ЛIГА.net
Форумы :: Политфорум :: Земельная реформа
27/09/19 00:37  Repets
>
Евгений Осычнюк 28/05/18 16:12
Ну що, панове лоббісти відміни мораторію на продаж землі. Варто вам подивитись програму Пульс на 112 каналі, присвячену цьому питанню. Поважний представник Зе-команди, очевидно розуміючи, що не має аргументів з програми втік, саме коли почали обговорювати це питання. Наскільки примітивна аргументація цієї ідеї від монобільшості у Раді, продемонструвала одна представниця слуг народу, з якою зв’язались по телефону. Вона заявила: подивіться на Польщу там ринок землі існує і там сільськогосподарське виробництво одне з найкращих у світі. В студії представник від Батьківщини їй зауважив: тож перепишіть польський закон про земельний ринок, переведіть його на українську мову і прийміть у такому вигляді без змін. Ми за нього теж проголосуємо. А ваш законопроект про ринок землі на польський навіть не схожий. Із нього стирчать вуха наших олігархів. Не знала служанка народу, що на це відповісти.

Раджу ще прочитати дуже-дуже уважно статтю “Сільгоспземля: консолідація чи латифундизація?” [link] Приведу одну цитату з неї: “Як бачимо, скромні розміри селянських паїв до розрахунків не беруться взагалі. А те, що оренда або купівля саме таких невеликих земельних ділянок дуже навіть приваблива для сільських господарів, які мають намір доповнити свій скромний земельний актив додатковими наділами, до уваги не бралося й не береться. І навіть більше — цьому перешкоджають. Оскільки зайва самостійність окремих власників паїв може зіпсувати цілісність великих полів, таких зручних для нарощування обсягів сировинного агробізнесу. Замість цілком реальних, законодавчо визначених розмірів паїв, в основу процесу консолідації сільгоспземлі береться взята зі стелі цифра, до того ж округлена майже на третину від базового показника. І те, що передпродажна консолідація великими полями й масивами не по кишені тим, хто працює на землі, мало турбує прибічників форсованого запуску земельного ринку.”

