RSS-экспорт
Связь с модератором
Популярные теги
директордоговордоговор арендыжилищное законодательствозаработная платаземельный участокземляискКЗОТконтролирующие органыкупля продажаналогообложениенаследствоОООответственностьправо собственностипроверкипрогулпроцессработниксокращениестроительствосудтрудовая книжкатрудовое правоувольнение


Бизнес-Форум

Логин:    Пароль:      Регистрация | Восстановить пароль

Держмито при нотарыальному посвідчені дог.оренди землі


Сообщение:

Ваше имя:    EMail: 
 

Страницы:    Всего: 1


Сортировать по времени сообщений  по возрастанию [по убыванию]
 
10/12/08 14:38  Kostian > Кот2    6/06/08 08:30Дерево
а где сказано, что договор аренды земли надо удостоверять нотариально?

6/06/08 14:23  Маклауд > Кот2    6/06/08 14:07Дерево
я тоже его видел, но не выложил, не хотел засорять ветку, так как это вопрос-ответ. аналогичный по содержанию выложенного письма

6/06/08 14:09  Кот2 > Кот2    6/06/08 14:07Дерево
Хоча чому тут дивуватись, фіскальна функція ДПА.

6/06/08 14:07  Кот2 > Маклауд    6/06/08 12:36Дерево
Чудово, щос подібне знайшов і в консультаціях Ліги (Запитання-відповіді. Журнал Вісник податкової служби України, 2005, 01, N 1-2. "За якою ставкою справляється державне мито за нотаріальне посвідчення додаткових угод до договорів оренди земельних ділянок?").

6/06/08 12:36  Маклауд > Кот2    6/06/08 12:08Дерево
и вот Вам и письмецо в конверте):

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.10.2003 р. N 8851/5/17-0316-106

Про справляння державного мита за нотаріальне посвідчення договорів оренди (суборенди) земельних ділянок

Статтею 13 Закону України від 06.10.98 р. N 161-XIV "Про оренду землі" (зі змінами та доповненнями) встановлено, що договір оренди земельної ділянки посвідчується нотаріально за її місцезнаходженням: на термін до 5 років - за бажанням однієї зі сторін договору; на термін понад 5 років - в обов'язковому порядку.

За нотаріальне посвідчення договору оренди земельної ділянки має сплачуватися державне мито в розмірі та за ставкою, визначеними підпунктом "у" пункту 3 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 р. N 7-93 "Про державне мито" (зі змінами та доповненнями), яким ставку державного мита визначено в розмірі 0,01 відсотка від грошової оцінки земельної ділянки, що встановлюється за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. У разі відсутності грошової оцінки земель - 1 відсоток суми договору, але не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Згідно зі статтею 201 Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. N 2768-III залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною та експертною. При здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок використовується експертна грошова оцінка.

Ураховуючи зазначене, при визначенні розміру державного мита за нотаріальне посвідчення договорів оренди (суборенди) земельних ділянок ураховується експертна грошова оцінка земельних ділянок, що визначається за Методикою експертної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 р. N 1531.

 

Заступник Голови 
М. Степанов 

 

Надруковано:
"Податки та бухгалтерський облік",
N 97, 4 грудня 2003 р.

 

6/06/08 12:30  Маклауд > Земеля1    6/06/08 12:15Дерево
нотраіус может ссілаться к тому же на ст. 201 ЗК()
не все так просто, как оказалось()...
Действительно, может, в архиве этот вопрос уже поднимался ?!

6/06/08 12:27  Маклауд > Земеля1    6/06/08 12:15Дерево
а как Вам ч.8 ст. 128 ЗК

8. Вартість земельної ділянки визначається на підставі її ГРОШОВОЇ та ЕКСПЕРТНОЇ ОЦІНКИ, яка проводиться за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

и грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.(ЗК Про оцінку земель.)

6/06/08 12:21  Маклауд > Кот2    6/06/08 12:08Дерево
да уж....
вот нашел еще одну методику):
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 жовтня 2002 р. N 1531 


МЕТОДИКА
експертної грошової оцінки земельних ділянок

6/06/08 12:16  RA-lexОтправить письмо > Кот2    6/06/08 12:08Дерево
ИМХО, пора менять нотариуса:)

6/06/08 12:15  Земеля1Отправить письмо > Кот2    6/06/08 11:52Дерево
да. ДПА начудило. Интересно, почему только сейчас этот вопрос всплыл.
И как ДПА определило, что это дожна быть именно експертая оценка, потому что по Декрету КМУ за удостоверений договоров аренды субаренды земельного участка взімается 0,01% "грошової оцінки".

