ЛIГА.net
Форумы :: Политфорум :: Язык до Киева доведёт?
7/08/12 19:47  митсушка
>
finic 7/08/12 11:06
не удивлён
7/08/12 11:06  finic
>
ОК АКА Олюня 4/08/12 19:02
"когда проходили предэкзаменационные тесты школьников, в Крыму чуть ли не 80 % детей, которые писали языковый тест, писали его по украинскому языку и литературе. Это говорит о том,..." (с)

Нет, здесь ничего удивительного или знакового, и особо ни о чем это не говорит. Тем более трудно проверить информацию, которая начинается со слов "мне сказали..."

Я как то уже писал, что в школьных Олимпиадах по украинскому языку неизменно хорошие результаты показывают выходцы из русскоговорящих регионов.

Сейчас не поленился нашел приказ Миносвиты 25.05.2012 № 628 - так в 2012 г. дипломы 1-ой ступени получили:

- 9-й класс: представительница Бердянской спецшколы с углубленным изучением иностранных языков (Запорожская область)

- 10-й класс: представительница лицея при Донецком Национальном Университете

- 11-й класс: представительница Ильичевской гимназии №1 (Одесская область)

Так что, как то так - знание украинского языка и родной язык общения, суть две большие разницы не взаимосвязанные между собой...
4/08/12 19:02  ОК АКА Олюня
>
finic 3/08/12 14:41
Мне сказали, что несколько дней назад, когда проходили предэкзаменационные тесты школьников, в Крыму чуть ли не 80 % детей, которые писали языковый тест, писали его по украинскому языку и литературе. Это говорит о том, что чем меньше эта н
аша вся верхняя сволота будет вмешиваться в жизнь Украины, тем здоровее нам будет жить. И спокойнее. Понятно, что крымские дети с утра до вечера не читают Лесю Украинку, но они думают о себе и понимают, что им это надо. [link]
3/08/12 14:41  finic
>
u m k a 3/08/12 12:00
А что же тогда по их мнению пойдет на пользу развития региональных языков?

Что мы еще не делали, что бы они развивались? Уже ведь все условия создавали: дубляж кинофильмов запрещали, в школах использовать запрещали, в гос.органах запрещали, да что только не делали, а они все не развиваются и не развиваются... :))))

А что мешает собственно развивитию государственного языка?
Ну акромя конечно самих ярых противников, которые стыдливо пользуются одним из региональных языков?
3/08/12 12:00  u m k a
>
finic 3/08/12 10:41
Ярые противники считают, что этот закон не пойдёт на пользу развитию региональных языков, но пойдёт во вред развитию государственного языка.
3/08/12 10:41  finic
>
ОК АКА Олюня 2/08/12 11:20
Ну да, сейчас Президент подпишет закон и инструментов, для того что бы что то "требовать" у желающих поубавится...

Что же тогда хотят по Вашему ярые противники законодательного закрепления статуса региональных языков и прав на их использование в общественной жизни в ареалах их употребления?
3/08/12 08:42  ОК АКА Олюня
>
_Казначей_ 3/08/12 06:46
мало писАть, нужно еще и думать
3/08/12 06:46  _Казначей_
>
Да ну ;)? А тогда о чем тут 10 стр исписали?
2/08/12 12:11  ОК АКА Олюня
>
митсушка 2/08/12 11:31
бывает
2/08/12 11:31  митсушка
>
ну почему вот folgoizol ждёт как я понимаю
2/08/12 11:20  ОК АКА Олюня
>
митсушка 2/08/12 11:05
когда эти рускоговорящие откажутся все таки от своего родного русского в пользу украинского (с)
этого никто не требует и не ждет
2/08/12 11:05  митсушка
>
finic 25/07/12 13:47
встречаются двое ревностных украинофила (но они друг друга не знают), разговаривают почему то между собой на русском, а потом, прийдя домой, начинают в интерненте душу изливать какие негодяи русскоговорящие, что им пришлость общаться на территории рідної неньки на поганском. И возмущаться от чистого сердца: когда же наступит то светлое время, когда эти рускоговорящие откажутся все таки от своего родного русского в пользу украинского, что им мол трудно выучить украинский?.. :)))

А в итоге проблема то в ком?