Ось так, шановне товариство, олігархи руками ‘слуг народу’ (якщо вони проголосують за той законопроект, який зараз подали)перетворять с/г України на соняшниково-пшеничне. А українці будуть споживати імпорті мясо, сири, соки, вина… А можливо, і взагалі голодувати як голодує сьогодні населення багатьох африканських країн, які спеціалізуються на вирощуванні для вього світу какао-бобів, арахісу, пальмової олії чи чаю... При сучасному монокультурному сільгоспвиробництві села не потрібні взагалі. Потрібні безкрайні поля, поля. Невже дамо перетворити більшу частину України на безкрайнє і безлюдне поле?
29/05/18 22:57  Repets
>
Евгений Осычнюк 28/05/18 16:12
“ А лише дозволили приватизацію и вільний продаж квартир - і все, на наступний день поняття "черга на квартиру" та комбінації з обміном стали нікому не цікаві. Я скажу більше: якщо зараз дозволити вільний продаж землі,”(c) І знову Ви проводите некоректну аналогію. Ринок квартир базується на ресурсі, що має здатність практично необмежено зростати(навіть на обмеженій території – за рахунок висоти і глибини). Земельний ресурс такої здатності немає. Більше того його обмеженість з часом тільки зростатиме (за рахунок зростання чисельності населення). Тому аналогій між цими ринками не може бути. Саме через цю обмеженість ресурсу запускати ринок землі можна буде тільки запустивши спочатку цивілізовані правові механізми, без яких саме поняття «ринок» – фікція. А також розробивши відповідне земельне законодавство (з врахуванням всіх цих особливостей). Можливо в кількох варіантах від різних політичних сил та суспільних організацій, з поміж яких на референдумі вибрати єдиний.
28/05/18 16:12  Евгений Осычнюк
>
Repets 28/05/18 12:17
Цікаво, а як відкриття ринку будь-чого (і землі теж) може узаконити тіньові схеми? У свій час в Совдепії був тіньовий ринок житлової нерухомості (навіть не права власності, а права користування), люди фіктивно одружувались, розлучались, штучно погіршуючи свої житлові умови для так званого "розширення" та\або обміну, давали за це хабарі у виконкомах - я це все добре пам"ятаю, і Ви навіть не уявляєте, в яких масштабах це все існувало. А лише дозволили приватизацію и вільний продаж квартир - і все, на наступний день поняття "черга на квартиру" та комбінації з обміном стали нікому не цікаві. Я скажу більше: якщо зараз дозволити вільний продаж землі, то єдиний "катаклізЬм". який станеться - це ті, хто по факту землю вже викупив у власників, прийдуть її узаконити. Більше не буде ні-чо-го. У тому числі, масової скупки землі китайцями (або марсіанами). Тому що всі, хто хотів мати землю у володінні (не обов"язково її мати у власності), вже її орендував на 49 років.
28/05/18 12:17  Repets
>
Евгений Осычнюк 27/05/18 20:56
“Хто Вам сказав, що нерухомість з часом знецінюється, а земля - росте в ціні?”(c) Тут немає ніякої політики. Це цілком природній процес. І щодо опротестування тіньових схем. Існує прецедент. Він загальновідомий. І це вагомий аргумент на користь сказаного мною. Кому як не Вам цього не розуміти. А запускати ‘ринок’ землі в існуючих умовах це лище узаконити ці самі тіньові злочинні схеми з усіма наслідками для переважної більшості населення. Думаю, якби не війна, то наша влада цей черговий експеримент над народом уже давно провернула б. Але вона розуміє, що з кожним днем війна також народжує і справжніх(до того ж озброєних) патріотів, які ненавидять корупцію і корупціонерів. І за надмірні апетити може люто поплатитися. А кожен день війни цю лють тільки збільшує. Тому, в першу чергу, саме в інтересах влади цю війну якнайшвидше і успішно закінчити. Але таке завдання може здійснити лише влада, яка сама є по справжньому патріотичною і, я б добавив, навіть альтруїстичною.
27/05/18 20:56  Евгений Осычнюк
>
Repets 27/05/18 19:05
Хто Вам сказав, що нерухомість з часом знецінюється, а земля - росте в ціні? Вам не здається, що це насамперед залежить від місця розташування об"єкту? Стосовно опротестування тіньових схем - якщо Ви не фаховий юрист, то не раджу Вам взагалі торкатись цієї надскладної теми. Це все рівно, що обговорювати з Ляшко питання квантової механіки.
27/05/18 19:05  Repets
>
Евгений Осычнюк 26/05/18 07:49
“ Буде вільний ринок - не буде підгрунтя для корупції. Ну це ж аксіома політекономії, невже Ви цього не розумієте?” (с) При залежній корумпованій судовій системі вільного ринку не може бути, невже цього ме можете зрозуміти Ви? А нерухомість(вартість якої з часом тільки знецінюється) порівнювати із землею(вартість якої з часом ще стрімкіше зростає) некоректно. При цивілізованій судовій системі(сподіваюсь цей час таки настане) тіньові схеми можна буде визнати незаконними і опротестувати їх результати.
26/05/18 07:49  Евгений Осычнюк
>
Repets 25/05/18 22:09
Частково згодний, що наразі не всі складові повноцінного ринку землі технічно до нього готові. Тільки є нюанс: якраз при корумпованій владі і потрібно якнайшвидше цй ринок відкрити - бо тіньовий обіг цієї землі де-факто існує, і якраз завдяки корупції. Буде вільний ринок - не буде підгрунтя для корупції. Ну це ж аксіома політекономії, невже Ви цього не розумієте? До речі, 25 років тому відкрили вільний ринок нерухомого майна - а умов для його "цивілізованого" впровадження було ще менше, ніж зараз для землі. І що, ми всі вмерли, чи може, все наше житло буржуїни скупили?
25/05/18 22:09  Repets
>
ьь 22/05/18 14:12
Зрозуміло, що це не нормально. Але було б повним божевіллям відкривати цей ринок при корумпованій владі, та повній недовірі до судової системи.
22/05/18 14:12  ьь
>
Repets 8/06/17 10:47
хо-хо-хо
Європейський суд визнав незаконним мораторій на землю в Україні [link]
8/06/17 10:47  Repets
>
ОК АКА Олюня 2/06/17 05:28
А щодо лозунгу: “прийняти таку Земельну Реформу, щоб вся Європа позаздрила українському селянинові.” То всі обєктивні причини для цього існуть. Жаль буде, якщо цей унікальний історичний шанс, через суто субєктивні причини, наша Верховна Рада промарнує. Ц еще й історичний шанс для кожного депутата, щоб у віках українці згадували його(і всіх їх разом), як Шевченка, незлим тихим словом.
5/06/17 19:45  Repets
>
ОК АКА Олюня 2/06/17 05:28
Действительно, при Ющенко(все без толку) приходилось вопить: декумовизация, десватовизация(в политическом смысле), при Януковиче также: евроассоциация, демократизация, а сегодня: деофшоризация, деолигархизация! Интересно, кому и что придется вопить после следующих президентских выборов (если придется). Но, с другой стороны – если лозунг актуальный, то ничего плохого в этом нет, ИМХО.
2/06/17 05:28  ОК АКА Олюня
>
Repets 2/06/17 02:06
опять лозунги... что Вы тут который год делаете? везде забанили?
2/06/17 02:06  Repets
>
Евгений Осычнюк 23/05/17 12:05
При величезному аграрному потенціалі України наш Уряд зобов’язаний прийняти таку Земельну Реформу, щоб вся Європа позаздрила українському селянинові. Все інше буде Ганьбою!
27/05/17 23:39  Repets
>
Repets 27/05/17 23:14
И это в добавок к подобному идиотизму: “То есть, если крестьянин имеет дом в 120 кв. м, он за него не платит, но за туалет, площадь которого даже не превышает 1 кв. м, налог уже насчитывается. “ (c) [link]
27/05/17 23:14  Repets
>
Евгений Осычнюк 23/05/17 12:05
“Тогда предлагаю заодно запретить свободную продажу кухонных ножей (чтобы ими по пьянке друг друга не убивали), да и вообще - порезаться можно. Или чего там - сухой закон давайте, а то уже целых 32 года его не было.” (c) Кухонная софистика, однако.Аргументов нет. Аргумент то один – результат так называемой ваучеризации (прихватизации). Вы правы, уважаемый Евгений, ваучеризация накого не закабалила. У нас же все-таки демократия (вот, как сказал когда-то один известный политик, найти бы нам еще демократов). Наоборот, она людей освободила, увы, от предприятий, работы, зарплат, достойных пенсий. Не изменив условий, тоже самое следует ожидать от купли-продажи земли, ибо о рынке в таких условиях, и Вы это хорощо понимаете, говорить не приходится. Но не станет ли это последней каплей, которая спровоцирует общественный взрыв в конец 'освобожденного' народа.
23/05/17 12:05  Евгений Осычнюк
>
Repets 23/05/17 09:52
А не кажется ли Вам, что как раз наличие свободного рынка нивелирует коррупцию? Поясните, как указанные Вами негативные процессы будут "завязаны" на коррупции, и я поверю Вам без честного слова. Особенно вдохновляют рассуждения насчет тотальной скупки + перепродажи и т.п. Может, все-таки мы дадим возможность взрослому дееспособному человеку разориться, если он этого желает? Или будем его ограничивать (типа в его же интересах), а заодно с этим - и всех остальных? Тогда предлагаю заодно запретить свободную продажу кухонных ножей (чтобы ими по пьянке друг друга не убивали), да и вообще - порезаться можно. Или чего там - сухой закон давайте, а то уже целых 32 года его не было.
А насчет того, что вначале нужна полноценная судебная реформа - да, на 150% согласен, я это еще 15 лет назад понял. В идеале нужно вначале провести судебную реформу, потом - реформировать налоговое законодательство + кардинально дерегулировать ведение бизнеса, и только потом - открывать рынок земли. Но я подозреваю, что и в таком случае кол-во "пропивших" свою землю будет примерно таким же.
23/05/17 09:52  Repets
>
Евгений Осычнюк 19/05/17 16:35
В рейтинге самых коррумпированных стран в мире Украина набрала 29 баллов и заняла 131 место из 176 возможных. Компанию ей составили Непал, Россия, Гватемала и Казахстан. [link] И Украина заняла первое место по коррупции среди всех стран Европы [link]
Можно ли говорить в такой ситуации о рынке земли. Рынок (в его современном понимании) и коррупция не совместимы. Поскольку рынка не будет, то будет сплошная спекуляция землей. Будет сначала тотальная скупка, потом продажа-перепродажа земли нашими олигархами да разного рода бандитами. Реально украинский мужик окажется без земли и без работы, как оказался без предприятий и без работы украинский рабочий в результате подобной аферы с ваучеризацией. Сначала рынок ( т.е. судебно-правовая реформа, налоговая либерализация и т.п.) и лишь потом его открытие в отношении земли. Но, в первую очередь судебная реформа, без которой говорить о рынке просто преступно.

