ЛIГА.net
Форумы :: Земля и Недвижимость :: Строительная амнистия 2018
Сообщение:
Ваше имя:
EMail:

 
3/09/19 18:40  amator2
>
amator2 18/04/19 13:49
ДАБІ зареєструвало декларацію про введення в експлуатацію садового будинку відповідно до порядку будівельної амністії.
Однак при внесення декларації до електронного реєстру дозвільних документів ДАБІ припустилось помилки та внесла до реєстру адресу будинку, що є частково відмінний від адреси, яка вказана у декларації.
Це стало підставою для відмови у реєстрації права власності на будинок, оскільки реєстратор дивиться на помилкову адресу, вказану у електроному реєстру.

Яким чином спромогтися від ДАБІ виправлення помилки в електронному реєстрі дозвільних документів, щоб ДАБІ внесло туди саме адресу, зазначену у декларації?
18/04/19 13:49  amator2
>
amator2 6/04/19 14:14
Інше питання стосується порядку будівельної амністії (наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 03 липня 2018 року № 158). Під амністію підпадають будинки, які збудовані з 05 серпня 1992 року по 09 квітня 2015 року.

При цьому Порядком 158 не визначено, у якій спосіб та якими документами має доводитись, що будинок було збудовано саме в період з 05 серпня 1992 року по 09 квітня 2015 року, у разі, якщо відсутні дозвільні або інші документи на будівлю.

Серед переліку документів, які подає замовник до органу державного архітектурно-будівельного контролю (п. 2 розділу III Порядку), відсутні документи, які б безпосердньо підтверджували період забудови будинку. Прошу прояснити це питання та з'ясувати, який саме документ доводить (встановлює) роки забудови будинку,
до чиєї компетенції входить встановлення чи доведення періоду/років забудови будинку,
чи це має доводити замовник,
або будівельний експерт чи суб’єкт господарювання, який проводить технічне обстеження та виготовляє технічний паспорт, в якому проставляє роки забудови,
або орган державного архітектурно-будівельного контролю має з'ясовувати роки забудови будинку на підставі перевірки архивів супутникових знімків або іншими засобами?
6/04/19 14:14  amator2
>
amator2 12/02/19 18:54
Можно ли подать заяву по вводу в эксплуатацию согласно порядка 158 (стройамнистия) через
електронну систему здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві?

Имеет ли право инспенктор ДАБІ требовать от заявителя доступ к объекту для проведения внеплановой проверки с целью выявления недостоверных данных в декларации?

Ведь порядком строй амнистии 158 проверки не предусмотрены, а на регистрацию декларации дано 10 дней.
12/02/19 18:54  amator2
>
amator2 12/02/19 18:46
Сообщение от ДАБИ на фейсбук [link]
12/02/19 18:46  amator2
>
amator2 14/12/18 00:37
DABI.GOV.UA
В Україні спрощено порядок «будівельної амністії»
Державна архітектурно-будівельна інспекція України
З 18 січня 2019 року набув чинності наказ Мінрегіону від 14.12.2018 № 342, яким затверджені Зміни до Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію самобудів.
Ці зміни направлені на спрощення та прискорення процедури «будівельної амністії».
✔ з додатків до Порядку №158 виключено інформацію про відповідність місця розташування об’єкта будівництва вимогам державних будівельних норм;
✔ на законодавчому рівні передбачено можливість подання заяви про прийняття в експлуатацію самобудів та всіх необхідних документів через електронну систему здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві.
✔ опрацьовуються технічні питання щодо можливості подачі відповідних документів.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України Згідно з листом Мінрегіону від 04.06.15 року №7/17-6340 вказана інформація (місця розташування об’єкта вимогах ДБН) не передбачає відповідності вимогам всіх ДБН, а стосується вимог відповідних ДБН в частині розміщення житлового будинку в межах ділянки землекористування відносно прилеглих земельних ділянок, будівель і споруд.
Зазначену інформацію надають уповноважені органи містобудування та архітектури, як спеціально уповноважені органи, що опікуються питаннями планування територій і до повноважень яких відносяться вказані питання. При цьому за вказаною інформацією може звернутися як власник об’єкта, так і виконавець робіт. [link]

З 18 січня 2019 року набув чинності наказ Мінрегіону від 14.12.2018 № 342, яким затверджені Зміни до Порядку проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт.

Ці зміни направлені на спрощення та прискорення процедури «будівельної амністії». На сьогодні з додатків до Порядку №158, затвердженого наказом Мінрегіону від 03.07.2018 №158, виключено інформацію про відповідність місця розташування об’єкта будівництва вимогам державних будівельних норм. Раніше така відмітка від місцевого органу містобудування та архітектури була обов’язковою.