это - пять )))

от себя добавлю, что на самом деле проблема не в языке, а в носителях языка.

специально перечитал несколько страниц ветки через пост видно "не хотят учить мову" "что трудно выучить мову" "закон повод не учить мову" и т.д.
ну не хочет человек учить, вам то что? абсурд очередной :

Вася из Донецка не хочет учить укр-яз, поэтому закон по которому Вася из Донецка может его таки не учить для Марычки з Луцька "це вкрадена мова" и она сильно против.
То есть Марычка грустит и очень расстроена от того , что Вася так никогда и не выучит мову, для борьбы она идёт в ряды Тягнивбока чтобы после пэрэмогы таки заставить Васю выучить укр-яз.
25/07/12 15:07  folgoizol
>
finic 25/07/12 13:47
Согласен 100%, мы ждем, пока русские перейдут на украинский язык, а вот тогда и мы, как все, заговорим по-украински.
25/07/12 13:47  finic
>
Alex_01 25/07/12 12:16
"я дуже часто натрапляю на таких індивідуумів, що одразу починають з .. "бендерівці", "свідомити", "селюки", "теляча мова" та ін." (с)

И где Вы таких прибацаных находите? В интернете что ли? Я всю свою жизнь прожил в русскоговорящих регионах - с такими перекосами не встречался. Даже скажу по секрету, что в АР Крым, который Вы к чему то обидели в своем посту: "Щодо АРК, то взагалі не розумію в чому для них проблема, вони свою Конституцію відкривали, де чорним по білому зазначено 3 (!!!) державні мови." (с), так вот даже там я лично знаю не мало переселенцев с Украины, которые прожили в русскоговорящей среде не один десяток лет и говорят себе спокойно на украинском. Понятно дело не так как в Ивано-Франковске - проскакивают русские слова, но никто их в "бендёры" не записывает...

Так что, как я уже не раз говорил - это дело личное каждого: на каком тебе языке хочется и удобно говорить - на том и общайся.

Вот Вы сами говорили, что в Вашем городке большинство украинцев предпочитает разговаривать на русском - ну кто им доктор? Хотя с другой стороны - они сделали свой выбор таким, что в этом плохого?

Да что там далеко ходить: "я вважаю за доцільне спілкуватися з не досить знайомими мені людьми виключно російською." (с)

Вы сами - украинец и ревностный защитник украинского языка, почему то с незнакомцами разговариваете на русском и в этом вините русскоговорящих - ну не абсурд?

Вы понимаете в чем проблема? Исходя из Вашего подхода, предположим такую ситуацию:
встречаются двое ревностных украинофила (но они друг друга не знают), разговаривают почему то между собой на русском, а потом, прийдя домой, начинают в интерненте душу изливать какие негодяи русскоговорящие, что им пришлость общаться на территории рідної неньки на поганском. И возмущаться от чистого сердца: когда же наступит то светлое время, когда эти рускоговорящие откажутся все таки от своего родного русского в пользу украинского, что им мол трудно выучить украинский?.. :)))

