ЛIГА.net
Форумы :: Политфорум :: набирає чинності - вводиться в дію ?
7/02/14 15:32  Alya83
>
All-new 12/06/07 18:24
Почитала тлумачний словник "чинний 1. Який діє за певних умов, має юридичну силу." Чинність и введення в дію щодо закону я розумію як тотожні поняття, оскільки що для чинності, що для введення в дію необхідні певні умови...
14/06/07 13:17  All-new
>
levoved 14/06/07 13:02
До речі таку недолугу правову конструкцію придумав сам же Мороз - автор змін до КУ.

А щодо рішень з'їздів, то ИМХО вони повинні бути оприлюднені в офіційних виданнях і передані до ЦВК для прийняття рішень стосовно реєстрації нових депутатів.
14/06/07 13:02  levoved
>
All-new 14/06/07 12:24
Это верно на счет основания, правильнее бы звучало – в соответствии.
А предмет понятен – прекращение полномочия депутатов с случае невхождения или выхода из фракции. Такого закона нет.
Кстати, а сами решения съездов кто-либо видел?
Но тут я согласен, Мороз просто гонит беса. :)
14/06/07 12:24  All-new
>
levoved 14/06/07 11:05
Дослівно"... повноваження припиняються достроково НА ПІДСТАВІ ЗАКОНУ, за рішенням...". До речі, цікава тема. Мабуть краще було б записати: "відповідно до Закону", так як підставою є якийсь юридичний факт, якимм ЗУ не є. Крім того, в цій правовій нормі не прописаний предмет закону, або його назва. До того в Україні успішно ВРУ діє не у відповідності до ЗУ, як це записано в п. 21 статті 92 КУ, а на підставі підзаконного акту - Регламенту, КМУ діяв донедавна без відповідного ЗУ. Тоді всі казали, що для громадян є верховенство права і відсутність ЗУ не може позбавити права, прописаного у КУ, а щодо органів влади, то взагалі мовчали і не звертали увагу на статтю 19 КУ.
14/06/07 11:05  levoved
>
All-new 13/06/07 21:56
Не факт. В КУ говорится: видповидно до закону. Закона нет, а не нет и суда нет.
14/06/07 10:58  All-new
>
mq 13/06/07 12:32
І відповідні рішення з'їздів за КАСУ оскаржити неможливо, не дає пункт 4 частини 2 статті 17 КАСУ.
13/06/07 21:56  All-new
>
mq 13/06/07 12:32
Сьогодні ВРУ є неповноважною (дивись рішення КСУ і КУ) жодного підтвердження двох юридичних фактів : вихід з фракції і рішення зїзду не потребує будь якого підтвердження. Все це видумки діда Мороза.
13/06/07 12:49  levoved
>
mq 13/06/07 12:32
Про неполномочность ВРУ в следствие потери 150 членов сказал КСУ, а не Президент и Ко. Коалиция с этим тоже соглашается.
13/06/07 12:48  levoved
>
All-new 12/06/07 19:39
Вот я так это вижу, но выруливать все равно как-то придется.
13/06/07 12:46  levoved
>
All-new 12/06/07 19:07
Да, что-то не задалось у нее объяснение.
13/06/07 12:32  mq
>
All-new 12/06/07 18:21
2 All-new (12/06/07 18:21):
Президентська сторона, як відомо, трактує цей "дуалізм" у наступний спосіб: мовляв, старі норми щодо "онулення" і заміщення депутатів уже втратили чинність, а нові - ще не набули (набудуть із початком виборчого процесу).

Отже, як стверджують в СП, провести заміщення депутатів, що достроково склали свої повноваження, на охочих працювати у ВР кандидатів зі списку НУ є ЮРИДИЧНО НЕМОЖЛИВО! (Крім пана Пукшина, про це говорить і пані Ставнійчук [link]
До слова, таку ж мотивацію озвучило керівництво ЦВК на чолі з паном Шаповалом.

