RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Трудовые правоотношения

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Можно ли уволить беременную, если она принята на время декретного отпуска дргугой сотрудницы


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
26/05/08 14:40  Vital84 > olipov    22/05/08 09:35Дерево
Звільняти вагітну заборонено. Шукайте іншу посаду вагітній, якщо попередня має скоро війти на роботу.

22/05/08 09:35  olipovОтправить письмо > Umanets    21/05/08 15:54Дерево
шановні колеги, прийшла на думку цікава ситуація. давайте трохи змінимо умови задачі.
На час декретної відпустки прийнято жінку, яка завагітніла і також звернулась до адміністрації з заявою про надання їй відпустки в зв"язку з вагітністю та пологами.
Як поступити адміністрації підприємства в цій ситуації?

21/05/08 16:00  Alex7 > Umanets    21/05/08 15:54Дерево
Спасибо. Вы мне очень помогли. Я и сам склонялся к такому мнению, но нужно было его обосновать. Теперь все точки над "і" расставлены.

21/05/08 15:54  UmanetsОтправить письмо > Alex7    21/05/08 15:52Дерево
я вам навів витяг із постанови Пленуму ВСУ, будь-яке рішення що йому суперечитиме буде незаконним (якщо не буде дотриманий порядок зазначений olipov)

21/05/08 15:53  не согласная > audima    21/05/08 10:34Дерево
ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ П О С Т А Н О В А N 9 від 06.11.92

9. При розгляді справ про звільнення за п.2 ст.36 КЗпП судам
слід враховувати, що звільнення з цих підстав вагітних жінок і
жінок, які мають дітей віком до трьох років (або понад три роки,
але не більше, ніж до 6 років, якщо дитина за медичним висновком в
цей період потребує домашнього догляду), одиноких матерів (жінка,
яка не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої
відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в
установленому порядку за вказівкою матері, вдова, інша жінка, яка
виховує і утримує дитину сама) при наявності дитини віком до
чотирнадцяти років або дитини-інваліда провадиться з обов'язковим
працевлаштуванням (ч.3 ст.184 КЗпП). Не може бути визнано, що
власник або уповноважений ним орган виконав цей обов'язок по
працевлаштуванню, якщо працівниці не була надана на тому ж або на
іншому підприємстві (в установі, організації) інша робота або
запропонована робота, від якої вона відмовилась з поважних причин
(наприклад, за станом здоров'я).

21/05/08 15:52  Alex7 > Idaves    21/05/08 15:34Дерево
Суть проблеммы - какая из перечисленных норма является специальной:
п.2 ст.36 - прекращение трудового договора в связи с истечением срока
ст.184 - Гарантии для женщин
Первая норма касаются всех работающих, а последняя исключительно женщин - поэтому ее можно считать специальной
Последняя норма касается любых договоров, а первая только срочных, поэтому и ее можно считать специальной.
Получается, что все нормы специальные, а какая самая специальная? Прислушаемся к мнению суда.



21/05/08 15:48  olipovОтправить письмо > Umanets    21/05/08 15:43Дерево
згідний з Umanets на всі 100%. без працевлаштування (збереження заробітної плати на час працевлаштування - не більше 3-х місяців) звільнення буде незаконним. можна звичайно запропонувати також таку саму роботу за її спеціальністю, і, у випадку відмови, припинити дію трудового договору з моменту відмови.

21/05/08 15:45  UmanetsОтправить письмо > Idaves    21/05/08 15:34Дерево
ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ


ПОСТАНОВА Пленуму ВСУ від 6 листопада 1992 року N 9
Про практику розгляду судами трудових спорів

9. При розгляді справ про звільнення за п. 2 ст. 36 КЗпП судам слід враховувати, що звільнення з цих підстав вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (або понад три роки, але не більше, ніж до 6 років, якщо дитина за медичним висновком в цей період потребує домашнього догляду), одиноких матерів (жінка, яка не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері, вдова, інша жінка, яка виховує і утримує дитину сама) при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда провадиться з обов'язковим працевлаштуванням (ч. 3 ст. 184 КЗпП). Не може бути визнано, що власник або уповноважений ним орган виконав цей обов'язок по працевлаштуванню, якщо працівниці не була надана на тому ж або на іншому підприємстві (в установі, організації) інша робота або запропонована робота, від якої вона відмовилась з поважних причин (наприклад, за станом здоров'я).

Передбачені ч. 3 ст. 184 КЗпП гарантії поширюються і на випадки звільнення у зв'язку з закінченням строку договору зазначених працівників, коли вони були прийняті на сезонні роботи.

21/05/08 15:43  UmanetsОтправить письмо > Idaves    21/05/08 15:34Дерево
але з іншої сторони звільненню підлягає не просто працівник, а вагітна жінка, а більш спеціальної норми ніж ч. 4 ст. 184 Кодексу Ви навряд чи знайдете

21/05/08 15:34  Idaves > Umanets    21/05/08 15:29Дерево
вы неправильно читаете, применяя общую норму там, где должно применять специальную - а именно для работы на декретном месте.

21/05/08 15:34  olipovОтправить письмо > Alex7    21/05/08 10:20Дерево
в вашем случае более уместным будет термин не "увольнение", а "прекращение трудового договора". я считаю, что трудовой договор в таком случае прекращается в связи с окончанием его срока (п 2 ч. 1 ст. 36 КЗоТ Украины). и, конечно же, он может быть прекращен в любое время в связи с выходом работника с отпуска по уходу за ребенком.

21/05/08 15:29  UmanetsОтправить письмо > Alex7    21/05/08 10:20Дерево
можна, але з обов'язковим працевлаштуванням
ст. 184 КЗпПУ
"Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору". 

21/05/08 15:16  Idaves > stlady    21/05/08 12:52Дерево
так что ж поделаешь, у нас все равны.

21/05/08 12:52  stlady > Idaves    21/05/08 10:36Дерево
В свое время, когда я была в отпуске по уходу за ребенком, на мое место приняли женщину по срочному договору (на время моего нахождения в отпуске). Когда мне осталось быть дома 3 месяца, мне позвонили, чтобы узнать, собираюсь ли я выходить на работу. Оказывается, женщина, которая работает на моем месте, беременная. На работу я вышла, а ее, к сожалению, уволили в связи с моим выходом.

21/05/08 10:36  Idaves > Alex7    21/05/08 10:20Дерево
Но она оказалась беременной.///

;=) увольте обидчика )

21/05/08 10:34  audima > Alex7    21/05/08 10:20Дерево
Можно.

21/05/08 10:20  Alex7   Дерево
Вопрос спциалистам по трудовому праву. Женщину приняли на работу на место сотрудницы, находящейся в отпуске по рождению ребенка. Сейчас сотрудница возвращается из отпуска и временную работницу нужно увольнять. Но она оказалась беременной. Можно ли ее уволить?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100