А в итоге проблема то в ком?
25/07/12 12:16  Alex_01
>
finic 25/07/12 10:58
проблемы с коммуникацией навряд ли возникнут...
в мене не має проблем із комунікацією, в мене є проблеми, як зазначають "російськомовні", "з реалізацією мого невід'ємного права спілкуватися рідною мовою", оскільки, з огляду на полярність думки у питанні мови, я дуже часто натрапляю на таких індивідуумів, що одразу починають з .. "бендерівці", "свідомити", "селюки", "теляча мова" та ін. в цьому контексті. Не бити ж кожному з них пику (я собі не дозволяю таких висловлювань щодо інших мов і носіїв цих мов, навіть, з урахуванням моїх вподобань, щодо російської), а тому, щоб не дратувати от таких захисників "велікого и могучего", я вважаю за доцільне спілкуватися з не досить знайомими мені людьми виключно російською. Хоча навряд чи хтось скаже за нормальне таке положення речей, наприклад, якби за спілкування російською в РФ хтось допускав би такі висловлювання.
25/07/12 11:02  Alex_01
>
Alex_01 25/07/12 10:21
щодо аргументів на кшталт "прийняття закону відповідатиме європейським цінностям", то такі люди напевне погано знають історію цих європейських цінностей, і, що навіть європейські країни з європейськими цінностями, вдаються до досить неєвропейських методів захисту, зокрема, державної мови, де вона є єдиною державною. Оскільки тут більшість юристів, то напевне тут і не приводять такі доводи, як те, що розвинені країни як Бельгія, Швейцарія ... мають декілька державних мов (якщо хтось не знає різницю між федерацією та унітарною державною, то може поновити свої знання за підручником "теорія держави та права"), також усі розуміють різницю між історією становлення такої держави як Канада, де її засновниками виступило дві нації - англійців та французів ("Звіробій" напевне всі дивилися), між становленням африканських країн як самостійних держав, де колонізатори, як правило Англія та Франція, дійсно зробили значний внесок у розвиток освіти та й взагалі писемності населення, тощо.
Щодо виконання вимог Європейської Хартії, то не вдаючись до "похибок перекладу", російська мова вже потрапила до переліку тих мов, на які поширюється дія цієї Хартії, проте юристам варто також звернути увагу на положення частини 3 (ЗАХОДИ, СПРЯМОВАНІ НА ЗАОХОЧЕННЯ ВИКОРИСТАННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ МОВ АБО МОВ МЕНШИН У СУСПІЛЬНОМУ ЖИТТІ ВІДПОВІДНО ДО ЗОБОВ'ЯЗАНЬ, ВЗЯТИХ ЗА ПУНКТОМ 2 СТАТТІ 2), де можна побачити, що Україна і так вже давно забезпечила виконання цієї Хартії стосовно російської мови, а саме: на вибір держави заходом виконання положень хартії є, наприклад, щодо освіти: передбачити надання освіти регіональною мовою, АБО передбачити можливість надання суттєвої частини середньої освіти ..регіональною мовою, АБО iii) передбачити в рамках системи середньої освіти ВИКЛАДАННЯ ВІПОВІДНИХ РЕГІОНАЛЬНИХ МОВ або мов меншин як складову частину учбової програми; або 
iv) застосовувати один із заходів, передбачених у підпунктах i - iii вище, принаймні до тих учнів, які самі, або у відповідних випадках сім'ї яких, цього бажають і кількість яких вважається для цього достатньою. Можливо мені наведуть приклад де на Донеччині в школі не викладають російську мову як окремий предмет, що є одним із заходів реалізації положень Хартії, а от з державною у нас є досить регіони, де вона не викладається (!!!). Щодо АРК, то взагалі не розумію в чому для них проблема, вони свою Конституцію відкривали, де чорним по білому зазначено 3 (!!!) державні мови. Звичайно для російськомовних взагалі образливо, що їх назвали (чи поставили в один ряд з іншими) меншість )))  
25/07/12 10:58  finic
>
Alex_01 25/07/12 10:21
:))) Это Вы так много текста для того что бы потренироваться в украинском, поскольку в Вашем родном городе, к сожалению, такое желание не можете реализовать? :
"Щодо вжитку української мови і нашому місті, то з цим великі проблеми, і мені, як і іншим, хто хоче підвищити свій рівень знання українською, дуже складно знайти середовище вжитку української у нашому місті" (с)