6/06/08 12:08  Кот2 > Маклауд    6/06/08 09:37Дерево
Дякую Вам за відповідь. Та я також так думав, що потрібна лише нормативна оцінка. Раніше підписували договору оренди і проблем не було.
Також в Декреті про держ мито як ви зазначили
Стаття 3. Розміри ставок державного мита
у) за нотаріальне посвідчення договорів:

оренди (суборенди) 0,01 відсотка від грошової
земельних ділянок оцінки земельної ділянки, яка встановлюється за методикою,
затвердженою Кабінетом Міністрів України.

У разі відсутності грошової оцінки земель
- 1 відсоток суми договору, але не менше одного
неоподатковуваного мінімуму доходів громадян
"У разі відсутності грошової оцінки земель" але ж оцінка є але нормативна та ще й від суми договору - цікаво знову ж таки як нотаріус розрахує суму договору.

У разі відсутності грошової оцінки земель
- 1 відсоток суми договору, але не
менше одного неоподатковуваного
мінімуму доходів громадян
"У разі відсутності грошової оцінки земель" але ж оцінка є але нормативна та ще й від суми договору - цікаво знову ж таки як нотаріус розрахує суму договору.


6/06/08 11:52  Кот2 > Земеля1    6/06/08 10:06Дерево
Чесно кажучи спочатку була думка вимагати довідки про відмову оскільки пояснень не почув але потім копнув абз.2 п. 49 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита,
"За посвідчення договорів оренди (суборенди) земельних ділянок державне мито справляється з ЕКСПЕРТНОЇ грошової оцінки земельної ділянки, проведеної відповідно до Закону України "Про оцінку земель". У разі відсутності грошової (експертної) оцінки земель державне мито справляється із суми договору."

Взагалі заплутався в ст.5 ЗУ Про оцінку землі вказано спочатку вказується, що нормативна для визначення державного мита и потім нижче, що при ЗДІЙСНЕНІ цивільно-правових угод ...
Ст.5 "Грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності
Експертна грошова оцінка земельних ділянок та прав на них проводиться з метою визначення вартості об'єкта оцінки.
Експертна грошова оцінка земельних ділянок використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них, крім випадків, визначених цим Законом, а також іншими законами."

6/06/08 11:03  ChameleonОтправить письмо > Земеля1    6/06/08 10:06Дерево
а многие сейчас експертную требуют, но это необосновано, фактически
нотариусы часто что-то обосновывают? :)

6/06/08 10:06  Земеля1Отправить письмо > Кот2    6/06/08 08:30Дерево
а нотариус хоть как-то обосновывает, почему ему нужна експертная оценка и почему ему нормативной рценки недостаточно.

6/06/08 09:37  Маклауд > Кот2    6/06/08 08:30Дерево
думаю. если платить госпошлину-то от нормативной денежной оценки.

ОБОСНОВАНИЕ:

ЗАКОН УКРАЇНИ


Про оцінку земель

Стаття 13. Обов'язкове проведення грошової оцінки земельних ділянок

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі:

визначення розміру земельного податку;

визначення розміру ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ за земельні ділянки державної та комунальної власності;



смотрите также
ДЕКРЕТ
КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ


Про державне мито

Стаття 3. Розміри ставок державного мита


у) за нотаріальне посвідчення договорів: 


оренди (суборенди) 0,01 відсотка від грошової
земельних ділянок   оцінки земельної ділянки, 
яка встановлюється
за методикою,
затвердженою Кабінетом
Міністрів України. 


А ВОТ ЭТА МЕОДИКА:
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 березня 1995 р. N 213


МЕТОДИКА
нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок здійснюється з метою визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також під час розроблення показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.



есть еще и другая методика:
 
 
 
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 травня 1997 р. N 525


МЕТОДИКА
нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів)


вторая методика также говорит о НОРМАТИВНОЙ оценке

6/06/08 08:30  Кот2   Дерево
Нотаріус відмовляється посвідчувати додаткову угоду оренди земельної ділянки без експертної оцінки орендованої земельної ділянки. Стверджує, що Держмито при нотаріальному посвідчені дог. оренди землі вираховується не з нормативної оцінки а з експертної оцінки. Підкажіть будь ласка чи правильно вимагає нотаріус експертну оцінку землі і держ мито з неї вираховується ?

Страницы:    Всего: 1

Реклама

bigmir)net TOP 100