ЛIГА.net
Форумы :: Петиции Президенту, ВР и КМ Украины :: Закордонний паспорт за 170 грн (одним платежем).
Сообщение:
Ваше имя:
EMail:

 
15/09/15 23:10  5ww5
Прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора): Попов Сергій Миколайович
Статус: триває збір підписів
Петиція №22/007862-еп. Подана 15.09.2015
Дата початку збору підписів: 15.09.2015
ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ:
Пане Президенте

Вже низку років в Україні склалася ганебна ситуація з оформленням закордонних паспортів.
На жаль, чинні постанови КМУ, Закони України та рішення Верховного Суду України можуть неоднозначно розумітися, що дає можливість зловживання владою з боку Державної міграційної служби України (ДМС). І, на жаль, ДМС зловживає своїми владними повноваженнями.

Відповідно до ст. 11 Закону України “Про адміністративні послуги”, будь яка адміністративна послуга, в т.ч. і видача закордонного паспорту, має сплачуватися одноразово за весь комплекс дій, враховуючи при цьому вартість бланків, а вимоги сплатити будь які інши платежі - заборонені.
Цитата:
---
5. Плата за надання адміністративної послуги (адміністративний збір) вноситься суб’єктом звернення одноразово за весь комплекс дій та рішень суб’єкта надання адміністративних послуг, необхідних для отримання адміністративної послуги (включаючи вартість бланків, експертиз, здійснюваних суб’єктом надання адміністративної послуги, отримання витягів з реєстрів тощо).
6. Стягнення за надання адміністративних послуг будь-яких додаткових не передбачених законом платежів або вимагання сплати будь-яких додаткових коштів забороняється.
---

Зі спірних питань щодо додаткової сплати послуг ДМС та додаткової сплати за бланк паспорту існує низка рішень адміністративного суду вищної інстанції (Верховного Суду України), зокрема постанова ВСУ №36369560 від 3.12.2013 по справі №21-416а13 та рішення ВСУ №36475579 від 17.12.2013 по справі 21-441а13, у яких зазначено:
---
Таким чином, сплата установленого Декретом державного мита покриває вартість витрат, пов'язаних із учиненням відповідачем дій щодо видачі громадянам України закордонного паспорта на право виїзду за кордон (у тому числі й вартість бланка). Тому він не вправі вимагати повторної оплати тих самих дій (послуг) на підставі іншого нормативно-правового акта.
---

Згідно зі ст. 244-2 Кодексу адміністративного судочинства "Рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права та для всіх судів України"

В той самий час, Державна міграційна служба України у своїй діяльності ігнорує висновки Верховного Суду України та вимоги Закону України "Про адміністративні послуги" і продовжує вимагати за видачу закордонного паспорту не тільки передбачене Декретом КМУ "Про державне мито" платні у розмірі 170 грн., а ще й окремої сплати ніби то своїх послуг з оформлення закордонного паспорту у розмірі 87,15 грн, та сплати вартості бланку закордонного паспорту у розмірі 304 грн. 32 коп. за бланк біометричного паспорту або 238 грн. 32 коп. за бланк без чіпу (окрема плата за бланки - заборонена Законом України "Про адміністративні послуги", а сума ціє платні не закріплена жодним законодавчим актом)

З метою усунення правової колізії з українського законодавства, прошу привести постанову КМУ №795 від 4 червня 2007 р. та №1098 від 26 жовтня 2011 р. у відповідність до рішень Верховного Суду України та положень Закону України "Про адміністративні послуги".
Пропоную прибрати з постанови КМУ №1098, п. 27 такі позиції

* Оформлення та видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон 87,15
* Оформлення та видача паспорта громадянина України для виїзду за кордон на заміну втраченого 73,32 грн.

Такі зміни спростять законодавчу базу у питанні оформлення закордонних паспортів, оскільки сплата за послугу з видачі закордонного паспорту (нового, або обміну цього паспорту) передбачена у Декреті КМУ "Про державне мито".

З повагою,
Попов Сергій Миколайович
та іншні громадяни України.

84
підписи з 25000
необхідних
До кінця збору підписів залишилося
91 день
ПІДТРИМАТИ ЕЛЕКТРОННУ ПЕТИЦІЮ:[link]

  (1)

  • Главная
  • Новости
  • Бизнес
  • Финансы
  • Курсы валют
  • Форумы
  • ©Информационное агентство ЛІГАБізнесІнформ, 2020