RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Стягнення завдатку


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
29/10/13 16:47  Надежда К. > riamirror    4/06/08 12:45Дерево
Додатковий характер правовідносин, які виникають у зв’язку із переданням завдатку, тобто залежність від основного зобов’язання, виключає можливість здійснення сторонами прав та обов’язків, які випливають з договору завдатку, за відсутності зобов’язання, в якому завдаткодавець має грошове зобов’язання. Однак, положення ч.6 ст.11 ЦК України не виключають можливість укладення договору завдатку до моменту виникнення такого зобов’язання. Відповідно до загального правила цієї статті у випадках, встановлених актами цивільного законодавства або договором, підставою виникнення цивільних прав та обов’язків може бути настання або ненастання певної події. Отже, сторони, укладаючи договір завдатку, можуть домовитися, що завдаток передається в рахунок виконання договору, який буде укладений пізніше. Укладання такого договору визначатиме момент, з якого сторони набуватимуть прав та обов’язків, обумовлених виданням завдатку, зокрема, його платіжною функцією. Положення зазначеної норми виключають підстави недійсності договору завдатку, укладеного до моменту виникнення основного зобов’язання.

4/06/08 13:30  Дока27 > riamirror    4/06/08 12:45Дерево

4/06/08 13:29  ChameleonОтправить письмо > riamirror    4/06/08 12:45Дерево
при правильно оформленном задатке - все в порядке, но как Вам уже сказали, у Вас еще не существует обязательства, по которому вы дали задаток, а поэтому суды правильно не считают такую денежную сумму задатком.

4/06/08 13:25  RuslanОтправить письмо > riamirror    4/06/08 12:45Дерево
при чем практика не в Вашу пользу - давно.
[Только зарегистрированные пользователи могут видеть ссылки. Нажмите здесь для регистрации]

А в договоре было указано именно "задаток"?

4/06/08 13:08  Nick_Отправить письмо > riamirror    4/06/08 12:45Дерево
К Вашему сожалению практика именно не в Вашу пользу.
Эта тема уже не раз обсуждалась на форуме.
Сама природа задатка требует существующего обязательства которое он обеспечивает. Раз еще нет договору купли-продажи - то и его обеспечения быть не может.

4/06/08 12:45  riamirror   Дерево
Шановні колеги, зіткнулась из такою проблемою. Зараз готую позов щодо стягнення завдатку. За договоров (проста письмова форма), про завдаток, до 06.06.2008 мала бути офіційно оформлена купівля-продаж квартири, за встановленою ціною. Зараз продавці відмовляються продавати квартиру, однак завдаток повертати у подвійному розмірі (за договором) не хочуть. Згодні віддати лише те що взяли. Це в свою чергу не влаштовує моїх друзів, яким я допомогаю. Під час зустрічі письмово підтвердити свою відмову від договору відмовились і хоча заявляли про згоду повернути завдаток, однак так нічого і не повернули, апославшись на те що до шостого ще є час і їм треба порадитись з адвокатом.
На моє привелике здивування під час вивчення рішень ВСУ, дочиталась, що бльшість з них не на нашу користь, оскільки у тих випадках коли договір заключений не був сума завдатку вважається авансом і повертається в одинарному розмірі. Алеж такий механіз зводить на нівець саму ідею сплати завдатку при купівлі квартири, адже відмовившись від договору в останній момент пордавці не тільки нічого не тіряють, а щей користуються чужими грошима на протязі місяця.
Будь ласка підкажить може хто знає іншу практику, чи може порадити щось корисне, буду дуже вдячна.

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100