Так организуйте кружок по интересам или принципиально общайтесь исключительно на украинском языке - проблемы с коммуникацией навряд ли возникнут...
25/07/12 10:21  Alex_01
>
Severin 18/07/12 23:40
хотілось би теж зробити якийсь внесок у оцінку "мовної проблеми", проте, як я бачу, єдина проблема - це в голові у тих "російськомовних" (виділяю лапками, бо не всі російськомовні вбачають якусь проблему з російською мовою). Наприклад, я: живу у справжнісінькому "російськомовному" місті, але чомусь як тільки постає питання серед російськомовних щодо вибору державної мови, то в нас думки поділяються лише на дві точки зору, причому дуже полярні, тобто або лише єдина державна українська, або лише російська (причому у такому випадку як раз аргументом виступає, що місто завжди було російськомовним, а українська навіть не може зрівнятися з російською у багатстві, внеском у світову літературу, тобто, як на мою думку прихильниками російської керують лише ШОВІНІСТИЧНІ ідеї). Хоча одного разу так вийшло, що за одним столом, де зібралися усі російськомовні, виявилося, що сидять лише одні "українські націоналісти", що теж має біти дивним для російськомовного міста. Що я цим хочу показати - що навіть серед російськомовних не дуже багато прихильників захисту російської. Щодо вжитку української мови і нашому місті, то з цим великі проблеми, і мені, як і іншим, хто хоче підвищити свій рівень знання українською, дуже складно знайти середовище вжитку української у нашому місті, причому дуже багато лунає українських слів, але якщо до тебе звертаються, то як правило лише російською (справді в цьому в українців є якийсь комплекс щодо визнання себе як українець тощо, в мене дядько ще в радянські часи навіть при отриманні паспорту змінив національність "..бо так всі робили.."). Так от, судочинство в нас останнім часом (!) намагаються вести вже українською, і то лише у цивільному та адміністративному процесі, кримінальний - дуже часто російською, але жодного разу ніхто нікому не зробив зауваження щодо написання навіть позовної заяви російською, єдина місцева газета лише російською, але останні часом теж намагаються друкувати акти місцевих органів державною, інколи дають місцевому осередку "Просвіти" щось надрукувати у цій газети, проте за словами самих просвітян їх статті проходять дуже жорстку цензуру, та дають дуже обмежену кількість місця, більшість шкіл у нас українські, але то лиш назва, оскільки майже все спілкування у школі відбувається російською. Причому місто відносно молоде (37років), заснували колись поселення греки, більшість населення з українських сіл, вдома вони спілкуються українською (ну суржиком, якщо прихильникам російської стане від цього легше), але місто все одно російськомовне, бо українцям ще за радянських часів було прищеплено комплекс меншовартості у порівнянні з росіянами та російською мовою. Ніхто ніколи в нас не виступав щодо порушення його прав як російськомовного, а ось як прийняли цей закон так одразу деякі жителі згадали про те, що виявляється 20 років таки "бендерівці" "..їх гнобили, примушували вчити мало відому у всьому світі українську мову, що не має жодного внеску у світову літературу, що навіть не має права стояти на одній сходинці із російською..... Я взагалі дуже толерантний, навіть не проти другої російської (проте завжди вважав, що цим прикриваються аби не вчити українську), але з такою позицією, я тепер буду лише за єдину українську, причому саме я стикався із дискримінацією україномовного та цькуванням за ознакою мови, а от із російською мовою і мене таких прикладів не має, та й мені їх не можуть навести ті "російськомовні".
19/07/12 21:27  ОК АКА Олюня
>
падонах 19/07/12 20:28
:))))
19/07/12 20:28  падонах
>
ОК АКА Олюня 19/07/12 13:29
Аргументація вчинку Андруховича якась незрозуміла. Від неї тхне нарцисизмом, змішаним з кризою середнього віку та пригніченням лібідо. Нам, бійцям еротичного фронту, та героям сексуальної революції не личить така мотивація. Завдання справжнього патріота та вірного сина Батьківщини - запліднити якомога більше яйцеклітин.
Анекдот:
Росіяни кажуть : "Люблю", українці кажуть: "Кохаю", англійці "I love you". І тільки китайці мовчки займаються своєю справою.

До справи браття! ;)))

<< 1 [2] 3 4 5 ... >>   (84)

• Главная
  • Новости
  • Бизнес
  • Финансы
  • Курсы валют
  • Форумы
  • ©Информационное агентство ЛІГАБізнесІнформ, 2020