ЛIГА.net
Форумы :: Трудовые правоотношения :: Оплата больничничного во время отпуска
Сообщение:
Ваше имя:
EMail:

 
14/05/10 12:17  pravnuk
>
Hermann 14/05/10 11:04
так точно. Цей випадок просто не врегульовано законодавством, тому і не оплачується і не переноситьтся
14/05/10 11:04  Hermann
>
KiViR 13/05/10 16:29
Т.е. больнчный во время "чернобыльского" отпуска не оплачивается и на время больничного такой отпуск не продлевается.
13/05/10 16:29  KiViR
>
Hermann 13/05/10 10:17
Прошу вибачення не розібрався
? Працівнику бюджетного закладу надано з 26.01.2009 р. додаткову відпустку як ліквідатору аварії на ЧАЕС на 14 робочих днів. У той самий час йому управлінням праці та соціального захисту населення надано путівку на санаторно-курортне лікування терміном на 18 календарних днів з 26.01.2009 р., у зв'язку з чим на цей період відкрито листок непрацездатності. Чи підлягає він оплаті у даному випадку та чи переноситься додаткова відпустка?

 

У даному випадку листок непрацездатності, виданий працівнику з 26.01.2009 р. по 12.02.2009 р., майже повністю охоплює додаткову відпустку, надану відповідно до ст. 20 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-XII (зі змінами та доповненнями) (з 26.01.2009 р. по 10.02.2009 р.), яка не належить до щорічних відпусток.

Порядок оплати тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, під час щорічної відпустки застрахованої особи регламентовано Законом «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III (зі змінами та доповненнями).

Відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 35 Закону № 2240-III у разі настання тимчасової непрацездатності під час перебування застрахованої особи у щорічній (основній, додатковій) відпустці допомога по тимчасовій непрацездатності надається в порядку та розмірах, установлених цим Законом. Згідно з частиною першою цієї статті допомога надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (особам, віднесеним до категорій 1 – 4 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по тимчасовій непрацездатності компенсує 100 % середньої заробітної плати) у разі настання в неї страхового випадку.

Пункт 1 ч. 2 ст. 11 Закону «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (зі змінами та доповненнями) передбачає перенесення на інший період або продовження щорічної відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку.

Додаткова відпустка, надана працівнику відповідно до ст. 20 Закону № 796-XII, не належить до виду щорічних, визначених п. 1 ст. 4 Закону № 504/96-ВР, на неї не поширюються норми цього Закону, передбачені для щорічних відпусток, і вона не підлягає перенесенню на інший період.

Оплату додаткової відпустки і листка непрацездатності за один і той самий період не передбачено.

Таким чином, листок непрацездатності, виданий працівнику на термін з 26.01.2009 р. по 12.02.2009 р., підлягатиме оплаті лише за дні 11 та 12 лютого 2009 р.

 

Рубрику підготувала
 
Інна Петренко 
Оглядач «Вісника»
За сприяння
 
Наталії Гришагіної 
Головного спеціаліста відділу страхування у зв'язку
з тимчасовою втратою працездатності
Мінпраці та соціальної політики України

 

«Вісник податкової служби України», червень 2009 р., № 23 (547), с. 17
13/05/10 14:21  Hermann
>
lyktor 13/05/10 13:45
Спасибо большое!
13/05/10 13:45  lyktor
>
KiViR 13/05/10 10:32
така відпустка на період тимчасової непрацездатності працівника не переноситься ... "чорнобильська" відпустка - це пільга встановлена спеціальним законом і ЗУ "Про відпустки " не регулюється...
13/05/10 10:32  KiViR
>
Hermann 13/05/10 10:17
так а відпустка продовжується на кількість днів тимчасової непрацездатності.
ст. 11 ЗУ "Про відпустки" Щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі:
1) тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку;
13/05/10 10:17  Hermann
Оплачивается ли больничный во время дополнительного отпуска "чернобыльцам" и во время основного ежегодного отпуска?

  (1)

  • Главная
  • Новости
  • Бизнес
  • Финансы
  • Курсы валют
  • Форумы
  • ©Информационное агентство ЛІГАБізнесІнформ, 2014