ЛIГА.net
Форумы :: Петиции Президенту, ВР и КМ Украины :: Петиція Президенту України "Не допустити впровадження в Україні презумпції правоти поліцейського"
Сообщение:
Ваше имя:
EMail:

 
27/09/16 14:46  НК - 1
Петиція Президенту України "Не допустити впровадження в Україні презумпції правоти поліцейського" (від 27.09.2016 № 22/029279-еп). [link]

МВС готує до подання до парламенту пакет законодавчих ініціатив з метою розширення прав поліцейських за принципом "презумпція правоти поліцейського", який передбачає повне підкорення діям поліцейського, а потім їх оскарження у випадку можливих порушень.

Згідно ч. 3 ст. 62 Закону України "Про Національну поліцію", законні (!) вимоги поліцейського є обов’язковими для виконання всіма фізичними та юридичними особами.

Вважаємо, що таке нововведення на даному етапі розвитку поліції є передчасним та може призвести до масового перевищення службових повноважень, свавілля та встановлення "поліцейського режиму", що призведе до численних тяжких наслідків.

Обґрунтовуючи свою вимогу, виходимо з такого.

1. Керівництво Національної поліції об'єктивно не може гарантувати як порядність усіх без вийнятку поліцейських. Численні кричущі порушення перевірених тестуваннями і переатестаціями полійейських - тому підтвердження.

2. Багато поліцейських - переатестовані працівники міліції, яким дати широкі повноваження - значить провокувати на зловживання службовим становищем.

3. Широкі повноваження - це, по суті, умовний договір між народом, що є джерелом влади, та тими, кого він уповноважує для виконання служби на благо суспільства. Такий договір є дісним виключно за умови, коли усі гілки влади викликають у спільности довіру достатню для надання таких повноважень, створені умови та система, за яких громадянин впевнений не лише у законності дій поліцейського, а й у справедливості і невідворотності його покарання у разі перевищення повноважень.
Наразі про такі умови говорити зарано, хоча і є позитивні зрушення.

Приміром, у США, презумпція правоти поліцейського діє умовно, не закріплена законодавчо та не визнаєится судами. Натомість діє потужна прокуратура та система правосуддя.

Враховуючи вищевикладене, вимагаємо не допустити впровадження в Україні "презумпції правоти поліцейського" на даному етапі розвитку виконавчої та судової гілок влади.

  (1)

  • Главная
  • Новости
  • Бизнес
  • Финансы
  • Курсы валют
  • Форумы
  • ©Информационное агентство ЛІГАБізнесІнформ, 2019