Також передбачено можливість подання заяви про прийняття в експлуатацію самочинно збудованого об’єкта та всіх необхідних документів через електронну систему здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві. Нині опрацьовуються технічні питання щодо можливості подачі відповідних документів.
Крім того, внесені інші зміни, що удосконалили форми відповідних документів. [link]
14/12/18 00:37  amator2
>
krivbass2014 5/12/18 13:25
Справку из местного органа архитектуры по поводу соответствия месторасположения дома строительным нормам планируют упразднить!
Будівельна амністія стане «простішою»: відміна довідок про відповідність місця розташування об’єкта! [link] [link]
5/12/18 13:25  krivbass2014
>
sorokan 9/10/18 21:09
Что делать,если в справке из местного органа архитектуры по поводу соответствия месторасположения дома строительным нормам,указано,что гараж построен с нарушением требований пожарной безопасности ( расстояние до соседнего дома не соответствует требованиям ДБН в 10 метров)?
9/10/18 21:09  sorokan
>
amator2 15/09/18 00:03
Даю роз‘яснення! Усі в районних архітектурах не знають як правильно. Тому, кому як вийде, так і правильно!
П. С. Досить з мене на сьогодні! Усім дякую.
8/10/18 19:33  ProVe
>
amator2 8/10/18 11:50
питання не в тому чи це будівля сг призначення а більше питання в 300 метрах
8/10/18 11:50  amator2
>
ProVe 8/10/18 09:51
Думаю, надо сделать техническое обследование и получить тех. паспорт, в котором будет четко указано, что это строение сельхоз. назначения.
Потом подать в ГАСК документы в соответствии с порядком [link]
Если из ГАСКа будет отказ - обжаловать.
8/10/18 09:51  ProVe
>
amator2 27/09/18 19:10
Доброго дня.Є потреба "амністувати" будівлю с/г призначення- корівник.Чиновники з Дабі говорять, що якщо більше 300 метрів, то не можна.В Порядку проведення техінвентиризації і в самому законі обмеження по 300 метрах стосується тільки будинків і господарських(присадибних) будівель.Ніяк не можу пробити цей мур неправильного трактування норм заколну.Чи хтось стикався з подібним,може хтось вже узаконював будівлю с\г призначення площею понад 300 м.кв.Дякую
4/10/18 23:16  amator2
>
Stanev 1/10/18 21:48
Получил такую информацию.
Проверку можно разделить на проверку самого строительства на предмет соответствия ДБН (тех инженер во время обследования) и места расположения данного объекта (заступы за красные линии, соответствие генплану и т.д.).
Соблюдение красных линий можно проверить путем исследования топографо-геодезической съёмки участка земли с прилегающей территорией и сопоставить съёмку с существующими генпланом или другой градостроительной документации.

Проще говоря, инженер не сможет проверить на соответствие места расположения, поскольку он не специалист в градостроительстве.
1/10/18 21:48  Stanev
>
amator2 28/09/18 16:02
Говорил с работниками этих двух органов, и понял что проверять будут одно и тоже.
28/09/18 16:02  amator2
>
amator2 27/09/18 23:10
Такой вопрос возник по ходу.
По порядку строй-амнистии получается, что дом будут проверять на соответствие нормам ДБН 2 раза:
один раз местное управление архитектуры и градостроительства для выдачи справки,
и второй раз аттестованный инженер технической инвентаризации во время технического обследования?
Полномочия проверяющих и цель этих проверок чем-то отличаются или они проверяют одно и то же?
27/09/18 23:10  amator2
>
Stanev 27/09/18 20:30
Судя по ст. 41 постанови КМУ №1127, не обязательно присваивать почтовый адрес садовому или дачному дому.

ст. 41 Документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси, не вимагається у разі,
коли державна реєстрація права власності проводиться на індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний будинок, збудований на земельній ділянці,
право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі прав.
У такому разі заявник в поданій заяві обов’язково зазначає відомості про кадастровий номер відповідної земельної ділянки.
27/09/18 20:30  Stanev
>
amator2 27/09/18 20:15
Спасибо за информацию! Очень полезная статья.
27/09/18 20:15  amator2
>
amator2 27/09/18 19:10
Ответ от Тараса Бондаренко: Земельна ділянка не має поштової адреси, вони присвоюються виключно будівлям і спорудам. У земельних ділянок є лише місце розташування, а це поняття не тотожне поштовій адресі. Також звертаю Вашу увагу, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1127 від 25 грудня 2015 року "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" серед документів необхідних для державної реєстрації права власності на новозбудований об’єкт нерухомого майна є документ, що підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси, без відповідного документа нотаріус чи державний реєстратор не мають права занести відомості до відповідного реєстру.
27/09/18 19:10  amator2
>
amator2 27/09/18 14:39
Вышла критическая статья по поводу нового порядка стройамнистии [link]
"Підводні камені процедури будівельної амністії 2018"

По поводу присвоения адреса дому не совсем понятно. Узаконению по стройамнистии подлежит дом, который размещен на земельном участке, право собственности на который зарегистрировано и которому уже присвоен адрес. После получения зарегистрированной в ГАСК декларации объект зарегистрирован по этому адресу. Понятно, что у дома тот же адрес, что и у земельного участка. Для чего присваивать дому другой адрес?
27/09/18 14:39  amator2
>
Stanev 27/09/18 12:22
Я так понял, дом в целом узаконен как один объект недвижимости на 2-х сособственников.
При этом дом расположен на двух отдельных (юридически) участках земли, которые принадлежат этим двум собственникам. У каждого земельного участка свой адрес?

На одном участке сделана пристройка к своей части дома одним собственником.
И вопрос в том, можно ли воспользоваться процедурой строй-амнистии для узаконивания этой пристройки,
при этом не вовлекая в процесс другого сособственника дома.

Я бы на Вашем месте получил бы официальный ответ-письмо на Ваш вопрос от Минрегиона, который разработал порядок строй амнистии.
В случае положительного ответа письмо это Вам может пригодиться.
Задать вопрос можно здесь [link]
А списки аттестованных исполнителей по техническому обследованию здесь [link]
27/09/18 12:23  Stanev
>
amator2 26/09/18 22:46
Документы все изучил :))
Но интересует именно сдача своей части дома на своем земельном участке.

<< [1] 2 >>   (2)

  • Главная
  • Новости
  • Бизнес
  • Финансы
  • Курсы валют
  • Форумы
  • ©Информационное агентство ЛІГАБізнесІнформ, 2019