ЛIГА.net
Форумы :: Бухгалтерские посиделки :: Працівник через центр зайнятості. Відшкодування податків
Сообщение:
Ваше имя:
EMail:

 
30/07/21 11:13  Ок12092008
>
zapit 1/03/17 17:24
Було стадування на 2 місяці ,через дві неділі роботодавець відмовився від подальшого договору.Написав в ЦЗ пояснювальну записку.А мене зняли с обліку.
1/03/17 17:24  zapit
>
ОК АКА Олюня 19/02/17 12:11
Доброго дня! При взятті працівника на стажування за направленням Центру зайнятості треба податкову повідомляти, що такий працівник прийнятий на стажування? Дякую.

21/02/17 21:05  zapit
>
ОК АКА Олюня 19/02/17 12:11
Я так розумію, по договорах стажування Центр зайнятості не відшкодовує роботодавцеві нічого? Дякую.
19/02/17 12:11  ОК АКА Олюня
>
zapit 19/02/17 06:56
откройте ссылки в моем первом посте и читайте
19/02/17 07:01  zapit
>
ОК АКА Олюня 15/02/17 19:58
І ще одне питання - людина не відноситься до переліку осіб, які не конкурентноспроможні на ринку праці, тобто не відносяться до пунктів 1-8, чи можна таку людину оформити через ЦЗ з компенсацією податків від ЦЗ? Дякую.
19/02/17 06:56  zapit
>
ОК АКА Олюня 18/02/17 19:53
Дуже дякую. А за стажування від ЦЗ за виконані роботи треба платити?
18/02/17 19:53  ОК АКА Олюня
>
zapit 18/02/17 19:02
как это?
если он трудоустраивается через ЦЗ, то он безработный.
а если по совместительству, то у него есть работа по основному месту.
одно из двух
18/02/17 19:02  zapit
>
ОК АКА Олюня 15/02/17 19:58
Доброго дня! А чи можна по сумісництву оформити людину через Центр зайнятості,щоб Центр зайнятості відшкодовував ЄСВ? Дякую.
15/02/17 19:58  ОК АКА Олюня
>
zapit 15/02/17 18:14
готовила недавно записку заказчику. даю весь текст, выбирайте нужное сами:

1. О стажировке от ЦЗ.
Лист Мінсоцполітики від 07.03.2014 № 300/039/97-14
Мінсоцполітики повідомило, що стажери можуть проходити стажування на підставі строкових трудових договорів або договорів про стажування.
Якщо зі студентом/стажером укладено трудовий договір, то він отримує заробітну плату.
Якщо ж укладено договір про стажування, то роботодавець забезпечує оплату виконаних робіт на підставі акта здавання-приймання робіт. Відповідно заробітна плата не виплачується, щорічні відпустки не надаються.
Ссылка на само письмо: [link]
Рекомендации работодателю по стажировке [link]

2. Если после стажировки, будет принято решение принять стажера на работу, и безработный относится к одной из следующих категорий:
1) один з батьків або особа, яка їх замінює і:
- має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;
- виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
- утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);
2) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
3) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
4) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
5) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років;
6) інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";
7) (кроме этих)
8) учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту. (п.1 ст.14 ЗУ Про занятость [link]

то тоже делайте это через ЦЗ.
Тогда при трудоустройстве по срочному трудовому договору не менее, чем на 2 года, ЦЗ в течении 1 года будет компенсировать вам ЕСВ по этому работнику.
Подробно в ст.26 ЗУ О занятости [link]

Если этот работник относится к внутренне перемещенным лицам (переселенцам),
то тем более оформляйте трудоустройство после стажировки через ЦЗ.
Договор с ЦЗ о приеме на работу безработного-переселенца по срочному трудовому договору на срок не менее 12 месяцев, тогда половину (6 месяцев) ЦЗ будет Вам компенсировать его ЗП в размере не меньше ср ЗП по региону.
Основание: Кабінет Міністрів України; Постанова, Порядок, Форма типового документа від 08.09.2015 № 696
Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб
Ссылка на постанову: [link]
15/02/17 18:14  zapit
Доброго дня! ФОП хоче взяти працівника на тимчасові роботи через центр зайнятості. Чи відшкодовує держава податки по такій зарплаті, протягом якого терміну відшкодовує ? Дякую.

  (1)

  • Главная
  • Новости
  • Бизнес
  • Финансы
  • Курсы валют
  • Форумы
  • ©Информационное агентство ЛІГАБізнесІнформ, 2022