего права на претензию
Стаття 269. Гарантії якості товарів. Претензії у зв'язку з недоліками поставлених товарів
1. Якість товарів, що поставляються, повинна відповідати стандартам, технічним умовам, іншій технічній документації, яка встановлює вимоги до їх якості, або зразкам (еталонам), якщо сторони не визначать у договорі більш високі вимоги до якості товарів.
7. У разі поставки товарів неналежної якості покупець (одержувач) має право стягнути з виготовлювача (постачальника) штраф у розмірі, передбаченому статтею 231 цього Кодексу, якщо інший розмір не передбачено законом або договором.
8. Позови, що випливають з поставки товарів неналежної якості, можуть бути пред'явлені протягом шести місяців з дня встановлення покупцем у належному порядку недоліків поставлених йому товарів.

Т.е. согласно ХКУ, такая претензия существует.

26/08/10 17:06  сато > fktrcfylh300051    20/05/08 12:55Дерево
существует ли претензия про заміну неякісного товару?

20/05/08 12:55  fktrcfylh300051Отправить письмо > Дарина    20/05/08 12:14Дерево
Суді считают что претензиі в основном в себе містить вимогу про сплату боргу, так фактично воно і є. претен направляєтся в случає если срок истановлен и вслучає если нет. если предусмотрено договором. Претенз подається поруш майнових прав и законніх интересов. Захист прав ст. 16 ЦКУ судом. необовязково строк в розум ст 530. для захисту прав. Я согласен с romulrad.

20/05/08 12:14  Дарина > Strebizh    19/05/08 15:51Дерево
Не согласна. Разные вещи. думаю, по сути вам направили именно претензию. А назвали требованием. Внимательно читайте статью!! Она вообще имеет название "Срок.." Т. е., ч2 содержит указания в случае, если такового не было установлено.
"обязательсво срок платежа по которому наступил уже."
Это что? Это значит, он все - таки был установлен.
Кто не согласен, объясните, пож. почему.

19/05/08 15:51  StrebizhОтправить письмо > Saloed    19/05/08 13:47Дерево
По форме вы можете быть правы. Но суд будет смотреть по сути. А вот по сути Вы, извините, не правы

19/05/08 15:19  romulradОтправить письмо > Saloed    19/05/08 15:04Дерево
нету, где-то читал, вспомню дам знать

19/05/08 15:04  SaloedОтправить письмо > romulrad    19/05/08 14:47Дерево
А у вас случайно нет конкретных прецедентов по этому вопросу?

19/05/08 14:47  romulradОтправить письмо > Saloed    19/05/08 14:24Дерево
в практике суды, понимают как письмо-требование, так и претензию как одно и тоже (ст.530),
кроме того ст.6 ХПК - указывает на содержание самой претензии, одним из ее требований к содержанию - требования заявителя. в чем непосредственно вопрос?

19/05/08 14:24  SaloedОтправить письмо > romulrad    19/05/08 14:21Дерево
к нам. Требование исполнить обязательсво срок платежа по которому наступил уже. А 530 срок еще не наступил а наступит по прошествию 7 дней

19/05/08 14:21  romulradОтправить письмо > Saloed    19/05/08 13:56Дерево
по сути претензия - требование исполнить обязательство. Претензия к вам или от вас?

19/05/08 13:56  SaloedОтправить письмо > romulrad    19/05/08 13:52Дерево
В претензии просят исполнить обязательство если срок платежа уже нступил а в 530 только требование после которого и возникнет обязательство платить

19/05/08 13:52  romulradОтправить письмо > Saloed    19/05/08 13:47Дерево
однозначно

19/05/08 13:50  penja > Saloed    19/05/08 13:47Дерево
конечно, ведь Вы в претензии требуете исполнения обязательства.

19/05/08 13:47  SaloedОтправить письмо   Дерево
Вопрос собственно прост. Может ли рассматриватся претензия требованием в понимании ч. 2 ст. 530 ГК Украины?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100