ЛIГА.net
Форумы :: Бухгалтерские посиделки :: Оподаткування частини внеску, що сплачена учаснику ТОВ після зменшення статутного капіталу
Сообщение:
Ваше имя:
EMail:

 
13/09/21 14:25  вилы
>
ForcerUa 10/09/21 13:10
"повернення плантику податків коштів, попереньо ним внесенних, у тому числі у разі зменшення статутного капіталу, прирівнюється до продажу інвестиційного активу", а внесення коштів на формування ск то були витрати на придбання інв.активу.
нема позитивної різниці, нема пдфо з вс
10/09/21 15:54  Sven
>
ForcerUa 10/09/21 13:10
Уменьшение УК предусматривает несколько вариантов развития событий.
Четыре, как минимум.
К примеру, при уменьшении чистой стоимости активов, уменьшение УК может происходить как без выплаты участникам стоимости имущества, так и с частичной выплатой.
Озвученный Вами пункт НКУ предусматривает ситуацию с частичной выплатой.
10/09/21 13:10  ForcerUa
Доброго дня!
Не можу розібратися, чи повинні обкладатися ПДФО та ВС кошти, що мають бути сплачені ТОВ на фіз.особу учасника цього ТОВ у разі прийняття рішення про зменшення статутного капіталу. У самому простому випадку - учасник один, статутній капітал сформовано багато років тому, рішення про зменшення добровільне, у зв'язку зі скороченням діяльності. Інших інвестиційних доходів та расходів у учасника в поточному періоді немає.
А також, якщо обкладається, то чи є ТОВ податковим агентом з такого оподаткування (тобто чи банк має пропустити такий платіж на рахунок фіз.особи без сплати податків), чи сам учасник повинен в наступному році у власній річний декларації про доходи обчислити та сплатити податки.

Пишуть, що підстав для сплати ПДФО і ВС не виникає, адже немає ані доходу, ані продажу.
Але у 170.2.2 ПКУ вказано, що повернення плантику податків коштів, попереньо ним внесенних, у тому числі у разі зменшення статутного капіталу, прирівнюється до продажу інвестиційного активу. Але в якому сенсі і в якому власне об'ємі - не зрозуміло. Якщо у разі виплати немає інвестиційного прибутку - чи може виникати об'єкт оподаткування ?

  (1)

  • Главная
  • Новости
  • Бизнес
  • Финансы
  • Курсы валют
  • Форумы
  • ©Информационное агентство ЛІГАБізнесІнформ, 2022