21/05/17 16:09  Евгений Осычнюк
>
.MASTER. 21/05/17 15:38
"Там, где раньше пашню возделывали 100 человек, сейчас их остаётся 10, да и то это относительно квалифицированные крестьяне – обученные иностранцами трактористы, комбайнёры, и т.п." (с) - как человек, регулярно общающийся с сельскими жителями, открою Вам страшную тайну: у нас сельское хозяйство "дачного" формата уже давно экономически неэффективно. И процесс "выдавливания" лишних рабочих рук из села неизбежен, таковы последствия глобальной экономики. Только теперь они просто бросают землю и уезжают - поскольку не могут ее продать.
21/05/17 16:07  Евгений Осычнюк
>
.MASTER. 21/05/17 15:35
«И Вы за то, чтобы МВФ решал за украинский народ, что делать с украинской землей? Спросили у украинцев?» - а Вы спросили, на секундочку? Почему Вы думаете, что украинцы будут против?
«Много ли депутатов или партий, когда шли на выборы, декларировали в своих программах, что хотят устроить распродажу земли с/х назначения?» - а у нас вообще есть партии, в цивилизованном понимании этого слова?
«Если некоторые человеки неспособны быть собственниками, то и не надо вообще давать им в собственность то, что им не должно принадлежать» - отлично! «Королева в восхищении!» (с). Уже скоро будет ровно 100 лет, как Ваше утверждение воплотили в жизнь. Последствия знаете, надеюсь?
«Остальные пусть приобретают право аренды с/х земли на аукціонах» - а Вы бы купили такой «товар»? Как юрист, объясню: право аренды имеет двойной риск признания неействительным, в сравнении с правом собственности (подробности не обсуждаем, не тот формат).
«Что-то Вы решили не раскрывать выгоды для украинцев от продажи земли. Еще не придумали?» - до меня еще Адам Смит придумал, и с тех пор его не опровергли.
21/05/17 15:38  .MASTER.
>
Евгений Осычнюк 19/05/17 16:38
В США да и в Восточной Европе цены на землю намного выше, чем могут быть в Украине.
Восточная Европа - члены ЕС, потому могут рассчитывать на судебную систему и выполнение покупателями норм ЕС. Украинская коррупция - для китайцев как раз то, что надо. И остальные чужие хозяева хотеть будут плевать на интересы аборигенов. Украину будет ждать что-то типа Африки.