Це означає, що завести "групу Кінаха" до ВР, на думку Банкової, буде можливо лише після введення Закону в дію - а отже, із початком виборчої кампанії.
І тут виникає цікаве питання: чи можна провести заміщення одразу як почнеться виборча кампанія?
Пані Ставнійчук говорить, що ні, оскільки початок кампанії означатиме припинення повноважень ВР, тому про жодні ротації у депкорпусі не може йтися, бо парламент відтоді стане неповноважним.

Проте в коаліції, як можна зрозуміти, протилежна мотивація: ВР є повноважна до моменту складання присяги новим складом парламенту, тобто щонайменше до 1 жовтня.

Тому не виключено, що коаліція буде ініціювати заведення групи Кінаха до ВР на самому початку кампанії, тобто на початку серпня.

Але є одне «але». На той час, за ідеєю, вже мають бути створені законні підстави для проведення виборів, себто понад 150 депутатів мають скласти повноваження, а це означатиме, що ВР, принаймні на думку юристів з Банкової, відтоді стане неповноважною і, відповідно, не зможе брати участь у зазначених процедурах.

Це буде ще один камінь спотикання, бо коаліція, вочевидь, наполягатиме на тому, що ВР є повноважною, за Конституцією, до приходу нового парламенту.
12/06/07 19:39  All-new
>
levoved 12/06/07 16:18
У частині 5 статті 94 КУ чітко визначено, що закон НАБИРАЄ ЧИННОСТІ через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом,але не раніше дня його опублікування.

В п 9 і 10 перехідних положеннях КУ є використання терміну "вводиться в дію" щодо норм КУ і ЗУ. Але, схоже, що ці терміни все таки є тотожніми.

Отже, виходить, що в ЗУ має протиріччя в частині щодо набрання чинності ЗУ. Я щось такого конфузу не пам'ятаю.
12/06/07 19:07  All-new
>
levoved 12/06/07 16:18
Перший заступник Міністра Кабінету Міністрів України, член Партії регіонів О. Лукаш дала коментар до деяких питань набрання чинності Законом „Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» та деяких інших законодавчих актів України (щодо порядку проведення позачергових виборів до Верховної Ради України та заміщення народних депутатів України, повноваження яких були достроково припинені).”

[link]

Вона сама зрозуміла що наплела щодо терміну "вводиться в дію"? Мрак!
12/06/07 18:57  All-new
>
All-new 12/06/07 18:24
А не є цей термін звичайним "русизмом"?
12/06/07 18:54  All-new
>
levoved 12/06/07 16:18
Ще б написали "набирає законної сили" аналогічно судовим рішеням :)))
12/06/07 18:31  All-new
>
levoved 12/06/07 16:18
Автори цього чуда:
Матвієнков С.А. - № 25 СПУ
Симоненко П.М. - комуніст № 1;
Чечетов М.В. - флюгер ПР у сесійній залі, перший приватизатор Криворіжсталі, № 112 ПРУ.
12/06/07 18:24  All-new
>
levoved 12/06/07 16:18
Щодо набрання чинності, то питань я розумію немає. Стала практика. А от щодо "вводиться в дію", то треба офіційне тлумачення КСУ. А не є це тотожніми поняттями?
12/06/07 18:21  All-new
>
levoved 12/06/07 16:18
До речі, як хоче Президент? А як противна сторона хоче?
12/06/07 16:18  levoved
ЗАКОН УКРАЇНИ № 1114-V
Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України» та деяких інших законодавчих актів України (щодо порядку проведення позачергових виборів до Верховної Ради України та заміщення народних депутатів України, повноваження яких були достроково припинені)

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування і вводиться в дію одночасно з початком виборчого процесу позачергових виборів до Верховної Ради України, призначених згідно з частиною другою статті 82 Конституції України (за умови юридичного підтвердження неповноважності Верховної Ради України), але не раніше ніж через 60 днів з дня опублікування цього Закону.

Какие могут быть варианты понимания этой конструкции? Я отказываюсь это понимать, во всяком случае так, как это хочет преподнести Президент и его люди.

  (1)

  • Главная
  • Новости
  • Бизнес
  • Финансы
  • Курсы валют
  • Форумы
  • ©Информационное агентство ЛІГАБізнесІнформ, 2020