Приход иностранцев на африканские земли вызвал большую проблему: интенсивное сельское хозяйство лишает работы крестьян (особенно на арендованных землях, правительство сгоняет их оттуда). Там, где раньше пашню возделывали 100 человек, сейчас их остаётся 10, да и то это относительно квалифицированные крестьяне – обученные иностранцами трактористы, комбайнёры, и т.п.
Оставшиеся без работы 90 крестьян из этой сотни вынуждены или умирать голодной смертью, или подаваться в трущобы городов. Работы для них там тоже нет, но хотя бы можно прожить на помойке, как выглядит это существование – в Мозамбике:
Дошло до того, что в Эфиопии местная интеллигенция пишет письма в Индию, чьи компании пришли на здешнюю землю. Они укоряют индийцев, что те «предают идеалы Ганди о справедливости». Индийцы переселили около 300 тысяч эфиопских крестьян, только 20 тысяч из них смогли получить работу в иностранных хозяйствах (т.е. тут соотношение даже 15:1) [Link]

Китайская сельхозэкспансия
Испытывая нехватку плодородных земель внутри страны, Китай активно скупает их за рубежом: в Африке, Центральной Азии, Южной Америке, Юго-Восточной Азии и Бирме. Там, где такая покупка невозможна или невыгодна, китайцы берут землю в длительную аренду. Правительства африканских стран, например Эфиопии и Судана, сдают пахотные земли по цене менее 1 доллара за акр в год.
При этом арендатор или покупатель получает права и на водные ресурсы. Если уж китайцы так хищнически используют их в своей собственной стране, вряд ли они будут более щепетильны на чужой земле.
Примеру Китая следуют и многие другие страны, за бесценок скупая или арендуя сельскохозяйственные земли за рубежом. Большинство таких операций производится в странах со слаборазвитой экономикой, население которых, как правило, страдает от голода. Между тем предоставление сельхозземель в аренду не приносит местным жителям никаких дивидендов. Почти все необходимые составляющие сельхозпроизводства — техника, удобрения, пестициды, семена — ввозятся из-за границы, а вся конечная продукция вывозится из страны, так что ее экономика не получает практически никакой выгоды. В лучшем случае местные смогут устроиться фермерами, но с учетом высокой механизации процессов рабочих мест будет мало. В худшем — такие разоренные страны, как Мозамбик и Судан, будут иметь меньше земли и воды, которые необходимы для прокорма уже голодающего населения. [Link]

<< [1] 2 3 4 5 >>   (5)

  • Главная
  • Новости
  • Бизнес
  • Финансы
  • Курсы валют
  • Форумы
  • ©Информационное агентство ЛІГАБізнесІнформ, 2021